Mongolia 2011

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Mongolia 2011

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Planuję taki wypadzik w przyszłym roku.Wstępnie moje viadro+1afri. Może jest ktoś kto chciałby się dołączyć? Czas:ok.5tyg.Prawdopodobna data startu to koniec maja. Po drodze Bajkał.Myślę o jeżdzie na kołach-bez żadnych kontenerów kolei i innych udziwnień :lol: Dystans 16-18tys.km Żadnych hoteli. Grupa najchętniej 3-4 moto.Skrajnie 5szt,ale niechętnie.Chcemy poobcować z przyrodą żwiedzić Wielki Mur Chiński na odcinku przebiegającym przez Mongolię a jak się da to i przez Rosję wyjeżdzając z Mongolii w pobliżu miasta Czita.Wszystko jest płynne i czeka na pomysły ewentualnych ochotników.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Na razie Maroko ale też myslę o Mongolii ale raczej za 2-3 lat bo jeszcze Islandia i Albania w kolejce...
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
jaqb

Nieprzeczytany post autor: jaqb »

Też planuję taki trip zrobić w przyszłości, ale jak dzieci mi się usamodzielnią i w firmie tak mi się ułoży, że przez miesiąc nie będę musiał zaglądać. Wychodzi mi na to, że to nastąpi za ok.15-20 lat, czyli po 50-tce :lol: . To będzie coś. Trzymam kciuki za sukces Waszej wyprawy, bo nie będzie ona lekka.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Czyli startujesz po Siejniskim rozpoczęciu sezonu ?
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

bogdanbc pisze:Czyli startujesz po Siejniskim rozpoczęciu sezonu ?
Muszę po,bo niby odrobinkę pomagam przy organizacji Tomkowi. Termin też jeszcze jest lekko płynny,bo właśnie padło dzisiaj podejżenie,że tak wcześnie mogą być jeszcze roztopy w górach i brody w rzekach(brak mostów)będą miały wysoką wodę. Ja już wiadrem wjechałem kiedyś do przedniego kierunkowskazu,ale z dala od domu ..... inaczej się podchodzi.Z drugiej strony wiza rosyjaka,którą mam już teraz kończy się 26sierpnia.
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Robert, przebieram nogami żeby z Tobą pojechac, jednak w czerwcu rodzi mi sie dziecko z czego sie oczywiscie cieszę, ale cały 2011 r raczej na dupie spędzę z czegpo sie raczej nie cieszę :) Mongolia od dawna chodzi mi po głowie.
Ostatnio zmieniony czw 02 gru, 2010 06:06 przez lotnik78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

Moje marzenie to do Wladivostoka i z powrotem na 2 kolach ,,na to trza ze 3 miesiace najlepiej. Co do Mongoli (czy ogolnie Syberi) to pojechal bym tam raczej na transalpie lub afryce , Varadero jest za ciezkie. Naogladalem sie juz duzo tych syberyjskich drog z roznych wypraw i raczej mniej klopotliwe bedzie cos lzejszego. :->
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

lotnik78 pisze:Robert, przebieram nogami żeby z Tobą pojechac, jednak w czerwcu rodzi mi sie dziecko z czego sie oczywiscie cieszę, ale cały 2011 r raczej na dupie spędzę z czego sie raczej nie cieszę :) Mongolia od dawna chodzi mi po głowie.
Jak zostaniesz w domu i nie pojedziesz ze mną,to i tak schudniesz i będziesz ciężko niedospany> będziesz wstawał 5 razy w nocy jakby wilki cię nękały :mrgreen: :mrgreen: Przerabiałem to dwa razy. Gratuluje,ale i współczuje. Potem z każdym rokiem lepiej,aż będą mieć 15lat i znowu dziecko angażuje całą uwagę :mrgreen:
seboll

