VIM 13 - ceny

Czyli do Hergota

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

VIM 13 - ceny

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Uruchomili rejestrację - ceny mnie zaskoczyły. Jednak poszli w komercję.
http://www.vim13.com/index.php?option=c ... 1&Itemid=4

Ja z Dorotą odpuszczamy.
Ciekawe jak będzie z Rumunią? Jeżeli Słowacja im wyda to podejrzewam iz na "sympatyczne" ceny nie ma co liczyć.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Mnie tez ceny przyprawiły o zawrót głowy.
Chore - po prostu Chore ...

Przypomnijmy sobie nasze : http://vim7.varaderoclub.pl/pl/price.php a standard nie był w niczym gorszy ...

Szczególnie zabawny na VIM-13 jest "namiot" za 170 Eurasów. (wczoraj cena była 180 - chyba ktoś oprotestował)

P.S.
Nawet cena Euro była wtedy podobna.
Kiedyś zloty robiło się po kosztach.
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 20:09 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 5 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Czyli za 580 eurasów mam miejsce w pokoju trzyosobowym w hotelu z sauną, basenem, bezprzewodowym internetem i tak dalej. Pomijając fakt, że nie na tym zależałoby mi najbardziej na zlocie Vara-wiary, to skwituję rzecz krótko i nawet nie bardzo w swoim stylu:
[center]Buachachachachachachacha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/center]
Za tyle pieniędzy można pojeździć po Alpach na ten przykład przez tydzień :!: Jeszcze nie kupiłem Multistrady, a ceny już wyższe niż na Desmo Meeting :lol:
A tak na poważnie - bardzo niefajnie, że europejski ruch Varadero idzie w tym kierunku :-(
MP
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

troche sie mylisz.580 eur to jest za 3 osoby.czyliTwoj koszt to 1/3 z 580. W tej cenie masz pobyt ,zarcie i gadzety.W 2 osobowym pokoju koszt to 420 eur czyli 210 eur na glowe.Tak czy inaczej chca zarobic bo to ponad 800 pln.Z drugiej strony tam maja ceny zachodnie bo u nich waluta jest euro
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Ktoś kiedyś napisał ze za VIM płaci sie za towarzystwo i przynależność do tej grupy - a kwota to sprawa umowna. :-D

Kolega Dwie Świeczki reprezentuje takie podejście i ma do tego prawo. Wpadł na pomysł, stworzył grupę, ma chętnych do takiej formy spotkań.
Dziś VIM jest na zasadach które świadomie i jasno określa założyciel.

Jeśli znajdzie się leader który zorganizuje spotkania międzynarodowe w innej formule – i przyjadą chętni będzie realny wybór. Dziś oprócz VIM mamy spotkania narodowe, gdzie nikt spoza „kraju – organizatora” nie kwapi się przyjechać – i nawet kwota nie korci „zagranicznych” do takiej wycieczki (np: informacja o zlocie 2010 w Tatrach – z pełna opisem programu, ceny, warunków, miejscu i sposobie zapisywania wisiała na forum międzynarodowym 4 miesiące wcześniej). Pamiętacie zlot niemiecki w 2010 – mimo przyjaznej kwoty i fajnego miejsca czy pojechał ktoś z VCP (chyba paru Włochów ) ?
Dla mnie to oczywiste, że jeździ się dla znajomych i kumpli a nie dla miejsca i ceny. Jak jest impuls i paczka która się zbierze nic nie jest przeszkodą.
I na koniec - ważny aspekt dla każdego to forma komunikacji, swoboda i chęć rozmowy w innych „narzeczach” ;-) – to buduje więź i emocje.

na marginieise
szukałem 2tyg temu miejsca w Austrii dla 15 os. Cel to narty w okresie sylwestrowym. Założenie max 45 EUR/dzień z wyżywieniem (HB), pensjonaty, domy prywatne, hotele 3***
Dostałem kilka ofert które sprawdziłem.
Ceny które oferowali wraz z Sylwestrem to : od 34- 45 EUR / os (noclegi w pokojach 2 do 4 osobowych) śniadanie + kolacja ciepła 3 daniowa (napoje we własnym zakresie - to standard)
Niektórzy pisali ze min. to 5 dni pobytu.
Łatwo wyliczyć pobyt za głowę / za 5 nocy z jedzeniem. :-D
Ostatnio zmieniony sob 11 gru, 2010 12:32 przez wojtekst, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

DarekN pisze:troche sie mylisz.580 eur to jest za 3 osoby.czyliTwoj koszt to 1/3 z 580. W tej cenie masz pobyt ,zarcie i gadzety.W 2 osobowym pokoju koszt to 420 eur czyli 210 eur na glowe.Tak czy inaczej chca zarobic bo to ponad 800 pln.Z drugiej strony tam maja ceny zachodnie bo u nich waluta jest euro
Faktycznie - potraktowałem te 580€ jako koszt uczestnictwa przy zakwaterowaniu w pokoju 3-osobowym. Cena i tak wysoka, chociaż nie ona sama jest problemem. Istoty sprawy dotyka według mnie Wojtek:
wojtekst pisze:Ktoś kiedyś napisał ze za VIM płaci sie za towarzystwo i przynależność do tej grupy - a kwota to sprawa umowna. :-D

Kolega Dwie Świeczki reprezentuje takie podejście i ma do tego prawo. Wpadł na pomysł, stworzył grupę, ma chętnych do takiej formy spotkań.
Dziś VIM jest na zasadach które świadomie i jasno określa założyciel.

