Zakończenie 2011 - Góry Sowie

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Zakończenie 2011 - Góry Sowie

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Hejka,

Oto nasza propozycja i zarazem gorące zaproszenie na:

[center]ZAKOŃCZENIE SEZONU VCP – [glow=cyan]GÓRY SOWIE 2011[/glow][/center]

Po długich dyskusjach :-D oraz długotrwałym ale owocnym głosowaniu o wyborze terminu i miejsca :lol: , została wypracowana jednogłośna ;-), demokratyczna decyzja ;-) :mrgreen: :

Zakończenie sezonu VCP 2011 odbędzie się w dniach 16-18 września 2011 w Ośrodku Geovita w Jugowicach.

Organizatorzy: MarekP i Szuler

Ponieważ musimy potwierdzić imprezę do końca maja, prosimy o ewentualne deklaracje uczestnictwa oraz utworzenie przez administratorów (tu ukłon w stronę naszego znakomitego Prezesa) podtematów:

1) Góry Sowie 2011 - burzliwa dyskusja
2) Góry Sowie 2011 - zapisy, wpłaty, pokoje
3) Góry Sowie 2011 - napięty program
4) Góry Sowie 2011 - tendencyjne ankiety
Ostatnio zmieniony śr 25 maja, 2011 22:09 przez MarekP, łącznie zmieniany 5 razy.
MP
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Dalsze zapisy prosimy kierować TUTAJ

Przepraszam wszystkich którzy zdążyli zapisać się w tym wątku - nie spodziewałem się dużego ruchu o tej porze dnia - ale zanim usunąłem Wasze posty, rzecz jasna wpisałem Was na listę. Gdybym kogoś pominął :oops: , proszę o kontakt na PW :-)

[ Dodano: Wto 24 Maj, 2011 21:23 ]
Kiedy w sobotę przed z górą tygodniem ruszałem w góry na małe rozpoznanie, nie przypuszczałem jeszcze, że tak szybko zdecyduję się na organizację zlotu.
Wyposażony w specjalnie w tym celu zakupiony kajet, zacząłem objeżdżać z długopisem w ręku poszczególne miejscówki usiłując wpasować je w zlot, którego chęć organizacji dopiero kiełkowała w pustej głowie. Rozpoznanie zakończyłem podjęciem decyzji i przybiciem piątki z doskonale nam znanym Bodziem, który akurat w tych okolicach gościł na zlocie Landroverów. Tego dnia stuknęło ponad 500 km, ale wyjazd był owocny.
Odwiedziłem kilka ośrodków wypoczynkowych, które uprzednio wytypowałem w necie. Poszukiwania nie były łatwe. Jedynie nieliczne ośrodki posiadają wystarczającą bazę noclegową, odpowiedni parking czy dogodne z naszego punktu widzenia położenie. Większość z nich nie byłaby w stanie pomieścić naszej coraz liczniejszej ekipy, gdyż najczęściej ilość miejsc noclegowych oscyluje pomiędzy 20 a 50. Po pewnym namyśle zdecydowałem się głębiej podrążyć temat zakwaterowania w ośrodku Geovita. Oferta, jaką mi przedstawiono, wydaje się przystępna.
Pewne sprawy zadecydowały o tym, że już teraz zamieściłem info o zlocie. Po pierwsze Sudety to region niezwykle atrakcyjny turystycznie. Okazało się, że czysto rozpoznawczy wyjazd - to znaczy osobiście mam ten rejon dość dobrze rozpoznany, ale rozpoznawczy pod kątem zorganizowania zlotu, pokazał, że jest to ostatni gwizdek do rezerwacji miejsc. Stąd wcześniejsza o tydzień w stosunku do standardu data - 16, 17, 18 września.
Druga sprawa to oferta cenowa. No - muszę powiedzieć, że nie jest to region tani :shock: Pomimo to, tak jak napisał Marcin, dołożymy starań, aby zmieścić się w standardowych 300 zł od osoby (dziś już wiem, że będzie to te 300 zł, chyba, że uczestnicy wyrażą wcześniej chęć na dodatkowe atrakcje, o które zapytam w ankietach), a szybkie rezerwowanie miejsca wiąże się z obawą, że za miesiąc, dwa - może nie być w czym wybierać.
Mam już opracowaną trasę objazdówki, opiewającą na ok. 160 km dróg, nazwijmy to - uwypuklających uniwersalny charakter naszych motocykli ;-) Na trasie tej wyznaczyłem kilka interesujących punktów, których odwiedzenie będzie w znacznej części zależne od kosztów i czasów pokonywania odcinków, które zmierzę ze stoperem w ręku. Ponieważ w zeszłą niedzielę też byłem na trasie i mierzyłem czasy przejazdów, wiem też, że jedno z miejsc będę musiał opuścić, ale bez wielkiej szkody dla całości objazdówki - po prostu inaczej wrócilibyśmy do ośrodka po zmroku. Znam już ceny i czas grupowego zwiedzania poszczególnych obiektów, organizator imprez grupowych ośrodka Geovita zaoferował, że jeszcze coś z tego urwie, jeśli puścimy rzecz przez ośrodek (i urwał, a więc plan poznawczy zostanie zrealizowany :mrgreen: ).
Bardziej szczegółową ofertę ośrodka przedstawię wkrótce, a jest w czym wybierać :mrgreen:
Chciałbym w ramach tego zlotu pokazać parę miejsc i tras sudeckich, a jeśli mi to wyjdzie (gdyż moje doświadczenie w organizacji tak dużych imprez jest praktycznie żadne), zaproponowałbym przez kilka następnych lat organizowanie zakończenia w coraz to innych miejscach w Sudetach. Góry Sowie wybrałem na pierwszy ogień, ponieważ jest to region niezwykle ciekawy pod kątem krajobrazowym i historycznym, a także dlatego, że mam do nich stosunkowo blisko - około 140 km :lol:
Ostatnio zmieniony wt 24 maja, 2011 20:26 przez MarekP, łącznie zmieniany 3 razy.
MP
Awatar użytkownika
Adaśko
Posty: 369
Rejestracja: wt 09 paź, 2007 18:09

