trasy dojazdu

1-3 .X. 2010

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

trasy dojazdu

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Witam. czas już chyba pomysleć odojeździe na zlot. Gorzów planuje wyjazd w czwartek pierwszego dnia chcemy zrobić ok. 60% drogi. zastanawialismy się nad nocegiem w Czechach. Może ktoś z południa coś nam zasugeruje?
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Re: trasy dojazdu

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

bodziu pisze:Witam. czas już chyba pomysleć odojeździe na zlot. Gorzów planuje wyjazd w czwartek pierwszego dnia chcemy zrobić ok. 60% drogi. zastanawialismy się nad nocegiem w Czechach. Może ktoś z południa coś nam zasugeruje?
fajna trasa to juz blzej Tatr (tzw Mala Fatra) przejechac przez ZILINA - Terchova a jak bedizecie mieli czas odbijcie na Vratna - to taka dolinka i trzeba wrocic ta sama drogą do Terchova . O nocleg nie martwilbym sie. Jst tego sporo a czas jest OUT of season iwec pusto w hotelach i apartamentach.
Np we Vratna jest tego sporo i ceny pewnie 8-10 EUR za os
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

moze pierwszego dnia do Raciborza (gdzieś koło) a potem spokojnie przez góry?
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Bodziu - Jak nie przyjmiecie noclegu zbyt daleko na południe to chętnie dołaczymy. Planujemy wyjazd w czwartek rano. Racibórz od nas to już jest na styku - zależy jeszcze jaka będzie pogoda.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

My z Gdańskiem planujemy wyjazd w środę :evil: :shock:
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

to wam sie weekend przedłóży :-D
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

Taaak :!:
Do poniedziałku 8-)
Babie Latooo :idea:
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Spojrzałem na mapę. Pojedziemy na Ząbkowice Śląskie/ Paczków - w tej okolicy nocleg a w piątech przez Czechy i Słowację na ZS VCP :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

grzechutek pisze:My z Gdańskiem planujemy wyjazd w środę :evil: :shock:
do Gdańska dołączy Waplewo po drodze połączy sie z Wa-wą i tym sposobem dojedziemy na zlot :mrgreen: 8-) Będzie to długa i wymagająca trasa :-P
Ostatnio zmieniony wt 21 wrz, 2010 20:04 przez Chudy, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Szuler ! Może uda nam się zgrupować dawaj szczegóły na piątek.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

W piątek, 1-go planuję wygrzewać się w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Może ktoś dołączy ? :-D
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

W piątek, 1-go planujemy wygrzewać się w termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Może ktoś dołączy ? :-D
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

No to jest nas już dwóch, a w zasadzie trzech, ponieważ ja będę z moim alpejskim kompanem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

to może lepiej Wam nie przeszkadzać ;-)
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

