Zaproszenie na zlot

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Zaproszenie na zlot

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

_________________________________________________________________
Aby nie powtarzać rejonu naszego zakończenia zbyt dokładnie, ponieważ wówczas bawiliśmy w rejonie Sudetów Wschodnich - tym razem wybrałem jedno z pasm Sudetów Zachodnich :-D

Z prawdziwą przyjemnością chciałbym zatem zaprosić Wszystkich na Rozpoczęcie Sezonu A.D. 2019, które zaplanowałem w dniach 26-27-28 kwietnia 2019 w krainie surowych gór, tajemniczych zamczysk, rzek i wielkich zapór wodnych.

Góry i Pogórze Izerskie, bo o nim mowa, to najdalej wysunięta na zachód część polskich Sudetów. Kraina od południa ograniczona korytem rzeki Kamiennej i przez Przełęcz Szklarską oddzielona od Karkonoszy, na wschodzie od Krainy Wygasłych Wulkanów oddzielona doliną Bobru, na zachodzie zakończona Bramą Łużycką. Północne krańce wyznacza umownie poziomica 200 m w rejonie Bolesławca. Nazwę swą góry te wzięły od przepływającej przez centralną część Grzbietu Wysokiego rzeki Izery. Poruszając się z biegiem tej rzeki można trafić na Halę Izerską, która wedle pomiarów prowadzonych przez ostatnich kilkanaście lat odebrała rejonowi Suwałk palmę pierwszeństwa w konkurencji "najzimniejsze miejsce w Polsce". Na Hali, a właściwie Łące Izerskiej, temperatury ujemne w nocy w środku lata - to norma.

Mam jednak nadzieję, że nam w końcu kwietnia pogoda dopisze - bo będzie co zwiedzać, będzie gdzie zjeść, a najważniejsze, że będzie gdzie razem pojeździć :-D


[center]Obrazek[/center]

Zapisy tutaj :arrow:
Ostatnio zmieniony sob 29 gru, 2018 20:47 przez MarekP, łącznie zmieniany 9 razy.
MP
Zablokowany

Wróć do „2019 - Rozpoczęcie Sezonu VCP: Złoty Potok”