Transfogarska Rumunia

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

:lol: :lol: :lol:

człowiek uczy sie motoru całe zycie :))

otoz awaria poległa na tym ze przy b. krotkim i wąskim (na milimerty ) podjezdzie pod rezepcje hotelu, motor zgasł i zamiast odczekac 2-3 sek od razu zastartowałem. W tym momecie HUK jak z pistoletu i silnik zaczał pyrkac jak Ursus 360 !
Wjechalem na b.wysokich obrotach, zgasiłem silnik i po chwili zapaliłem . Pracował podobnie ŁUB, ŁUB , ŁUB ...... wkrecał sie tylko na b. wysokich obrotach.
Pomyslalem d..... koniec zabawy na pare dni (bo to jeszxze był tzw. długi weekend 15 sierpien rowniez w Rumunii - a my mamy sobota wieczor)
Myslalem ze poszła cewka, świeca , moze jakis modul po konsultakcjach mi.inn z MarkiemP i TomkiemS.

Kolacja piwko, pomyslałem rano wypoczety zabiore sie do działania. Znalazłem serwis BMW ale wszystko czynne od wtorku. Po dniu przerwy wzialem sie do rozkrecania i sprawdzania iskry na swiecach - bo coz inego go mogłem sprawdzisc :))) wszystko dzialalo, iskra była. Tylko gorna swieca czarna jak wegiel. W gs sa dwie na cylinder ;))

Ogladalo to jescze paru przydrożnych fachowcow i zyczliwych Niemcow (w tym szef szkolniea w sprzeadzy BMW na Europe południowa ....:)))) i paru Rumonow,
W pewnym momencie jak juz wszystko mialem skrecone i zamówioną lawetę do serwisu , patrze Ci ja .... a tu (Gs-wocy moga sprawdzic namacalnie) ze rura gumowa wchodzaca do cylindra (ok fi 8cm) gdzie jest przepustnica a do niej podoczepiana elektornika jakby dolega do cylindrana opasiona cybanem na odcinku 5-7mm , troche nierówno. Chwytam odchylam a to cholerstwo po prostu przy detonacji zeskoczyło z kołnierza cylindra i tak idalnie dolegało do płaszczyzny kołnierza ze nikt ze "specjalistów" w tym mnie nie zobaczył tego wczesniej.
Po założeniu i ściągnięciu cybantem - PYR PYR PYR jak przystało na pozadnego GSa .:))))

Radocha była taka ze niemal cała restauracja i hotel wyległ oglądać jaK 4 wariatów tanczy i spiewa wkolo motoru
:-D
Ostatnio zmieniony śr 31 sie, 2011 20:44 przez wojtekst, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Grzechutek
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 05:26

Nieprzeczytany post autor: Grzechutek »

Wojtek ZUCH :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Zeby dodac Wam smaczku TRANSALPEJSKIEGO - trafiliśmy na wymarzoną pogodę, . Słonce błekitne niebo, słowem..... takie dni zapamiętuje sie na długo - kolego Olewiński :)
pozdrawiam, Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”