Wrazenia z jazdy na noznych biegach DCT

Ano młodszy ale przerośnięty brat Varadero
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Wrazenia z jazdy na noznych biegach DCT

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

Mam te dct nozne biegi pare dni , przejechalem okolo 200km , pierwsze wrazenia:
-biegi maja troche lepsze software niz przyciski reczne , sa bardziej zblizone do manuala bez dct to znaczy mozna teraz stojac noga dawac na luz i wlaczac 1 bieg (na plus minus przyciskach tego nie szlo)
- przy extremalnej jezdzie bezproblemowe zmienianie biegow trzymajac pewnie kierownice , rekami bylo stresowo .
- przyspieszenie jest napewno lepsze jak w normalnej skrzyni bo sie zmienia bez sprzegla i redukcji gazu
- bardzo solidny mechanizm ( wkoncu musi wytrzymac minimum 300.000km) dlatego cena jak na takie cacko jest ok

Fazyt : Kto ma DTC i sie na tym troche pojezdzi to stwierdzi ze ma to nawet sens.
Kiedy tego uzywam : przy extremalnym wyprzedzaniu

Podziekowania dla HONDA Fischer & Böhm za to ze zalozyli mi to pomimo ze bylo to praktycznie niemozliwe , dlatego ze mocowanie na to, zajmuje mi Hepco Becker oslona na silnik, (kto nie ma oslony na silnik to mocowanie tej dzwigni jest bezproblemowe) ale tak dlugo przerabiali i utoczyli tulejki ze wkoncu wszystko pasuje perfect, Majster powiedzial na koncu ; skoro obiecalem klientowi ze to zalozymy to musialem zalozyc ;-)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 12 sty, 2014 14:52 przez dj.1, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

O - to rozwiązanie bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że łączy w sobie funkcje elementów sterowania prawej i lewej strony crosstourer'owej kierownicy :mrgreen:
Chętnie poczytałbym też na temat wrażeń z użytkowania Cross'a po dłuższym okresie jazdy - osiągi, zasięg, zachowanie na drogach bardzo krętych, na drogach nieutwardzonych - no - i tak dalej i tak dalej...
MP
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

MarekP pisze: Chętnie poczytałbym też na temat wrażeń z użytkowania Cross'a po dłuższym okresie jazdy - osiągi, zasięg, zachowanie na drogach bardzo krętych, na drogach nieutwardzonych - no - i tak dalej i tak dalej...
... też byśmy poczytali....kupuj Marku :!: wsiadaj i testuj ... wszyscy będą zadowoleni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ps. no i ten obiecany zlocik w Karkonoszach przy okazji zorganizuj :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Crosstourer 1200”