Gdzie i kiedy

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Gdzie i kiedy to było - dla osoby jaka będzie najbliżej - przewidziana nagroda niespodzianka :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

1995 przejażdżka na Nordkapp ;-) czyli pewnie gdzieś w NO ::zorro::
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Czas Transalpa - czyli dawno :-) A klimaty skandynawskie i jak zwykle Rafał pewnie ma rację mając dobrze zorganizowany kalendarz pamięciowy :-)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

kocur_q pisze: pt 17 lut, 2023 14:46 1995 przejażdżka na Nordkapp ;-) czyli pewnie gdzieś w NO ::zorro::
Bardzo blisko, choć to nie Norwegia :)

Byłem tam i w zeszłym (2022) roku, nieco nowocześniej, ale klimaty szutrów i wielokilometrowych prostych pozostały :)

W sumie to wydawało mi się że to jest Pokka ale nie mogłem tej knajpki odnaleźć. Wrzuciłem więc zdjęcie do neta i odnalazł. Poniżej współczesne ujęcie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Nowe schodki i kwiaty - pewnie kobieta zaczęła rządzić :shock: :-)
Może trzeba pojechac i sprawdzić :-)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Z tym miejscem wiąże się sytuacja jak z bajki.
Wracałem Z Nordkappu, deszcz, temperatura około 0. Było mi tak zimno jak diabli. Miałem flanelową koszulkę, dresik, kurtkę skórzaną, i morski sztormiak, jaki zaparował od środka - brr.
Zatrzymałem się przed tym jedynym na drodze domkiem. Zobaczyłem - tax free - to może kupię choć czekoladę na ogrzanie.
Jak wszedłem do środka - pani zza lady spojrzała na mnie - coś mówiąc po fińsku - podała talerz dymiącej zupy z pajdą chleba. Zupa była tłusta, z kawałkami mięcha. Jak jadłem to zaczęły mi od żołądka ku górze zmieniać się kolory - od fioletu do różu. Jak zjadłem, po 10 minutach zdjąłem sztormiak i przestałem dygotać :))
Wtedy stwierdziłem, że jazda non stop w sztormiaku (jakie wówczas były) to nie najlepszy pomysł. Teraz mamy oddychające sztormiaki, tekstylne ciepłe kurtki. Jak wracaliśmy w 2022 z Gamwik (Kocur kazał) cały dzień w deszczu to nie zmarzłem nawet na 20% jak wówczas.

Pamiętam też, jak się zatrzymałem w Finlandii, wyłączyłem silnik, to nastała tak absolutna cisza, że nie mogłem uwierzyć. Dopiero po chwili usłyszałem głosy polowania dzikich zwierząt ... ech.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: szuler »

A skasowała Cię czy jak Samarytanka uratowała przed niechybnym ….. za free "?
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Nie, normalnie zapłaciłem i to Kartą !!!, bo nie miałem ani jednego fińskiego grosza, bo wyjazd był spontaniczny: Nuda na zlocie w Danii skusiła mnie do skoku przez cieśninę do Szwecji, a potem na północ i powrót przez Świnoujście, Szklarką Porębę do Sopot.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Czyli powrót w standardzie „ a la Bogdan” , który to standard jest sławny i chętnie naśladowany w bliższych i dalszych stronach :-)
Wazelina … :shock: :-)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Re: Gdzie i kiedy

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Po kumotersku - nagrodę "tajną ze względu na US" otrzymał R. (tajne ze względu na Rodo)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”