Jeśli znajdzie się leader który zorganizuje spotkania międzynarodowe w innej formule – i przyjadą chętni będzie realny wybór. Dziś oprócz VIM mamy spotkania narodowe, gdzie nikt spoza „kraju – organizatora” nie kwapi się przyjechać – i nawet kwota nie korci „zagranicznych” do takiej wycieczki (np: informacja o zlocie 2010 w Tatrach – z pełna opisem programu, ceny, warunków, miejscu i sposobie zapisywania wisiała na forum międzynarodowym 4 miesiące wcześniej). Pamiętacie zlot niemiecki w 2010 – mimo przyjaznej kwoty i fajnego miejsca czy pojechał ktoś z VCP (chyba paru Włochów ) ?
Dla mnie to oczywiste, że jeździ się dla znajomych i kumpli a nie dla miejsca i ceny. Jak jest impuls i paczka która się zbierze nic nie jest przeszkodą.
I na koniec - ważny aspekt dla każdego to forma komunikacji, swoboda i chęć rozmowy w innych „narzeczach” ;-) – to buduje więź i emocje.
Trochę zapomniałem, jak to wszystko działa, a także, że każde społeczeństwo (społeczność) podlega pewnej ewolucji, chociaż nie wszyscy jego członkowie podlegają jej w sposób jednakowy. Rzeczywiście - jeszcze kilka lat temu można było traktować VIM-y jako międzynarodowe miejsca spotkań i okazję do poznania się użytkowników pewnego typu motocykli. Lata jednak mijają, ludzie stworzyli pewien krąg w którym sam motocykl jako taki zszedł dawno na dalszy plan. Tymczasem łapię się na tym, że od VIM-ów oczekuję czegoś innego niż po naszych spotkaniach klubowych - gdzie już dawno zagościł slogan reklamowy Hondy "First man - then machine".
MP
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Napisałem Hergotowi - że kochana przez nas Słowacja była kiedyś cenowo podobna do Polski, a teraz - po błogosławieństwie wejścia do UE i radosnym przyjęciu Euro - to mogą o większości z nas zapomnieć :-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

O EU i Euro piszecie głupoty. Na Słowacji wszystkie ceny są, zgodnie z prawem podawane w obu walutach i specjalnie się nie zmieniły. To są teorie tych samych mędrców, co tonami kupowali cukier przed naszą akcesją do Unii. :mrgreen:

Jeżeli jest drogo, to głównie dlatego, że nadal brakuje bazy noclegowej i popyt przewyższa podaż. Po drugie, organizatorzy, najwyraźniej ośmieleni cennikami z ostatnich lat, postanowili się cenami nie przejmować. Każdy lubi mieć nadwyżki. :lol:
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

"Dwie świeczki" jak mawia Wojtek jasno się wypowiedział i jest zachwycony formułą
http://varaderoforumcom.h826747.serverk ... 3143#13143
najbardziej podoba mi się stwierdzenie:
"If you want to participate, you have to register and pay."
i po temacie.
Tak tworzy się "ELITA..." :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

marekm pisze:O EU i Euro piszecie głupoty. :lol:
Kogo i co kunkretnie ;) kolega miał na myśli :mrgreen:
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

marekm pisze:O EU i Euro piszecie głupoty. Na Słowacji wszystkie ceny są, zgodnie z prawem podawane w obu walutach i specjalnie się nie zmieniły. To są teorie tych samych mędrców, co tonami kupowali cukier przed naszą akcesją do Unii. :mrgreen:

Jeżeli jest drogo, to głównie dlatego, że nadal brakuje bazy noclegowej i popyt przewyższa podaż. Po drugie, organizatorzy, najwyraźniej ośmieleni cennikami z ostatnich lat, postanowili się cenami nie przejmować. Każdy lubi mieć nadwyżki. :lol:
To że ceny zostały okresowo zamrożone nie znaczy że wczesniej mocno nie skoczyły(tak jakby do przodu. Tak nam tłumaczyła gospadyni u której wynajmowaliśmy kiedyś kwaterę w ramach nart. Ja osobiście odczuwam bardzo jak tam podrożały kwatery,skipasy i inne pierdołki,a w zamian nawet nie wiadomo było czy będzie śnieg. Dlatego właśnie zrezygnowałem z nart za naszą południową granicą.
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Czy ktoś z koleżeństwa wybiera się na Słowację na VIM ?
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

My- oczywiscie że nie.
Ty jak chcesz odwiedzić towarzystwo to masz blisko, a 12.06 - niedziela- jest dniem otwartym dla gości . Ciekawe czy 'wymiękli" jak zobaczyli iż nikogo nie ma z sąsiadów. Początkowo dnia otwartego miało nie być tak jak w Austri.

Ja może się czepiam, ale sformułowaniem:
"This day is open for day-visitors (especially from Hungary and Czech republic)...."
to mnie wkurzyli. Wygląda iz dla nich to my jesteśmy "niechcianymi" sąsiadami :roll:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

E, chyba dla tego że Czesi i Węgrzy maja bliżej,
a może dla tego że w Austrii "nie było nas zbyt dużo"
Przypuszczam, że niebawem ceny namiotowe nieco spadną.
A może uda się potargować ? ;-)
Ostatnio zmieniony śr 23 mar, 2011 15:19 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Mabi

Nieprzeczytany post autor: Mabi »

"This day is open for day-visitors (especially from Hungary and Czech republic)...."
to mnie wkurzyli. Wygląda iz dla nich to my jesteśmy "niechcianymi" sąsiadami :roll:
Nie ma co się wkurzać. trzeba zastanowić się - dlaczego!?
Ostatnio zmieniony śr 23 mar, 2011 16:55 przez Mabi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Czy ktoś pojedzie to pewnie ustali się na naszym otwarciu ;-)
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Ja bym pojechał, wszak lubię Słowację, Karpaty i jadąc tam można zahaczyć o Bieszczady :->
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

jaka data?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Open Day to 12-06-2011 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2011 VIM-13 Słowacja”