wersja koncowa mojego crossa

Ano młodszy ale przerośnięty brat Varadero
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Jak dla mnie to ogólnie może być - fajnie, motocykl nabrał wyglądu "dromadera" ale :
- na siodełko wolałbym drewniane koraliki
- zamiast stolika - parawanik osłaniający przed wiatrem do maszynki do gotowaniai - chyba że obie te funkcje można połączyć w jednym
- i faktycznie zgadzam się - że kufer (choć użyteczny na kaski - których zresztą na wyjeździe się tam nie wkłada bo nie ma miejsca) trochę do całości nie pasuje ... Mój przyjaciel rozwiązał sprawę inaczej - ma dwa kufry - jeden na wyjazdy - a drugi do miasta

Więc nie przejmuj się DJ złośliwie zazdrosnymi gadkami reszty i pokombinuj jeszcze trochę ...
Ostatnio zmieniony ndz 19 sty, 2014 13:22 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Jacek pisze:A trochę tych OCH i ACH było. :lol:
Achy i Ochy to będą jak się wszystkie " nowe " motorki na rozpoczęciu sezonu pojawią ;-) i wcale nie mam na myśli stada nowych Gs Adv :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarek Plock
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013 09:27

Nieprzeczytany post autor: Jarek Plock »

Przed przeczytaniem tego wątku nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje tyle akcesoriów do motocykla.


A co do poduszki na siedzenie sprawdziłem ceny i zainteresowanie mi przeszło. Ale idąc tropem domowych rozwiązań to mam zamiennik - termofor ! Efekty pewnie podobne a jeszcze grzanie extra ;-)
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

bogdanbc pisze:
Więc nie przejmuj się DJ złośliwie zazdrosnymi gadkami reszty i pokombinuj jeszcze trochę ...

Oczywista oczywistość, każdy ma prawo ubierać swój sprzęcik jak mu się podoba i pochwalić się tym przed nami, po to jest to forum.
Ostatnio zmieniony ndz 19 sty, 2014 17:00 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Irek_1977
Posty: 436
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:27

Nieprzeczytany post autor: Irek_1977 »

Jeśli chodzi o grzanie to expertem jest Robert Baran
Pozdrawiam
Irek
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

:mrgreen: Nie bylo czasu pisac bo wczoraj i dzis bylo tu 10 stopni plus i slonce, wiec zrobilo sie 500 Km,,,przy okazji moglem wlasnie potestowac nowe akcesoria i poduszke tez .

1. W instrukcji obslugi nie pisalo jakie ma byc cisnienie czy jak je ustawic i to byl problem, droga testowania doszlem do wlasciwego cisnienia.
2.Cisnienie musimy sprawdzac jadac na motocyklu a nie siedzac na postoju.
4.Podstawowa regula ,, to cisnienie musi byc tak male ze kierowca musi lekko czuc ze spodnie dotykaja prawie siedzenia , za duze cisnienie powoduje plywanie na siodle a to jest nie do przyjecia.
5.A wiec napompowac duzo i co chwile upuszczac az sie osiagnie wlasnie takie odpowiednie cisnienie.
6. Poduszka daje oczywiscie duzy komfort jazdy z 2 powodow : bo sie siedzi prawie w powietrzu i kolana sa bardziej wyprostowane bo sie siedzi wyzej.
7.Ale ma to tez duze minusy ! bo jazda po miescie to wtedy juz nie jest przyjemna z powodu za wysokiego siedzenia i mniejszej przyczepnosci.
8.Gdzie sie poduszka sprawdza ? na dlugisch trasach typu : stopy tylko na tankowanie czyli autobana oraz drogi gdzie nie ma duzo stopow i korkow.
9. gdzie sie to raczej nie nadaje ? : na miasto ! i drogi gdzie czesto sie zatrzymujemy.
10. Gdzie sie to zawsze nadaje ? Dla pasazera ! sa do wyboru rozne ksztalty poduszek male i duze .

Facyt : Na extremalnie dalekie trasy dobra rzecz , ale ma swoje minusy w miescie i przy jezdzie sportowej.

(mozna kupic model premium z kauczuku albo standart z neoprenu , roznica w cenie 100%)

ps; :-D , skoro piszecie ze pojawi sie na rozpoczeciu sezonu stado nowych gs adv. to w takim razie maxymalnie wyposazony crosstourer napewno da im rade :mrgreen:






:mrgreen:
Skała

Nieprzeczytany post autor: Skała »

bogdanbc pisze:Więc nie przejmuj się DJ złośliwie zazdrosnymi gadkami reszty i pokombinuj jeszcze trochę ...
Do "złośliwie" sie przyznaję ale do "zazdrosnymi" napewno nie !
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

ps; :-D , skoro piszecie ze pojawi sie na rozpoczeciu sezonu stado nowych gs adv. to w takim razie maxymalnie wyposazony crosstourer napewno da im rade :mrgreen

ale w czym da radę w ciężarze ilości dodatków czy funkcjonalności ?
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

bodziu pisze:ps; :-D , skoro piszecie ze pojawi sie na rozpoczeciu sezonu stado nowych gs adv. to w takim razie maxymalnie wyposazony crosstourer napewno da im rade :mrgreen

ale w czym da radę w ciężarze ilości dodatków czy funkcjonalności ?
przeliczniku EUR dodatków / cm2 powierzchni jezdnej motoru :) ;-)
Ostatnio zmieniony pn 20 sty, 2014 23:20 przez wojtekst, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

kocur_q pisze:
Jacek pisze:A trochę tych OCH i ACH było. :lol:
Achy i Ochy to będą jak się wszystkie " nowe " motorki na rozpoczęciu sezonu pojawią ;-) i wcale nie mam na myśli stada nowych Gs Adv :mrgreen:
Czy i u Ciebie Kocurku coś nowego pojawiło się w garażu? Czyżby koniec dylematów?
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

godi pisze:Czy i u Ciebie Kocurku coś nowego pojawiło się w garażu? Czyżby koniec dylematów?
ja dylematów to nie miałem i nie mam ;-) ale póki co inne priorytety :-/

... a co do stada nowych Gs to wnioskuje po ilości znajomych motorków na "aledrogo"
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 09:24 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

bogdanbc pisze: - i faktycznie zgadzam się - że kufer (choć użyteczny na kaski - których zresztą na wyjeździe się tam nie wkłada bo nie ma miejsca) trochę do całości nie pasuje ... Mój przyjaciel rozwiązał sprawę inaczej - ma dwa kufry - jeden na wyjazdy - a drugi do miasta

Więc nie przejmuj się DJ złośliwie zazdrosnymi gadkami reszty i pokombinuj jeszcze trochę ...
Slowo Pana Prezesa swiete :-) ,,, przerobilem na podwojny system ; na alutopcase i na givi monokey :

Alurack dla Quicklock : SW Motech

Quicklock Plyta Dodatkowa na Torbe : SW Motech

TraX ® EVO Alu Topcase + Oparcie : SW Motech

Quicklock Adapterplatte dla TraX ® Topcase : SW Motech

Quicklock Adapterplatte dla Givi Monokey : SW Motech


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

No, przynajmniej tutaj nie strzępiłem pióra na marne :-)

Fajnie wyglądają kufry w komplecie, a i sama podstawa wygląda na solidną i wielozadaniową.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

W zimie wialo w rekawy wiec trzeba bylo wymienic na Handbary ze spoilerami ;

Obrazek

przy okazji protektor na Abs

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 07 kwie, 2014 16:08 przez dj.1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Crosstourer 1200”