Nieprzeczytany post autor: seboll »

ja też chętnie odwiedzę Mongolię i napiję się kumysu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

seboll pisze:ja też chętnie odwiedzę Mongolię i napiję się kumysu :mrgreen:
podobno ma cudowne wlasciwosci przeczyszczajace :mrgreen:
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Robert, niedługo wyjazd.
Jak przygotowania?
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

lotnik78 pisze:Robert, niedługo wyjazd.
Jak przygotowania?
Wiza mongolska wbita w paszport- 60eurasów i 100zł.- rosyjską służbową miałem wcześniej.
W sypialni leży rozłożony stary śpiwór a na nim same dobra przeznaczone na wyjazd. Miałem ambitny plan jechać bez kufrów bocznych,ale.....
Dużo tego. Podzieliliśmy narzędzia i częściowo części(africa ma wspólną jednakową cewkę zapłonową i parę innych pierdołek.) ale i tak jest tego niemało.
Viaderko powoli nabiera kształtu. Dziś zamontowaliśmy ze Sławkiem(złote viaderko na rozpoczęciu) osłonę pod silnik. wyszła nadzwyczaj solidnie i bardzo sztywno.
Planujemy jeszcze wzmocnić tylną część ramy (odciągi) i zamontować w miejcse tylnych podnóżków stelaże pod 10l. kanisterki,wymienić kompletne sprzęgło(moje jest bez zarzutu,ale ma 115tys. więc chyba troszkę dostało. Mam na części silnik z przebiegiem 27 tys.(zatarł panewki po glebie)więc przełożę sprzęgło. Navi przygotowane(Navitel+OZI) i tylko mały problem,gdyż jeden z kolegów miał dziś wycinany wyrostek. Mamy nadzieję ,że się zdąży podgoić,a jak nie lekko poczekamy od umówionego 23go jeszcze parę dni.
Mam wachania co do doboru opon na Mongolię.Na dolot kupiłem shinko i muślę,że to dobry wybór,bo to solidne opony szosowe-enduro o b.wysokim bieżniku,natomiast jeśli chodzi o teren,to dysponuję aktualnie dwoma nowymi zestawami kostek mitas e-10 oraz metzeler karo i nie wiem co się sprawdzi. Metzeler ma niewątpliwie lepsze parametry w terenie,zaś mitas to wyprwawówka dobrze dająca rady i na asfalcie. Obecnie mam założone mischelin tkc 80 i fajnie jadą po wszystkim dlatego chyba wezmę mitasy.(w razie problemu mogę wracać na nich przez Rosję)
Poza tym wszystkim na bierząco linki,zawory i takie tam.....
Brakuje nam czwartego....... Może się skusisz? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Robert Baran pisze:... i zamontować w miejcse tylnych podnóżków stelaże pod 10l. kanisterki,...
Ta strona może Wam pomóc.
Ostatnio zmieniony czw 09 cze, 2011 06:45 przez marekm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

marekm pisze:
Robert Baran pisze:... i zamontować w miejcse tylnych podnóżków stelaże pod 10l. kanisterki,...
Ta strona może Wam pomóc.
a w przyszłości półeczki można wykorzystać na zlot dowożąc w sterylnych kanistrach "domowe nalewki"
Ostatnio zmieniony czw 09 cze, 2011 15:51 przez wojtekst, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Tak naprzykład wygląda wyprodukowana własnymi rękoma oraz Sławka osłona pod silnik.

[ Dodano: Nie 26 Cze, 2011 09:46 ]
Powoli nadchodzi czas wyjazdu. Jutro po obiedzie ruszamy. Viaderko stoi spakowane w garażu. Wygląda jak wielbłąd,ale tyle jest potrzebnych rzeczy......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Powodzenia!!!

Czekam na relację
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Ostatnio zmieniony czw 06 cze, 2013 19:36 przez Robert Baran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Wof - siedziałem 1:40 godziny i musiałem zobaczyć.
1) Czuję się zarażony chęcią wyjazdu
2) Smutek napełnił moje serce że nie byłem z Wami
3) Super na koniec (5-ty odcinek) to składanka fotograficzna z dobrze dopasowanym podkładem fortepianowym
4) Gdzie zdobyliście tyle tej ponurej mongolskiej muzyki ?
5) A Rosja - należy "przepałować" ;-)

Zazdroszczę wam, naprawdę ... (z wyjątkiem obojczyka i zeber )
Ostatnio zmieniony czw 06 cze, 2013 21:40 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Obejrzałem :shock: Nie wystraszyłem się :lol: Tak myślę iż będzie to w przyszłości (jak dobrze pójdzie) część naszej trasy :lol:

Robert: Na Varadero to był "kawał dobrej roboty" :lol:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”