Sardynia i Korsyka 2012

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Seba707

Sardynia i Korsyka 2012

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

Właśnie zjechałem z wypadu na Korsyke i Sardynie. Musze przyznac ze zakup Varadera na takie wyjazdy to był strzal w dziesiatke i zadowolenia mego końca nie widac .Dotychczas latałem na takie Tripy XJR 1300 i sprawdzała sie doskonale lecz czegoś brakowało.Viadro pod wzgledem ładownosci zaskoczyło mnie całkowicie i mógłbym tak wymieniać wszystkie zalety jakie spostrzegłem na tym wyjeżdzie bez końca ;)

Tymczasem wrzucam filmik z wyjazdu na Cinto a na jesieni pewnie skrobne jakies sprawozdanko ;)

http://www.youtube.com/watch?v=WSbbJXqn0CE

P.s

Konkretny filmik i fotki tez sie pojawia ale musze to ogarnać jak sie juz w domu zainstaluje na dobre ;) A jest tego około 150GB
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Właśnie pakuję kufry na Korsykę. Czy możesz zasugerować jakieś kluczowe miejsca które mus odwiedzić?
Seba707

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

Strzele jutro mapke i zaznacze Tobie najlepsze drogi i miejscowki.Campingi i takie tam, jest wiele miejsc gdzie warto zjechac z drogi i zobaczyc co matka natura potrafi stworzyc;)
Awatar użytkownika
Eagle
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 13:22

Nieprzeczytany post autor: Eagle »

A co miałeś przymocowane do kasku, że tak ładnie się nagrało?
"lubię ten wiatr, co owiewa ryja"
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Byłem tylko na Korsyce.
Kilka zdjęć ode mnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek[center][/center]
Ostatnio zmieniony wt 10 lip, 2012 22:52 przez Grzelas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Pięknie k...wa pieknie :lol:
Z klimatu zdjęć wyglada iż było "deko" gorąco :?: - chodzi oczywiscie o skalę Celcjusza :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Tak powiem:
najgorzej było na słoweńskiej autostradzie podczas dojazdówki - 39 stC.
Włochy standard - ok. 32 - 36
Korsyka podobnie ale przyjemnie. Wieczory chłodne, wietrzne. Wiatr od morza robił swoje.
Potem były jeszcze alpy niemieckie i GA-PA z temp. spadającą do 10 stC.
Zdążyliśmy po powrocie załapać się na falę polskich upałów - tu jest zdecydowanie najgorzej. Nie ma czym oddychać.

Tak przy okazji, ustanowiłem swój nowy rekord (trochę własnej głupoty ale...) - w ostatni dzień walnąłem trasę 1280 km. (7.30-22.30) Większość w upale.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

- Przy takich temperaturach to ja "wysiadam" ;-)
Zostawiam sobie maj i początek czerwca na wyjazdy na południe :-D

- Jedynie w Pireneje wybrałbym sie wczesną jesienią jak wszystkie drogi są przejezdne. Jak dla mnie to jedyne warte eksploracji góry w tzw Zachodniej Europie :->

- Niezłe klimaty pokazał gość o nicku RODASPT jadący z Porto na VIM do Tarragony. Tyle że tam albo będzie padać, albo będzie gorąco :-(
Ostatnio zmieniony śr 11 lip, 2012 14:20 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
bearl

Nieprzeczytany post autor: bearl »

Panowie, a bilety na prom na Korsykę rezerwowaliście wcześniej? I jakimi trasami płynęliście?
Rozważam podróż w maju, a w maju to promów mało jest, oj mało.
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

W wakacje 2011 z Livorno do Bastii bez problemu kupiliśmy bilety dla 4osób i motocykli bez rezerwacji, ale z tego co pamietam to jak sie zarezerwuje ze sztywnym terminem to jest troszeczke taniej.
Ostatnio zmieniony wt 12 lut, 2013 13:44 przez fred, łącznie zmieniany 1 raz.
Seba707

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

Mozesz plynac z Livorno z Genovy lub Savony ale najlepiej chyba z Livorno i cena w porcie jest nizsza od ceny z neta o jakis 20-40 jurków .Cały rok promy plywaja a maj to juz prawe sezon .

Ja pod tymi linkami sprawdzałem godziny odpływania promu i bilety kupiłem w porcie .


http://www.corsica-ferries.it/

http://www.mobylines.com/

Tu masz mapke z terminalem biletowymi kasami ITD.

https://maps.google.com/maps?q=43.55546 ... 2&t=h&z=17
bearl

Nieprzeczytany post autor: bearl »

Dzięki, zwłaszcza za info o tym że bilety w porcie są tańsze.
Niestety Moby pływa dopiero od czerwca, zostaje więc CorsicaFerries.
Patrzę na niedzielę 28.04 - jest nocny prom Savona-Bastia (21-7), a następnego dnia tylko Livorno-Bastia o 8 rano i 14:15. Więc trzeba po drodze zdecydować dokąd jechać: do Savony na nocny czy do Livorno na dzienny :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”