Do tej pory na Viadrze

Tu nowi uzytkownicy witają się ze starymi forumowiczami
marekm

Do tej pory na Viadrze

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Od 2004 roku odbyłem trzy podróże na swoim Viadrze. Do opisów talentu nie mam, więc zainteresowanych odsyłam do zdjęć.

2004 - Fjordy
2005 - Alpy
2006 - Nordkap
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

Super zdjęcia gratulacje to jest to co zawsze chciałbym przeżyć i mam nadzieję że przeżyję. Pozdrawiam i do zobaczenia zlocie :-)
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

Marek te Twoje fotki oglądałem już kilka razy. Widze że ciągnie Cię coś w tamte północne strony :) pytanko mam takie czy tam po drodze na nordkapp idzie spać na dziko ?? Bo z bezpieczeństwem chyba niema problemu bo jest tam mało ludzi ale ogólnie o warunki itd ?? Ceny paliw i ogólne ceny czy są drogie. I ile kosztuje prom z PL do kopenhagi np bo chciałbym się wybrać na nordkapp, moze nie teraz jeszcze ale kto wie... Jak tylko kasa będzie. Słyszałem też że trzeba tam bardzo uważać na policje...
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Skandynawia to wymarzony region na wyprawy motocyklowe. Owszem jest dość drogo, ale plusów jest dużo więcej niż minusów. Skandynawia to przede wszystkim wspaniała przyroda, zapierające dech krajobrazy, doskonałe drogi, fantastyczna baza turystyczna, bezpieczeństwo i cisza.

Na policję trzeba oczywiście uważać, ale nie jest to wyłącznie skandynawski problem. Fotoradarów przybywa w zastraszającym tempie w całej Europie.

Nie mam doświadczenia ze spaniem na dziko (polecam kontakt z Bogdanem bc), ale w przypadku gdy podróżują trzy lub cztery osoby, cena domku kempingowego (hytty) w przeliczeniu na osobę jest OK.

Ceny biletów promowych radzę sprawdzić on-line u operatorów.

Jak będziesz potrzebować więcej informacji pisz mail’a.
Awatar użytkownika
leo
Klubowicz VCP
Posty: 54
Rejestracja: sob 21 paź, 2006 13:11

Nieprzeczytany post autor: leo »

napisał ten,który nie ma talentu do pisania! osobiście najbardziej podoba mi się fragment o kontakcie.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

leo pisze:napisał ten,który nie ma talentu do pisania! osobiście najbardziej podoba mi się fragment o kontakcie.
Leo, co tu dużo gadać. Ksywkę "Esktremalny Globetrotter" przyznał sobie co prawda kolega Młody, ale my wiemy, że najbardziej ekstremalny jest Bogdan bc. Młodemu kontakt z mistrzem napewno wyjdzie na dobre. :mrgreen:
Awatar użytkownika
leo
Klubowicz VCP
Posty: 54
Rejestracja: sob 21 paź, 2006 13:11

Nieprzeczytany post autor: leo »

najbardziej ekstremalny i ortodoksyjnie namiociarski!
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Kurna, Leo, nie przesadzaj.
Jak wracalismy z Sycylii to w Polsce zdecydowaliśmy się w końcu na domki :mrgreen: ,
choć ciasno było. Ale na usprawiedliwienie dodam, że pohyło było a nie lubię spac na pohyłym bo się fizycznie staczam.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

Marek zainteresowałem sie norwegią, może na przyszły rok sie uda. Rozumiem ze nordkapp i fiordy to na osobny wyjazd ?? Mi przez tallin do nordkapp wychodzi 2890 km w jedną strone a przez świnoujście 3400km. Ile zrobiłeś km na jednym i drugim wyjeździe ?? Może podpowiesz mi gdzie jest ta droga troli :) - po drodze na nordkapp chyba nie za bardzo jest do zrobienia - bo trzeba sporo odjechać ??

ps. Maro gdzie kupiłeś ten termometr co masz w viaderku, wlasnie takiego szukam. I jaka cena
Ostatnio zmieniony czw 08 lut, 2007 21:13 przez Młody, łącznie zmieniany 1 raz.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Nordkap i fiordy można zaliczyć w czasie jednej podróży, ale wymaga to czasu, którego mi zawsze brakuje (praca, rodzina, itd.). :-(

Trollstigen (Drabina Trolli) znajdziesz w necie - Google, itp. ;-)

Do Norwegii zawsze jechałem trasą Gdynia - Karlskrona (Stena Line) i dalej na północ. Jeżeli zdecyduję się pojechać na VIM9, to również w pierwszą stronę pojadę Gdynia - Karlskrona - Stavanger - Newcastle.

Termometr kupiłem na Allegro. Cena ok. 26 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitalnia”