GPSowanie

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
Pawel Krasowski
Klubowicz VCP
Posty: 414
Rejestracja: pn 26 sie, 2013 11:17

Nieprzeczytany post autor: Pawel Krasowski »

Mam ZUMO 350 LM z dożywotnimi mapami europy. Spisuje się bardzo dobrze. Przetrenowana w różnych warunkach atmosferycznych. Z karty SD czyta różne darmowe mapy. Polecam
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

A jaka jest różnica pomiędzy 350 /395? bo tej 350 tki to już w sprzedaży nie ma.
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Kubacar pisze:Witam.poproszę o podpowiedź w sprawie doboru Zuma .. Się waham pomiędzy 3 a 5- Chudy chwali,Soldar narzeka.. a raczej już Tomka mam dość głównie przez brak ewidentnych dróg gruntowych no i przez szczelny system zakupu map. podobno nowy Rider 450 ma już dożywocie z mapami-ale gruntówek raczej słabo.. Marek P też coś wie o 390 ce.
Poproszę zatem o podpowiedzi ;-)
Zapomnij o Zumo. O wiele lepsza zabawa jest z nawigacjami turystycznymi - ja mam Monterrę + OSMapaPL dostępna za darmoszkę z aktualizacją co 3÷4 miesiące (+Topo Polska 2011 + Topo Poland Light). Kilka fajnych turystycznych funkcji i aplikacji, na mapie MULTUM gruntówek (większość istniejących), wytrzymała obudowa, zestaw uchwytów do nabycia osobno - samochód, motocykl, rower, nawet smycz i karabińczyk do troczenia podczas wędrówki. Używam zarówno zawodowo jak i w różnoraki sposób turystycznie - na razie nie zawiodła. A zatem, ponieważ Monterry chyba już nie produkują (co nie znaczy, że nie da się kupić w dobrych pieniądzach), to polecam serię Montana-Oregon.

P.S. Już wiem, co zrobić celem wywalenia Mapy Rekreacyjnej Europy z Monterry - po prostu usuwamy z katalogu "GARMIN" pliki "gmapprom.*" - i z 7-miu giga pamięci wewnętrznaj mam w końcu wolne ponad cztery :-D
Ostatnio zmieniony sob 01 lip, 2017 21:52 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Dzięki Marku za odpowiedź - ale już klamka zapadła i będzie 395. W calach podobny do Ridera.Nie potrzebuję do większości swojego podróżowania widoku w pionie(różnica dla 595) a ponieważ aż takim magikiem od softu jak Ty to ja nie jestem - więc z lenistwa kupuję produkt spakowany z mapami całej Euro.
Gdybym jednak kiedyś znów miał ochotę przećmoruchać się po błocie i krzaczorach i zanabyłbym jakieś lekkie latadełko- to już po analizach różnych wypowiedzi wziąłbym garmina64.Mały a może dużo i pancerny..
Teraz natomiast będę niecierpliwie czekał na coroczne (albo i częstsze)zaproszenia Bogusia do aktualizowania map . I z tego się cieszę!! :lol: :lol:
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Garmina 64 akurat teraz ćwiczę w Estoni, tyle tylko że na rowerze. Przy ustawieniu offroad prowadzi genialnie dla roweru, dla moto może często wpuszczać w maliny bo wybiera szlaki nie zawsze dostępne dla moto :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Witam,kontynuacja "kotleta"czyli pierwsze wrażenia z jazdy pod Garminem.
Wybór wyborem-a na sam koniec mam 595LM te. Sprzęt solidny,mapy momentalnie sobie poznajdował i załadował z GarminExpres.. i zaczęły się letuchne schody. Dedykowane mocowanie Ram jakoś mi nie przypadło do gustu ze względu na umiejscowienie - więc postawiłem sprzęt nta oryginalnem szpeju -i wyszło że jest to do d.. Garmin jest dużo cięższy od Tomka co przekracza stabilne mocowanie.Następna sprawa to temat podnoszony już przez kogoś (nie pamiętam) a mianowicie widocznośc w słońcu-
CDD,niewiele widać. Tak samo sprawa ma się do podpowiedzi - sparowany sprzęt ze Scala Rider działa ale do prędkości spacerowych :roll:
Póżniej to tylko intuicja - no chyba że ktoś lubi podpowiedzi szeptem przy hałasie wiatru.
Podsumowując;mając te doświadczenia wybrałbym na dziś ponownie Tomka w wersji 450.
A pytanie które mnie nurtuje to czy jest jakaś cudowna folia na ekran??
Szuler-miałeś rację ::#:: ale ja się na razie nie poddaje,w końcu znajdę pozytywy inwestycji..
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Kuba - moje aktualne wyposażenie nawigacyjne wygląda tak:

