Crosstourer 1200 jest

Ano młodszy ale przerośnięty brat Varadero
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

ja tu teraz tez porownuje i testuje , u nas jest gs z tym samym wyposarzeniem okolo 3.000 euro drozszy od crossa (honda robi duze upusty) ,,ciekawe za co , jak patrze i slysze ten nie to powietrzem nie to ciecza chlodzony cienki silnik GSa, ktory prawdziwemu V4 agregatowi crossa do piet nie dorasta, to mi slow brakuje,ale kazdy ma inny gust i kupi to co mu sie podoba ,,,albo to co ma sasiad i kolega . gruss
https://www.youtube.com/watch?v=UPgNpOYr8gU
Ostatnio zmieniony ndz 30 cze, 2013 14:54 przez dj.1, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

To ja też nie wytrzymałem i dziś odbyły się testy :mrgreen:

DTC jest w mieście super, ustawienie "S"-sport fajnie przeciąga, skrzynia faktycznie zmienia biegi wtedy kiedy o tym się pomyśli :lol:
Ustawienie "D" to duży skuter i tak był postrzegany na skrzyżowaniach :-D
Do minusów: wciąż przyciskałem klakson przy włączaniu kierunkowskazów, słychać pracę skrzyni, szczególnie na średnich i małych prędkościach... o cenie nie mówię ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Fajne malowanie na bokach, ale tylko w czarnym kolorze...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Trochę szkoda, że zegary ma od chińskiego skutera :)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

marekm pisze:Trochę szkoda, że zegary ma od chińskiego skutera :)
Zawsze to lepiej niż silnik wystający na boki :-) :-)
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

stoldar pisze: Zawsze to lepiej niż silnik wystający na boki :-) :-)
A no właśnie dlatego gs jest taki wywrotny ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

Uff troszkę się namieszało, na Roztoczu po raz pierwszy dosiadłem nowego Crosstourera skrzynia automat kilka minut jazdy, potem GS i było jasne, Honda bardziej sportowa niż turystyczna zawiecha twarda, GS płynnie wybiera dziury, ogólnie lepiej. W dniu wczorajszym dzięki uprzejmości Honda Pomirski dostałem na weekend Crosstourera skrzynia manual tak, tak z każdym kilometrem uśmiech na twarzy był coraz większy, silnik bardzo elastyczny dobrze zestrojony ze skrzynią, pomimo nadwagi prowadzi się go z dziecinną łatwością manewrowanie w korkach, zawracanie itp. jazda autostradą 180, 200,220km/h pewnie, bez wężykowania, hamulce żyleta. Spalanie przy dynamicznej i szybkiej jeździe 8,4l jazda dynamiczna do 160km miasto boczne drogi 90-120km spalanie 7,1l Zawieche dostroiłem do swoich potrzeb i było ok. I to co mnie powaliło na kolana to jazda po szutrach i polnych drogach zero stresu sama przyjemność i co najważniejsze w intercomie cisza żadnego; ssss, jezu :mrgreen: Viadrem tego typu jazda wymaga dużo większego doświadczenia i obycia z motorkiem a znam wielu którzy unikają tego typu dróg jak diabeł święconej wody :!:
Z Crosstourerem powininno się to zmienić.
Pozdrawiam Chudy :-P
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Z tego co napisał kolega Chudy to spalanie Crosstourera dość spore. Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tej materii?:) GS pewnie zgodnie z tradycją pewnie nie pali zbyt wiele.
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Spore to spalanie... Średnia z długich wyjazdów gs'em zawsze wychodzi mi poniżej 6 litrów.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

jedras pisze:Z tego co napisał kolega Chudy to spalanie Crosstourera dość spore. Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tej materii?:) GS pewnie zgodnie z tradycją pewnie nie pali zbyt wiele.
o tym juz bylo tu (test na spalanie gs,tiger i cross)

Verbrauch laut franz. Test:
Durchschnitt: (srednio)
CT: 7 ltr/100 km
Expl.: 7,1 ltr/100 km
GS: 6,8 ltr/100 km

Minimum: (minimalnie)
CT: 6,6 ltr/100 km
Expl.: 6,7 ltr/100 km
GS: 6,3 ltr/100 km

Maximum: (maxymalne zuzycie )
CT: 7,2 ltr/100 km
Expl.: 7,9 ltr/100 km
GS: 7,3 ltr/100 km
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Minimalne zużycie GS to bzdura. Pozostałych motocykli nie znam. Zresztą co to znaczy "minimalne" przy jakiej prędkości jest mierzone?
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Grzelas pisze:Minimalne zużycie GS to bzdura. Pozostałych motocykli nie znam. Zresztą co to znaczy "minimalne" przy jakiej prędkości jest mierzone?
Totalna bzdura 6,3. Jak za szybko nie jadę tzn ok 90km/h to mam 5,4.Jakbym się postarał to wyszło by mniej....
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Chudy pisze:Uff troszkę się namieszało, na Roztoczu po raz pierwszy dosiadłem nowego Crosstourera skrzynia automat kilka minut jazdy, potem GS i było jasne
Pierwsze wrażenie się liczy :-D ... Weź na weekend gsa.
Za niedługo mam przegląd swojego więc pojadę do Berlina .Za 11 euro na czas serwisu mi wypożyczą więc coś napiszę....
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Ciekawe Darek co napiszesz po przejażdżce :). Ja mam mieszane uczucia... Czekam na adv.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Jeżeli zmienię to też na adv.Ale jesCze go nie ma więc mamy spokojną głowę :-P
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Witajcie. Odbyłem jazdę testową nowym Gesem.
Powiem że jest to motocykl zupełnie nowej konstrukcji ,nic wspólnego z poprzednim modelem .
Wrażenia z jazdy były wspaniałe, dobre zawieszenie i te niesamowite przyśpieszenia, skrzynia biegów dobrze zestrojona z silnikiem , regulowana szyba, Esa z różnymi trybami jazdy i wiele innych dodatków.
Tylko ta cena zaporowa. :lol:
Pozdrawiam Tomi
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Przy okazji zapytam czy ktoś testował Crossrunner'a ?

35 kg lżejszy od Crosstourer'a. Moc: 102 KM, prędkość max. 210 km/h. Sprawdzony powszechnie chwalony silnik V4, itd.
wrona

Nieprzeczytany post autor: wrona »

No i chyba kolejny w klasie będzie, jakby trochę ładniejszy i trochę wzorowany na GS-ie, Suzuki DL 1000 https://www.suzuki-gb.co.uk/motorcycles ... 0-concept/
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1797
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

wrona pisze:No i chyba kolejny w klasie będzie, jakby trochę ładniejszy i trochę wzorowany na GS-ie, Suzuki DL 1000 https://www.suzuki-gb.co.uk/motorcycles ... 0-concept/
I jedyny w tej klasie z łańcuchem :shock: ;-)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2428
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

No nie wiem, Wszystkie teraz motocykle mają przód wyglądający z boku jak "zdziwiona lotem osa".
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Crosstourer 1200”