Crosstourer 1200 jest

Ano młodszy ale przerośnięty brat Varadero
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

No to super bo ostatnio zrobiło się nudno gdyż wszyscy na gsa wsiadali .Swoją drogą bmw pewnie czeka na premiera hondy i triumfa aby sprawdZić jak ciężko muszą popracować przed własną premierą 1250 gs :-P
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

pierwszy forumowicz ,posiadacz gs i varadero, sie przejechal na crossie tu co napisal:

So, dann werde ich nun mal von meiner Probefahrt berichten :
Bin irgendwie immer noch ganz sprachlos, fasziniert und nun fällt mir das Warten noch schwerer.
Ich kann die Crosstourer jedoch nur mit der Varadero und der 1200 GS vergleichen, da ich noch kein anderes Motorrad gefahren bin.
Mit meinen 192cm sitze ich sehr bequem, besser als auf der Varadero und der GS, die Verarbeitung und der Motor sind Vorbildlich.
Kraft im Überfluss, ein super dumpfer Motorklang.
Das Doppelkupplungsgetriebe ist ein Genuss, die Schaltvorgänge merkt man garnicht, sieht es nur am Drehzahlmesser, im Sportmodus ist ein manuelles Schalten mit + oder - garnicht nötig. Das Kurvenfahren ist ein Genuss, man merkt das Gewicht der Maschine überhaupt nicht.
Bin heute 130 Kilometer gefahren ca 100 km Landstrassen und 30 KM Autobahn und habe 7,2 l verbraucht.
Das man die in die Jahre gekommene Varadero nicht mit der Crosstourer messen kann ist klar, aber weil es immer heißt....die überragende GS........kickt sie gegen die Crosstourer in die Tonne!!!!
Wenn Ihr noch spezielle Fragen habt, meldet Euch, werde versuchen Sie zu beantworten.

Gruß

Jürgen
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Rudolf. Żebyś jeszcze w dwóch słowach w "ludzkim" języku napisał o co chodzi, byłoby super. :lol:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

no napisal ze dtc i moc go powala,,na koniec pisze ze ;; kopnijcie gs do kosza ,,,ale poczekajmy , bo kazdy ma inne poglady wiec za duzo eufori tez nie dobrze.
ps. smutna wiadomosc , cross bedzie blokowany od 210kmh,,,,ale uwaga jest juz modul co go odblokuje za 299euro :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 01 mar, 2012 10:58 przez dj.1, łącznie zmieniany 2 razy.
MaG

Nieprzeczytany post autor: MaG »

Od jutra CrossTourer będzie do oglądania na stoisku Hondy na Wystawie Motocykli przy Marsa.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Byłem widziałem, siedziałem, fotografowałem ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Widać było duże zainteresowanie nową Hondą na targach ;-)
Każdy był ciekawy tej długo oczekiwanej nowości... masa, wielkość, CENA !!!
Wszystko jest w niej duże ;-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

stoldar pisze:Wszystko jest w niej duże
widac konstruktorom przyświecała maksyma " kochanego ciała nigdy dośc"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

widzialem orginalne kufry i musze powiedziec jestem zawiedziony,,sw motech ma lepsze i tansze ( SW Motech -alu z wytloczonym napisem Crosstourer exclusiv w Hondzie)

Obrazek

Obrazek

jak by nie ten kardan to kto wie co by bylo z multistarada :mrgreen: ,,genialny motorek jest.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 03 mar, 2012 17:11 przez dj.1, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Ostatnie zdjęcie jest dobre... jeśli brać poprawkę na perspektywę robionego zdjęcia to wydaję się, że nasze Wiadra są o 1/4 większe od nowej Hondy.
Takie też miałem wrażenie przysiadając się na Multistradzie.
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

dj.1 pisze:(...)jak by nie ten kardan to kto wie co by bylo z multistarada :mrgreen: ,,genialny motorek jest.(...)
Rudi, co ja słyszę :-D
Ostatnio zmieniony sob 03 mar, 2012 19:29 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

