Amortyzator do SD01 99

(stare: do "rozksięgowania" lub usunięcia)

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

roger433

Amortyzator do SD01 99

Nieprzeczytany post autor: roger433 »

Witam panowie mam problem tylni amortyzator rozciekł mi się .Co mi poradzicie ,orginalny jest podobno bardzo drogi moze sa jakieś zanieńniki tańsze . :cry: :cry: :cry:
Hellu

Nieprzeczytany post autor: Hellu »

Sam bede sie przymierzal do wymiany amortyzatora w SD01, coprawda narazie wszystko gra, ale przed dluzsza wycieczka bede chcial zmienic...
Wedlug mojego wstepnego rozeznania, amortyzator Wilbers`a w najtanszej wersji kosztuje 1700PLN, w najdrozszej 2500PLN. Roznia sie mozliwoscia regulacji dobicia lub jej brakiem.
Plusem napewno jest to, ze sprezyna jest robiona konkretnie pod Twoja wage, a nie jakiegos malego Japonczyka ;-)
Reszta amortyzatorow akcesoryjnych (Ohlins i inne) jest sporo (ok.1000PLN i wiecej) drozsza.
Co do zmiany na oryginal to chyba nie ma sensu, w koncu nie do konca sa udane...
Jest jeszcze opcja kupna uzywki z SD02, ale pokretlo jest chyba po drugiej stronie, a jak z przerobka nie mam zielonego pojecia :-/
Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw 29 Kwi, 2010 23:54 ]
aha co do Wilbers`a to wejdz na alledrogo, znajdziesz ich troche ;-)
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Hellu pisze:...Jest jeszcze opcja kupna uzywki z SD02, ale pokretlo jest chyba po drugiej stronie, a jak z przerobka nie mam zielonego pojecia :-/ ...
Pogadaj z Bogdanem BC, mam wrażenie, że takiej przeróbki dokonał u siebie.

Zainteresuj się również ofertą HyperPro, dystrybutorem polskim jest GRANDys duo

Przód (SP-HO10-SSA006) - € 133
Tył (SP-HO10-SSB006) - € 97
Komplet (SP-HO10-SSC006) - € 230
Arex

Nieprzeczytany post autor: Arex »

marekm pisze:Zainteresuj się również ofertą HyperPro
HyperPro z tego co wiem na tyl sprzedaja do SD01 tylko sprezyne.
Dlatego taka cena a nie inna.
W teorii mozna amortyzator regenerowac.
Moze udalo by Ci sie znalezc jakas firme ktora to zrobi.
Hellu

Nieprzeczytany post autor: Hellu »

Cena nie powiem, kuszaca... Az zadzwonie do nich i spytam czy to kompletny amortyzator :-)
Co do regeneracji amortyzatora to odszukalem temat w ktorym, Fred z Sochaczewa oddal do regeneracji w Anglii amorek... Wydal 110L, amortyzator dzialal przez 70 mil po czym nastapilo rozsypanie :-/ [/list]

[ Dodano: Pią 30 Kwi, 2010 11:33 ]
Sciagnalem sobie cennik hyperpro, ze strony ktora Marku podales.. Na dole w Exelu sa, zakladki: 1.Sprezyny, 2.Amortyzatory 3.Zestawy mocujace itd.
Sprezyny do Varadero sa w cenach jak podales: 133E i 97E
Amortyzatora natomiast do Varaderki brak... :cry: A ceny do innych modeli od 430E do 700E...
Ostatnio zmieniony pt 30 kwie, 2010 10:34 przez Hellu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Hellu pisze:Wydal 110L, amortyzator dzialal przez 70 mil po czym nastapilo rozsypanie :-/ [/list]
Dokładnie, amorek się rozsypał. Co prawda w ramach gwarancji poskładali go jeszcze raz ale w tzw międzyczasie kupiłem używke z 2008r i ten regenerowany leży teraz na półce i czeka- oby nie był już potrzebny:)
Hellu pisze:Jest jeszcze opcja kupna używki z SD02, ale pokrętlo jest chyba po drugiej stronie, a jak z przeróbka nie mam zielonego pojęcia :-/
Nie wiem jak inne ale 2008r ma pokrętło na lince więc można je dowolnie założyc na każdą stronę.
Yarek

Nieprzeczytany post autor: Yarek »

Amorek z SD1 i SD2 różni się tylko charakterystyką. Obudowa jest identyczna wiec żadnych przeróbek nie wymaga.
Irek_1977
Posty: 436
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:27

Nieprzeczytany post autor: Irek_1977 »

Sam jestem zainteresowany amorkiem do SD01 gdyż oryginał jest za miękki i czesto przy jeździe w dwójkę dobija - nic przyjemnego - ponoć w SD02 to poprawili!
Pozdrawiam
Irek
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Z tego co pamiętam, jak wymieniałem amorek w SD01 na nowy (dedykowany do SD01) to był on już "mocniejszy i twardszy" od pierwowzoru z modelu SD01'99, zachowywał się podobnie jak ostatnich modelach SD01. Poza tym - można wymienić samą sprężynkę na mocniejszą (około 45 minut roboty), com własnie uczynił po wyjeździe do Turcji, dzie sprężyna się materiałowo zmęczyła i straciła swoją charakterystykę - co wydaje się dziwnym, ale z punktu widzenia zmęczenia materiału normalnym jest.
Ostatnio zmieniony pn 03 maja, 2010 10:32 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Hellu

Nieprzeczytany post autor: Hellu »

tak z ciekawosci zapytam: po jakim przebiegu nastapilo u Was "wylanie" amortyzatora?? Wiem, ze w SD01 ma jeszcze znaczenie starzenie materialu, w koncu 10 letnie elementy gumowe moga byc juz nadgryzione zebem czasu ;-)
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Mnie niegdy nie "wylał" - zawsze "zmiękła fujara".
Tu masz rózne inne międzyprzebiegi : http://www.bcsopot.com.pl/motocykle/varadero.html
/bc
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

bogdanbc pisze:Mnie niegdy nie "wylał" - zawsze "zmiękła fujara".
OJOJ - żałoba, wybory - a Pan zawsze Szefie o prąciu :oops:
Tomek

Nieprzeczytany post autor: Tomek »

mam jeden od moto z 2002 po 30-stu tyś kto chętny ? i ile proponuje
roger433

Nieprzeczytany post autor: roger433 »

Masz morze jeszcze aktualny ten amortyzator do sprzedania.
ryszard0505

Nieprzeczytany post autor: ryszard0505 »

Tomek, ja odkupię ile chcesz .pozdrawiam Rysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „(archiwum)”