Nieprzeczytany post autor: Adaśko »

http://www.hondavaradero.pl/phpBB2/view ... highlight=
"konkurencja" chyba lepiej zamknie sezon :-D
XL1000 V SD01 -- XRV-750 Africa Twin --
CBR 1100 XX Super Blackbird
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

W miniony weekend odbyłem audyt w Górach Sowich, polegający na tym, że zatrzymałem się w hotelu Geovita w Jugowicach, gdzie ma odbyć się zlot, na piątek, sobotę i niedzielę.
Muszę powiedzieć, że ośrodek zrobił na mnie niezwykle korzystne wrażenie: świetna obsługa, wygodne, przestronne pokoje z łazienkami, dużo miejsc parkingowych, dobry dojazd a jednocześnie pewna izolacja od głównego ciągu komunikacyjnego miejscowości, dużo zieleni w otoczeniu ośrodka. Ogólna czystość i porządek. Dobre jedzenie. Dwie duże sale jadalno-konferencyjne. Kilka boisk, jakby ktoś chciał poharatać w gałę.
Myślę, że ze zlotowej bazy będziecie zadowoleni :mrgreen:
Więcej informacji na temat ośrodka znajdziecie tutaj. Ja ograniczę się do najbardziej istotnych. I tak:

1) Doba hotelowa w ośrodku trwa od godz. 14-tej do 12-tej następnego dnia

2) Ośrodek posiada pokoje 1-, 2-, 3-, 4-ro osobowe, apartament i pokoje typu studio - łącznie 98 miejsc z możliwością rozszerzenia do 120 w wyjątkowych przypadkach.

3) Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę, telewizor, telefon, radio itp.

4) Ośrodek jest zamykany na noc i strzeżony, w związku z czym nasze maszynki będą pod chmurką, ale bezpieczne i dla większości widoczne z okien :-)

5) Na terenie ośrodka można skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji - np. sauny, letniego basenu, bilardu, stołu do ping-ponga, przepraszam - tenisa stołowego, czy odnowy biologicznej. Oferta ta nie jest ujęta w cenie zlotu, tak że za niektóre z tych udogodnień trzeba zapłacić.