A z ciekawostek dodam, że w ofercie akcesoryjnej Hondy do Crosstourer'a pojawił się tytanowy wydech Akrapiaka oraz nożna dźwignia zmiany biegów do wersji DCT, jak ktoś nie może się obyć ;-) Nie wiem niestety za ile te przyjemności.
Ostatnio zmieniony sob 03 mar, 2012 21:28 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Też byłem dzisiaj i oglądałem tą Hondę. Pozycja bardzo wygodna, mi pasuje. Szkoda że nie było na wystawie ubranej Hondy, nie wiem jak to na żywo wyglada z kuframi, gmolami, dodatkowym oswietleniem, szybą turystyczną itp. Cena od 59800zł.
Awatar użytkownika
Adagiio
Klubowy weteran
Posty: 292
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 14:50

Nieprzeczytany post autor: Adagiio »

Niczego nie zauważyłem w tym moto z technologii sajen sfikszen żeby miało kosztować 60 kawałków , a przyjrzałem się temu dokładnie , w niedługim czasie się przejadę , dla potwierdzenia przypuszczeń . Sprzedaż varadero w ostatnich latach padła na pysk , więc nie sadzę aby to coś stało się hitem . Prawda jest taka ze bmw wydymało wszystkich w tym segmęcie moto i żaden wynalazek tego nie zmieni , no chyba ze będzie kosztował połowę ceny , czyli jakieś trzy dychy , wówczas można spodziewać się sukcesu , ale z oczywistych względów jest to nie możliwe . Sam jestem niereformowalnym mormonem ortodoksyjnym i ze względów religijnych nie kupię żadnego nowego wynalazku .
Viadro na wtrysku to fajny motocykl , wystarczy założyć na tył ohlinsa , na przód progresy , odpowiednio dobrać gęstość oliwy i cieszyć się z nawijania kilometrów przewidywalnym motocyklem , prostym w obsłudze serwisowej , bez komputerów i łącza z NASA do przesłania komunikatu ratunku . Inwestując 1300 E mam idealne cyklistycznie moto do turystyki i nic mi po bokach nie wystaje przeszkadzając w jeździe 8-) .
Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

lotnik78 pisze:Też byłem dzisiaj i oglądałem tą Hondę
jak wyżej...szkoda że moto stoi zblokowana na podeście, nie można motka poczuc tak jak Multistrady - inna bajka, ale super, czy też Triumpha Explorera - notabene chyba bardziej mi przypadł do gustu

z ciekawostek rozmawiałem z moim znajomym - managerem ds. motocykli w Honda Poland, który był na testach Crosstourera w Hiszpanii /dla porównania mieli Tenery i GSy/
krótko i na temat - silnik/skrzynia/zawieszenie - super
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 21:29 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Powiedział Ci to ptywatnie czy jako Manager Hondy :?:
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 20:11 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

kocur_q pisze: Triumpha Explorera - notabene chyba bardziej mi przypadł do gustu
Tez mi sie spodobał, ciekawe jak to jeżdzi. Niestety kosztuje podobnie jak Honda.

Widzieliscie te Urale z koszem? Kto zapłaci za to 10000 euro netto?
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 20:42 przez lotnik78, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

szuler pisze:Powiedział Ci to ptywatnie czy jako Manager Hondy
myślę, że odrobina "marketingu" w tym była, ale jak na gościa który generalnie lubi szybkie przecinaki i jazdę po torze, bardzo pozytywnie się o Crosie wypowiadał, do poczciwego Wiaderka nawet nie chciał porównywać - dwa różne światy podobno :shock:

zresztą w kwietniowym motocyklu ma być pierwszy test Crosstourera /robiony pewnie przez bawarczyków którzy pewnie wytkną mu wszystkie wady :mrgreen: / to dowiemy się więcej konkretów :shock:
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

lotnik78 pisze:Widzieliscie te Urale z koszem? Kto zapłaci za to 10000 euro netto?
Ural piękny....a cena :-/ hmm...dla pasjonatów
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

kocur_q pisze:... czy też Triumpha Explorera - notabene chyba bardziej mi przypadł do gustu
Mnie też ...chyba z trzy razy przysiadałem się do niego :-D ...coś w tym jest ...patrzysz, siadasz i wiesz, że to ten ... potem może się przejedziesz i już wiesz, że skarbonka będzie pękać :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz 04 mar, 2012 23:08 przez stoldar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Crosstourer 1200”