Chciałem przywitać

Tu nowi uzytkownicy witają się ze starymi forumowiczami
Słoń

Chciałem przywitać

Nieprzeczytany post autor: Słoń »

CHciałem przywitać wszystkich klubowiczów jestem nowym użytkownikiem waszej strony mam na imię Sławek . Wybieram się na Nordkap proszę kolegów którzy tam byli ocenne rady Słoń
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Witaj w naszym gronie...
Pewnie koledzy podpowiedzą, choć pewnie dopiero po 7 czerwca, jak wróci ekipa z Turcji z VIM'u ;-)
Słoń

Nieprzeczytany post autor: Słoń »

Ja planuję wyiazd 11 06
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Witaj.

Nordkap to Europa, więc specjalnie przygotowywać się nie trzeba. Należy jedynie liczyć się ze zmienną pogodą - nawet w lipcu temperatura może spaść do 5st. C. Polecam ponadto nowy komplet opon - w Skandynawii są doskonałe drogi, ale opony zużywają się bardzo szybko.

Warto zaplanować nocleg niedaleko Nordkapu (np. Kirkeporten ) ponieważ nie zawsze jest tam słoneczna pogoda. Jeżeli trafisz na mgłę, masz okazję wrócić w nocy lub kolejnego dnia. Jeżeli Nordkap jest "po drodze", to w przypadku mgły niewiele zobaczysz.

W drodze powrotnej polecam Lofoty.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 13 maja, 2009 22:28 przez marekm, łącznie zmieniany 1 raz.
GrzesiekS

Nieprzeczytany post autor: GrzesiekS »

witaj ;-)
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

Hello :-)
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

bylismy w zeszłym roku.
Wnioski:
Opony muszą być w dobrym stanie bo lecą dwa razy szybciej.
Dobrym rozwiazaniem na noclegi są HUTE czyli domki z tego względu dobrze jechać we czterech bo tyle jest min. lóżek, a płaci się za cały domek.
Noclegów nie trzeba rezerwować ale poszukiwania domków zaczynać wczesnym wieczorem ( nam ze względu na dzień polarny udało się kiedys rozpocząć poszukiwania przed 23 i to jest problem)
Trzeba bezwzględnie przestrzegać ograniczenia prędkośći szcz. na południu.
koniecznie zaliczyć trasę RV17 i Lofoty, muzeum Lotnictwa w Bodo, cmentarz żołnierzy polskich pod Narvikiem.
Tak jak napisał MarekM dobrze nocować na kempingu przed samym przylądkiem bo daje to możliwość złapania okna pogodowego (w zeszłym roku pracowały w recepcji dziewczyny z Polski) To był jedyny nocleg który rezerwowaliśmy telefonicznie tego samego dnia około południa. Dużo informacji i pomocy uzyskaliśmy od kolegi klubowego Gregora (np. monitorował w necie pogodę na Nordkappie i dzwonił o której mamy okno pogodowe).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Fajnie było :-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 13 maja, 2009 23:11 przez DarekN, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Słoń

Nieprzeczytany post autor: Słoń »

Bardzo dziękuję wszystkim za cenne rady i pozdrowienia . Obiecuję że jak wrócę cało to się pochwalę jak mi poszło . Jadą zemną dwa Trampki solo i Ja Viaderkiem z Żoną czyli będzie nas czwórka
Karol

Nieprzeczytany post autor: Karol »

Witaj :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitalnia”