Chorwacja

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Marek Caponord

Chorwacja

Nieprzeczytany post autor: Marek Caponord »

Młody niezłą sobie trasę wymyśliłeś na tą Grecję, ale powiem szczerze, że bardzo spodobały mi się Twoje zdjęcia z Chorwacji i latem wybieram się tam z ekipą na trzy motocykle (jeżeli Daniel kupi Varadero). Fajnie by było jeżeli napisałbyś,gdzie warto się zatrzymać, co zobaczyć i gdzie nocować. Kupiłem przewodnik ale wolę opinię kogoś kto był tam mootocyklem.
Zresztą miło będzie jak reszta klubowiczów,która już ten piękny kraj miała okazję zwiedzić też, wyrazi swoją opinię.
Ostatnio zmieniony czw 18 sty, 2007 21:19 przez Marek Caponord, łącznie zmieniany 1 raz.
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

No to tak: polecam trase przez słowację i węgry - przez włochy i austrie strasznie nudna - chcialem tam jechać bo myslalem ze będzie fajnie - jednak z autostrady mało co było widać i straciłem więcej czasu.

Podstawa w Chorwacji to: zaczne po kolei:

1. Plitvickie jeziora (w karlovacu odbijasz w lewo i lecisz na Plitvice.
2. Miasteczko Primosten i jego okolice (baaardzo pięknie), ogólnie od Primostenu zaczyna się piękna chorwacja. Góra nie jest aż taka Ciekawa a w zadarze to sie nawet nie zatrzymuj bo tam jest syf i nic ciekawego.
3. Później miasteczko Omiś - bardzo piękne i kawałek za nim obowiązkwo musicie nocować na kampingu SIRENA. Nie jest drogi ale najpiękniej położony na skałkach itd i za nim super plaża. Extra.
4. Oczywiście Dubrovnik - to jest najładniejsze miasto w całej chorwacji wg mnie i naprawde warto. W dubrovniku kampingi są bodajże 2 i to w centrum po 25 euro... Jedźcie za dubrownik jakieś 5-6 km i znajdziecie na takim zakręcie napis KAMPING KATE - zajebisty kemping. Miła pani w recepcji. Ja tam spałem, bardzo bezpiecznie mozna nawet tel w łazience ładować, do plaży zejście jakies 300 metrów. Naprawde super.

Ciekawe są też wodospady KRKa ale tam nie byłem bo jakoś tak sie złozyło. Ogólnie Istria jest mało ciekawa i bardzo droga. Dlatego lepiej walcie na dół - a jeśli chcecie super winkle to odcinek od rijeki do zadaru naprawde extra:) nie jeźdzcie autostradą tylko wybrzeżem - polecam.

W chorwacji patrzcie na numery dróg bo każdy kierunek na miasto wywala na autostrady - bardzo wkurzająca sprawa bo cza płacić :)

Od miasteczka Omiś później macie Makarską, bardzo piękne widoki - musicie sie na to przygotować bo ja nie mogłem oczu oderwać od nich a zakręty ostre i wielkie przepaści... :)

Za primostenem jakies 3 km jest jeden kemping co znalazłem za 8.5 euro to w relacji pisałem. Dużo Polaków tam było. Ogólnie Chorwacje bardzo polecam jak na 1 wyjazd na moto. Napewno nie pożałujecie. Powodzenia !! Jakbyś potrzebował jakieś info to pytaj pytaj :) kto pyta nie błądzi :)
Marek Caponord

Nieprzeczytany post autor: Marek Caponord »

Dzięki za info napewno jeżeli termin będzie się zbliżał będę miał więcej konkretniejszych pytań. Narazie patrzę jak tam rozwija się temat długiego weekendu majowego.
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

jak widać w ogóle sie nie rozwija :) varaderowcy siedzą w domu i piją ciepła herbatke przy kominku... :)


A Wy chcecie dotrzeć do dubrovnika ? czy raczej krótszą wyprawe po chorwacji ??
Ostatnio zmieniony pt 19 sty, 2007 10:00 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek Caponord

Nieprzeczytany post autor: Marek Caponord »

Nie Dubrownik to nasz główny cel. Generalnie to musimy jeszcze z kumplami przedyskutować ale ja bym chciał jechać wzdłóż wybrzeża bo widziałem że biegnie tamtędy droga. Ale to jeszcze nie jedna nas czeka rozmowa przy piwie.
Ostatnio zmieniony pt 19 sty, 2007 15:48 przez Marek Caponord, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”