Polska-Słowacja problem

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Lukasz1221

Polska-Słowacja problem

Nieprzeczytany post autor: Lukasz1221 »

Witam !

W ten weekend planuje wyjazd całodniowy (ok 600 KM) przez Polskę i Słowację. Boje się jazdy po Słowacji - tzn. wiem, że nie obowiązują tam winiety na motocykl, lecz niektórzy piszą , że policja słowacka równiez respektuje przepisy i jednak za brak winiety w motocyklu może się przyczepić - szczerze zacząłem się martwić troche tym przejazdem przez Słowację. Planuje przejazd z Korbielowa do Chochołowa , w tym własnie przez jedną drogę klasy I zaliczaną już do przejeżdzania z winietą (nr 59 z przejścia granicznego w Chyżnym) i martwię się co w razie konrtoli policji... Ani troche języka ... Myśle, czy nie darować sobie przejażdżki przez Słowację ... Najbardziej boje się własnie konrtoli policji słowackiej, że przyczepią się o braku winiety (teoretycznie nie jest wymagana) . Proszę o jakieś rady.

Szerokości
Łukasz1221
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

Oczywiscie winiety motocyklistow nie obowiazuja w Czechach i Slowacji!
A Policja jest upierdliwa i trzeba przestrzegac przepisow :!:

P.S.
Na Slowacje po autostradach :-/
Lukasz1221

Nieprzeczytany post autor: Lukasz1221 »

Dzięki za odpowiedź. Nie mam zamiaru jechać na autostrady, chce przejechać jedynie odcinek Korbielów - Chochołów i nic więcej - żegnaj Słowacjo. Martwie się , co będzie jeśli zatrzymają mnie do konrtoli, ani troche języka nic :(
rambo

Nieprzeczytany post autor: rambo »

Nie ma żadnych winiet na motor na słowacji, proszę nie pisać bzdur. A ich policja to chienny i trzeba patrzeć w tylne lusterko co za nami jedzie
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

rambo pisze:Nie ma żadnych winiet na motor na słowacji, proszę nie pisać bzdur...
A kto napisał, że obowiązują ? :shock:
Przemek

Nieprzeczytany post autor: Przemek »

Słowacy od motocyklistów żadnych winiet nie wymagają. Miesiąc tem jeździliśmy po Słowacji blisko 40 motocyklowym stadem, i raz policja odcieła od stada i zatrzymała kilka ostatnich osób. Zapłacili za przecięcie ciągłej linii a kilka osób dostało mandaty za brak dowodu osobistego i nakaz opuszczenia Słowacji. Oczywiście pojechaliśmy dalej.
Słowacy po prostu doją Polaków za każde najmniejsze przekroczenie przepisów. Jedź, uważaj na przepisy i nie przejmuj się że się nie dogadasz. Słowacja jest dla jednośladów wymarzonym krajem. Puste drogi i piękne okoliczności przyrody.
rambo

Nieprzeczytany post autor: rambo »

marekm pisze:
rambo pisze:Nie ma żadnych winiet na motor na słowacji, proszę nie pisać bzdur...
A kto napisał, że obowiązują ? :shock:
Tak zrozumiałem z wypowiedzi Grzechutka pod post scriptum. Czytam drugi raz i ok. Można odnieść wrażenie że są i że nie są wymagane na autostardach 8-)

Ale już wiemy na pewno że nie są, co nie zmienia faktu że dobrze miec 10 euro banknoty przy sobie w razie czego ;-)
Awatar użytkownika
Artur i Ewa
Posty: 413
Rejestracja: pn 12 mar, 2007 21:07

Nieprzeczytany post autor: Artur i Ewa »

Winiet nie ma dla motocykli.Na słowację jeździłem często.A co do języka to nie są węgry :lol: czeski czy słowacki jest tak podobny że każdy bez problemu się dogada.
arturo-bb
andrzejtg

Nieprzeczytany post autor: andrzejtg »

Co to za rozsądny kraj: winiet niet, dogadać się można, ino to cholerne euro takie drogie :-)
Ostatnio zmieniony pt 29 maja, 2009 14:05 przez andrzejtg, łącznie zmieniany 1 raz.
Lukasz1221

Nieprzeczytany post autor: Lukasz1221 »

Słowacja odwołana - ogólnie jutrzejszy wypad odwołany - przyczepiony został pod inny plan :-D Dziś za to wypad na Ustroń i Wisłe i pierwsze dłuższe kilometry zaliczone na nowym motocyklu (150 kilometrów zaliczone) .


Szerokosci
Łukasz1221
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”