Wyjazd do Czarnogóry przez Bośnię i Hercegowinę - porady

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
varaderosd01PP
Posty: 85
Rejestracja: pt 28 lut, 2014 16:49

Wyjazd do Czarnogóry przez Bośnię i Hercegowinę - porady

Nieprzeczytany post autor: varaderosd01PP »

Hejka, w związku z planowaną wyprawą proszę Was o wskazówki i niespodzianki jakich mogę doświadczyć na w/w trasie . Ogólnie każda sugestia doświadczonych jeźdźców na tej trasie będzie super ...
Praktyczne tematy , gdzie co i jak... Spanie , tankowanie ... itp.

Start Kraków :-)
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Wybierz trasę widokową, bo jest co zobaczyć. Koniecznie wpadnij do Sarajewa. Spanie? Jak się ściemnia to zjezdzasz z drogi, rozbijasz namiot i śpisz. Jedzenie jest pyszne, rakija mocna. Tylko jechać ;)
bearl

Nieprzeczytany post autor: bearl »

Jak tam, wyjechałeś już? Bo ja niedawno stamtąd wróciłem (Bośnia, Czarnogóra, Albania, Chorwacja). Jeśli temat aktualny to może mogę coś podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
varaderosd01PP
Posty: 85
Rejestracja: pt 28 lut, 2014 16:49

Nieprzeczytany post autor: varaderosd01PP »

No ja już też jestem po ... Pojechaliśmy na 14 dni kwiecień/maj z Krakowa przez : Słowację,Węgry,Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę,Chorwację ,Słowenię, Austrie, Czechy .W sumie wyszło 3800 km.Ogólnie Czarnogóra była dla nas najlepsza na jazdę motocyklem szczególnie Durmitor i okolice Kotoru i to nasze wspinanie się na szczyty...motocyklem oczywiście .A jak tam Albania? , bo mieliśmy jechać będąc w w Barze ale zrezygnowaliśmy .
bearl

Nieprzeczytany post autor: bearl »

Albania dziękuję bardzo fajnie.
My wjechaliśmy od strony Czarnogóry przez Kotor i Lovcen jadąc wg mapy białymi i szarymi drogami wzdłuż jeziora Szkoderskiego.

W Albanii wybraliśmy się obejrzeć Tiranę, a potem pojechaliśmy drogą Kruje-Burrel (SH37/38), ale nie udało nam się przejechać jej do końca (pogoda). Również z drogi do Theth musieliśmy zrezygnować z powodu pogody.
Wróciliśmy więc do Czarnogóry i Bośni i tam sobie te niepowodzenia zrekompensowaliśmy.
Durmitor też mi się podobał.

Pozytywnie zaskakuje otwartość i gościnność ludzi oraz chęć pomocy, super.
Na pewno chcę tam wrócić :-)
Ostatnio zmieniony śr 28 maja, 2014 09:09 przez bearl, łącznie zmieniany 1 raz.
Next22
Posty: 35
Rejestracja: śr 13 mar, 2013 09:09

Nieprzeczytany post autor: Next22 »

też polecam Albanie choć tuż przy granicy Skoder i ładny kamp nad jeziorem jako baza wypadowa w góry
A to kilka fotek na zachęte:
https://picasaweb.google.com/1051913094 ... redirect=1
Fotki jakoś tak chronologicznie ułożone
Ostatnio zmieniony pt 30 maja, 2014 23:35 przez Next22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
varaderosd01PP
Posty: 85
Rejestracja: pt 28 lut, 2014 16:49

Nieprzeczytany post autor: varaderosd01PP »

Obejrzałem fotki... są super i przypominają mi kwiecień/maj .Najchętniej znów bym już jechał...
george8
Posty: 7
Rejestracja: ndz 11 maja, 2014 13:28

Nieprzeczytany post autor: george8 »

świetne foty i na pewno niezapomniane przeżycia, ja w tym roku "liznąłem" południową część Albanii, ale z uwagi na obecność plecaczka byłem zmuszony ograniczyć się do dróg asfaltowych i nie doświadczyłem tej dzikości Albanii co Wy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”