szuler pisze:Spojrzałem na mapę. Pojedziemy na Ząbkowice Śląskie/ Paczków - w tej okolicy nocleg a w piątech przez Czechy i Słowację na ZS VCP :-D
Oooo :!: To przez moje okolice pojedziecie :!: Jeśli już będziecie aż w Ząbkowicach, to polecam zjazd przez Kłodzko i Duszniki na Zieleniec i dalszą jazdę drogą 389, będącą częścią tzw. Drogi Śródsudeckiej. Pięknie odremontowana, agroturystyka co kawałek. Zachodnia ściana Kotliny Kłodzkiej, piękne widoki. Potem możecie sobie pojechać wertepami przez góry na miejscowość Lesica, wyskoczyć w Międzylesiu i tam pokonać granicę, skąd można ruszyć na wschód - dużo dróg górskich. Polecam.
MP
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Dzięki Marek za podpowiedż - popatrzyłem drugi raz - tym razem na lepszą mapę okolic Kłodzka i zmieniam koncepcję :mrgreen:
Bodziu - na piatek nie mamy konkretnych planów bo jest zbyt wiele niewiadomych. Ponieważ nie bardzo wiadomo jaka będzie pogoda, plan na Czechy/Słowacja jest tylko koncepcją.
Zamieniamy Paszków jako końcówkę czwartkową na Kudowę Zdrój
Jak wyda to z Kudowy Zdr zgodnie z sugestią MarkaP przez:
Zieleniec,Międzylesie,Sumperk,Rymarov,Novy Jicin,Ziline, Turany - i tu w zależności od czasu i pogody:
opcja 1 - krótsza: Dolny Kubin,Chochołów, Zakopane
opcja 2 - dłuższa:Liptovski Mikulas,Vysoke Tatry, Łysa Polana :lol:
Ostatnio zmieniony śr 22 wrz, 2010 08:40 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Oooo :!: Czyli na Zieleniec pojedziecie od strony Kudowy :!: Czyli atak nastąpi od strony Wałbrzycha - Nowej Rudy - Głuszycy. Zatem pewnie pojedziecie Szosą Stu Zakrętów przez Góry Stołowe (jest tam wyremontowany fragment z super przyczepnym asfaltem :-) ), a potem z Kudowy na Zieleniec bardzo szybką ale krętą drogą E67 i zjazd w prawo na Zieleniec typowymi górskimi zawijasami. Pięknie :!: To już nic nie mówię, co można jeszcze w drodze na Wałbrzych, bo będziecie musieli tydzień wcześniej wyjechać ;-)
MP
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Gdyby ktoś chciał się do nas dołączyć - zapraszamy.
Startujemy rano z Zamościa i opłotkami roztoczańskimi lecimy do Przemyśla. Stamtąd przez Arłamów, Ustrzyki Dolne, Górne, Wetlina, Dołżyca, Cisna, Komańcza robimy pętlę bieszczadzką. Następnie w Barwinku wylatujemy na Słowację (Świdnik, Bardejów, Lubovna) i wracamy do Polski w okolicach Pienin. Potem już normalnie: Czorsztyn, Niedzica, Łapsze Niżne Wyżne itp.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

MarekP- pojedziemy dokładnie tak jak piszesz. Specjalnie na tę okazję nabyłem mapę Sudetów 1:200 000 - na niej jest wszystko pięknie widoczne jeżeli chodzi o możliwości - oby tylko pogoda wydała :mrgreen:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

To jeszcze coś podpowiem - jak już miniecie Zieleniec (po drodze do Zieleńca dwa miejsca widokowe, a Kotlina już sie zaczyna żółcić i czerwienić) zjechawszy nieco w dół macie taki zjazd w lewo w jednokierunkową drogę prowadzącą głębokim wąwozem z rzeczką po lewej stronie. Droga na mapie oznaczono jako biała. Wyjeżdżacie w Dusznikach koło Muzeum Papiernictwa - też warto zobaczyć. Potem z powrotem na zachód E67, znowu zaliczacie Zieleniec i jedziecie dalej 389. W pewnym momencie, w miejscowości Mostowice droga 389 odbija od granicy, a wzdłuż granicy odbija na prawo i wiedzie dalej droga oznaczona jako biała - jedźcie właśnie tamtędy - dobry asfalt, las, pagórki i zakręty. Jedźcie, aż się skończy dobry asfalt, wtedy można znowu wjechać na 389. Na wysokości nieco poniżej Bystrzycy Kłodzkiej znajduje się punkt widokowy, na nim kamień upamiętniajacy Odsiecz Wiedeńską - tamtędy właśnie szły wojska Sobieskiego. Widok na Kotlinę Kłodzką, z którego można stwierdzić że to rzeczywiście Kotlina. Zajechawszy do Międzylesia można zrobić jeszcze kolejne kółko przez miejscowość Lesica - tu już droga z resztkami asfaltu, ale las, górki i zakręty, a wjeżdża się z powrotem na Drogę Śródsudecką w okolicy miejscowości Poniatów. Szerokości :mrgreen:
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakończenie 2010 - TATRY”