Niemcy 2019 - niemotocyklowo

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Niemcy 2019 - niemotocyklowo

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Jako iż urlop tego roku był w innym trybie niż dotychczasowe - Lancelot (autko 4x4) + rowery zamiast tylko motocykl lub tylko rowery - postanowiłem napisac parę słów gwoli porównania :-D

1) Wygoda: niezależni od upałów (klima), i od deszczu (dach) byliśmy bardziej niezależni pogodowo.
- Zaleta dodatkowa:
> Dorota mogła czytać i robić na drutach w czasie jazdy :-D
> mogliśmy zabrać bardziej kompletny sprzęt kampingowy włącznie z grilem i własnym drzewem do niego
- Minus dodatkowy: dużo mniej zdjęć z drogi, odczucia i frajda z jazdy w porównaniu do dwóch kółek żadne - po prostu zwykłe przemieszczanie się :-(

2) Sposób funkcjonowania:
- noclegi - 16 dni pod namiotem - kempingi, 4 dni pod dachem u rodzinki
- zwiedzanie - do buuuulu :-D
- śniadania i obiado-kolacje (grill) we własnym zakresie

3) Koszty: zamknęliśmy się kwotą 1,46 zł/km. Dla porównania Norwegia na XL125 1,28 zł/km,
większość wyjazdów na XL1000 w granicach 1,00 zł/km.

4) Wnioski: Żeby mieć dwa w jednym czyli i frajdę z wyjazdu i wygodę w przyszłym roku spróbujemy do Lancelota doczepić przyczepkę z moto i dwoma rowerami, używając autka tylko jako sprzętu na dojechanie do kilkudniowego miejsca zalegania a później dalsza eksploracja terenu albo na moto albo na rowerach :-D
Ostatnio zmieniony wt 27 sie, 2019 20:15 przez szuler, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
gregor
Klubowicz VCP
Posty: 148
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 22:11

Nieprzeczytany post autor: gregor »

I tej wersji w naszym wieku musimy się trzymać - pozdrowienia z Francji zwiedzanej na czterech kołach. Gregor
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

a co to za autko?
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Pełnoletni Land Cruiser :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”