Obrazek

i jak dla mnie jest optymalne :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

My się łapiemy za głowę, ale dla pilota taka ilość przyrządów pokładowych to betka :-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

bogdanbc pisze:My się łapiemy za głowę, ale dla pilota taka ilość przyrządów pokładowych to betka :-)
I dla "nielotów" jest to betka:
- po cywilizowanych drogach włączam tylko TomToma
- na niecywilizowanych szlakach używam tylko Garmina

Inaczej oczopląsu można by dostać i brakło by czasu na decyzję gdyby jeden pokazał w prawo a drugi w lewo :-D
Ostatnio zmieniony pt 21 lip, 2017 13:43 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Kubacar pisze:1) Następna sprawa to temat podnoszony już przez kogoś (nie pamiętam) a mianowicie widocznośc w słońcu-
CDD,niewiele widać.
2) Tak samo sprawa ma się do podpowiedzi - sparowany sprzęt ze Scala Rider działa ale do prędkości spacerowych :roll:
Póżniej to tylko intuicja - no chyba że ktoś lubi podpowiedzi szeptem przy hałasie wiatru.
1) narzekał chyba StolDar - i chciał reklamować - jak się skończyło - nie wiem
2) a nie można zrobić w ustawieniach głośniej ? ( w moim ZUM 660 - ustawiamy poziom głośność wychodzący z ZUMO i drugi poziom głośności w samym urządzeniu np. kasku) [Każdy kanał ma swoje parametry głośności, w ZUMO i np. w moim Kasku, tak że np. muza jest w tle ciszej, komunikaty głośniej, a telefon najgłośniej ] - chyba że nie o to chodzi ...
/bc
Ostatnio zmieniony pt 21 lip, 2017 13:53 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 5 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Odpowiedź z GARMINA, że ten typ tak ma :-(
Jak nie zmienią softu z możliwością wyboru bardziej kontrastowych opcji to lepiej nie będzie.
To samo jest w zumo 395. Pastelowa kolorystyka to jakieś nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

bogdanbc pisze:
Kubacar pisze:1) Następna sprawa to temat podnoszony już przez kogoś (nie pamiętam) a mianowicie widocznośc w słońcu-
CDD,niewiele widać.
2) Tak samo sprawa ma się do podpowiedzi - sparowany sprzęt ze Scala Rider działa ale do prędkości spacerowych :roll:
Póżniej to tylko intuicja - no chyba że ktoś lubi podpowiedzi szeptem przy hałasie wiatru.
1) narzekał chyba StolDar - i chciał reklamować - jak się skończyło - nie wiem
2) a nie można zrobić w ustawieniach głośniej ? ( w moim ZUM 660 - ustawiamy poziom głośność wychodzący z ZUMO i drugi poziom głośności w samym urządzeniu np. kasku) [Każdy kanał ma swoje parametry głośności, w ZUMO i np. w moim Kasku, tak że np. muza jest w tle ciszej, komunikaty głośniej, a telefon najgłośniej ] - chyba że nie o to chodzi ...
/bc
Niestety próbowałem już wielu opcji i niecenzuralne wypowiedzi się cisną..
Jedynie podgłośniłem sobie telefon w ustawieniach bluetooth.
Jest jeszcze inne podejżenie - a może ja już tak STARY jestem że nie widzę i nie słyszę... :oops:
Normalnie klątwa Wikingów/Soldar też się zaopatrzył przed wyjazdem do Skandynawii :-/
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Mówiłem Zumo660, nowsze to zabawki ...
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