6) Dojazd do ośrodka - bardzo prosty dla każdego podążającego czy to od strony północnej czy pólnocno wschodniej - Świdnicy, Wałbrzycha (a już mistrz od Świebodzic), czy też ze wschodu od Dzierżonowa / Bielawy, południa z rejonów Kotliny Kłodzkiej i Gór Stołowych, Nowej Rudy a także z zachodu z rejonu Gór Wałbrzyskich czy Gór Suchych. Położenie ośrodka w Górach Sowich jest CENTRALNE. Należy dostać się NA DROGĘ 383 przebiegającą przez miejscowość JUGOWICE. Ci, którzy jechać będą NA POŁUDNIE (np. od strony Bystrzycy, Lubachowa, Zagórza), lub Z ZACHODU od Jedliny-Zdrój po minięciu skrzyżowania, a zaraz za nim niskiego kolejowego wiadukciku (nie tego wysokiego kawałek wcześniej, na granicy Zagórza i Jugowic), od razu skręcają w wąską asfaltówkę w prawo. Jest to ulica GAZOWA, na której pod numerem 3 mieści się ośrodek. Podróżujący NA PÓŁNOC DROGĄ 383 po minięciu miejscowości WALIM wjeżdżają na teren Jugowic i po paru zakrętach wypatrują tabliczki na napisem "Geovita" a być może również "Zlot VCP" po lewej stronie i wjeżdżają w wąską asfaltową drogę za nią (uwaga na szykanę na mostku!). Jest to drugi wylot ulicy Gazowej, która, jak się domyślacie, jest równoległa do drogi 383 i posiada dwa wyloty, tak że jeśli ktoś jeden ominie, ma jeszcze jedną szansę przed pojechaniem w maliny ;-) Po wjechaniu na teren ośrodka, parkujemy gdzie wygodnie, bo miejsca jest dużo i udajemy się do odległej o kilka metrów recepcji, gdzie czekam JA z kluczami do pokoju i zlotowa koszulką w lewej garści, prawicę bowiem wyciagam w powitalnym geście :mrgreen:

7) To, co intryguje niejednego - ALKOHOL :-P Tak jak w większości ośrodków, alkohol przytransportowany z zewnątrz jest niedozwolony. Specjalnie dla zlotowiczów został mi natomiast przyobiecany rabat na zakup wszelkich trunków w barze ośrodka. Przykładowe normalne ceny są następujące:

- Szampan Cin Cin 0,75 – 25 zł
- Tequila Camino 0,7 – 180 zł
- Balantines 0,7 – 140 zł
- Jack Daniels 0,7 – 180 zł
- Johny Walker Black 0,5 – 140 zł
- Johny Walker Red 0,7 – 140 zł
- Jim Beam 0,7 – 140 zł
- Tequila Sauza 0,7 – 130 zł
- Campari 0,7 – 110 zł
- Gin Segram’s 0,7 – 84 zł
- Metaxa 7* 0,7 – 200 zł

- Wino Carlo Rossi ( półwytrawne i słodkie) 0,75l – 45 zł
- Wino Sophia 0,75 – 15 zł

- Wódka Absolut 0,7 – 100 zł
- Wódka Finlandia 0,7 – 95 zł
- Wódka Finlandia 0,5 – 65 zł
- Wódka Bols 0,5 – 40zł
- Wódka Luksusowa 0,5 – 40 zł
- Wódka Absolwent 0,5 – 40 zł
- Wódka Smirnoff 0,5 – 40 zł
- Wódka Żubrówka 0,5 – 40 zł

- Piwo beczkowe 0,5 – 5,50 zł; 0,3 – 4 zł
- Piwo butelkowe 0,5 – 6,00 zł

- Coca cola, fanta, sprite 0,2L – 3 zł
- Coca cola, fanta, sprite 0,5L – 5 zł
- Soki 1l – 6,5 zł
- Woda mineralna 0,5L – 2,5 zł
.
.
.
.
.
.
WKRÓTCE - więcej szczegółów dotyczących miejsca zakwaterowania ;-)
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakończenie 2011 Góry Sowie”