bogdanbc pisze:Mówiłem Zumo660, nowsze to zabawki ...
To też bardzo "wolna" maszyna ...
Sprzedałem zaraz po zakupie i VIM'e w Tarragonie !
Co innego 550 ta cieszyła się długo miłością użytkowników.
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Ze świecą by 660 ki szukać nowej i na gwarancji - bo skoro ma posłużyć lat kilka to oszczędzać nie będę..
A poza tym to mleko już wylane i pewnikiem będę ja w małżeństwie tkwił z 595(aż do rozwodu ::J:: )
Boguś- jak już zwalczę Norwegię i próby gwaranta to Cię poproszę o Topo. ::U::
Ostatnio zmieniony sob 22 lip, 2017 20:16 przez Kubacar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Jak do Norwegii
1) to pobierz mapkę z - wgraj http://www.freizeitkarte-osm.de/garmin/en/regions.html,
2) pobierz narzędzia do zmiany wyglądu http://download.freizeitkarte-osm.de/De ... aceTyp.zip i ustaw w mapie opcję (F) Outdoor-Kontrast

A jak sobie nie poradzisz, to wpadnij do mnie do pracy w Sopot w poniedziałek pomiędzy 09:00 a 16:30 i zrobimy na miejscu
Ostatnio zmieniony ndz 23 lip, 2017 09:19 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Nie wiem czy jutro zdążę-prom o 20 z minutami a jestem głęboko w proszku.Muszę zmieścić czambuł w jeden kuferek 40 litrów i podobnej pojemności worek na siedzenia zamiast pasażera..Namiot i karimata w osobnym rulonie. Ale jak wrócę to o mnie usłysysz :lol:
Dzięki!!
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Jakby co, to można również zdalni przez np. TeamViewer w tych godzinach.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Bo byście sobie turystyczne nawigacje pokupowali - Oregon/Montana/Montera. One mają wyświetlacze na podobnej zasadzie jak wyświetlacz w nowej Africe - mogą działać w zasadzie bez podświetlenia, mapę widać dzięki oświetleniu z zewnątrz właśnie. A mogą być i podświetlone, z mojego doświadczenia dość mocno. Ważna jest też kontrastowa mapa - w Polsce, prywatnie i zawodowo (a nawigacja jest w mojej pracy jednym z kluczy do sukcesu) używam OSMapy, jestem zadowolony z dokładności, mniej z tego, że czasem samochodem wciągnie na gruntówkę, bardzo z cokwartalnych aktualizacji.
Taką nawigację wieziesz w uchwycie, gdzie domyślnie ustawia się w żądany tryb, np. jazda motocyklem, zatrzymujesz się, zdejmujesz z uchwytu, pstrykasz kilka dobrze otagowanych fotek, zawieszasz sobie na szyi na dostępnej osobno smyczy, robisz wypad w trybie "wędrówka", itd. Jest trzyosiowy kompas, czujnik ciśnienia, czujnik UV, pancerna obudowa, możliwość włożenia paluszków (AAA) zamiast standardowej bakterii, całkiem przyjemna latareczka... Typowy sprzęt do walki na powietrzu. Bardzo dobra komunikacja z komputerem. Kiedyś miałem właśnie Zumo 550 i to w wersji hondowskiej ze sterowaniem przy kierownicy, teraz mam Monterrę - i nie wróciłbym do tamtej. Kurteczka, zadowolony jestem :-D
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „GPS - legalnie”