Albania

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Albania

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Planujemy wstępnie wyjazd w tym kierunku. Czy ktos ma jakieś cenne wskazówki lub uwagi?
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Na stacjach benzynowych nie działają karty. Nawet w stolicy.
Dobrze jest więc zaopatrzyć się w bankomacie w ich "Leki" ponieważ ewentualne rozliczenie w Euro jest po bardzo kiepskim kursie.

Jeżeli planujecie powrót przez Serbię to nie wjeżdżajcie do Kosowa. Wówczas mogą was nie wpuścić do Serbii.
Fajnie jest wjechać od Kosova do Albanii. Ważne żeby po wjeździe nie kierować się na Tiranę (autostrada) tylko na Puke i SHkoder). Piękna droga: Gróry, bunkry, przełęcze.

Jeśli chcecie zmierzyć się z drogą do Theth, pomyślcie o pozostawieniu gdzieś na dole bagaży.
Objuczony jak słoń giees i kamienista grząska droga to nie są miłe wspomnienia :)
Jak są jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem.
Ostatnio zmieniony śr 30 sty, 2013 12:40 przez Grzelas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Pytania będą się nasuwać w miarę czytania przewodnika.Pomęczymy Cię na otwarciu w Kielcach.Widziałem na youtube drogę(wycinek) do Theth.Przypomniałe mi się droga w Gruzji do Uszguli.Jak będzie opcja zostawienia bagaży to może warte rozważenia?Długa ta droga do Teth?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Z tego co patrzyłem na mape to mozna xhyba zrobić pętle (chyba że tylko palcem po mapie).
Grzelas czy gdzieś umieściłeś opis swojego przelotu, moze jakieś zrzuty trasy z GPS?
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

Wyruszyłem ze Szkoderu do Teth po obiedzie i niestety nie dałem rady dojechać przed wieczorem. Deszcz i kamienie, jazda jakby wyschniętym korytem potoku zrobiły swoje. Niby tylko 40 km ale wg mnie potrzeba na to ok 4 -5 godzin.
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

DarekN pisze:Pytania będą się nasuwać w miarę czytania przewodnika.Pomęczymy Cię na otwarciu w Kielcach.Widziałem na youtube drogę(wycinek) do Theth.Przypomniałe mi się droga w Gruzji do Uszguli.Jak będzie opcja zostawienia bagaży to może warte rozważenia?Długa ta droga do Teth?
Droga do Teth nie jest długa, za miejscowoscią chyba "Boghe" czy "Boge" kończy się asfalt i zaczynaja kamienie, jest dość stromo, a kamienie są duże, po drodze spacerują osły, świnie, barany itp.
Polecam spróbować , jak nie będzie deszczu to macie szanse na GSach wjechać po tych kamieniach.
My jechalismy po desczu i w trakcie deszczu to nie yło szans na wjazd Varadro i Gsem i po kilku km po kamieniach zawróciliśmy.
Jarek66
Posty: 112
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 16:46

Nieprzeczytany post autor: Jarek66 »

Polecam trasę ze Szkoder do Koman, potem prom i widoki jak w Norwegii, powrót do Szkoder przez Puke... Transfogarska to przy tym "dojazdówka" :) Generalnie droga asfaltowa ale zakrętów do zaje...
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

lotnik78 pisze:Droga do Teth nie jest długa, za miejscowoscią chyba "Boghe" czy "Boge" kończy się asfalt i zaczynaja kamienie, jest dość stromo, a kamienie są duże, po drodze spacerują osły, świnie, barany itp.
Polecam spróbować , jak nie będzie deszczu to macie szanse na GSach wjechać po tych kamieniach.
Trenowaliśmy :-P podobną drogę w Gruzji.Prowadzi do najwyżej w Europie położonej wioski(Kaukaz).Dojazd możliwy przez 3 mies w roku. Tutaj filmik.
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Fajnie, fajnie. I ile kamieni ... ;-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Nawet były świnki, koniki i błęboka woda ... :-D
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

woda była błęboka ale i na dnie sporo błotka i kolein :oops:
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Fajny filmik. Też chętnie wybrał bym się na taką wyprawę. Niepokoi mnie tylko te dziwne odgłosy dochodzące z silnika. Czy z nim aby wszystko w porządku? :D
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

To boxer :-),jest niezniszczalny ;-)
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

DarekN pisze:To boxer :-),jest niezniszczalny ;-)
Wybacz moje przewrażliwienie, ale całe życie jeżdżę Hondami :P
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

A w jakim byliscie terminie?Jaka byla wówczas pogoda (góry/wybrzeże)?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Ja byłem dwukrotnie zawsze na przełomie września / października.
Było raczej gorąco. Ok 30-35 st. na dole i 20-25 na górze. Czasem też nieźle leje.
Generalnie rozpiętość niezła - maksymalnie ok. 38 st. a w drodze powrotnej w Polsce 6 st. i deszcz.
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

Byłem na przełomie maja i czerwca - temperatury idealne - ok. 15 - góry, ok. 20 - wybrzeże.
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Przypadkowo w Telewizji Sudeckiej, której jestem nierzadkim "oglądaczem", natrafiłem na ciekawy filmik z motocyklowej wycieczki do Albanii :-)
MP
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Fajna relacja, dobrze zmontowany filmik, ciekawe widoki i fakt, że nawigacja potrafi znaleźć atrakcyjną "plażę :mrgreen: " to jest to faktycznie ostatni taki raj dla motocyklistów....
Pozwolę sobie umieścić linka na FB to więcej z nas będzie mogło zobaczyć tą relację ;-)
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Telewizja Sudecka ma swoją siedzibę w Bielawie, czyli u stóp Gór Sowich, w których byliśmy 3 lata temu. Poza normalnymi funkcjami telewizji regionalnej popełnia i takie filmiki, dotyczące turystyki, sudeckich tajemnic, a również i motocykli, zwłaszcza że Bielawa co roku w lecie gości jedną z największych w Polsce imprez kaskaderki motocyklowej. Udostępniaj zatem Darku bez wahania :mrgreen:

Mam nadzieję, że i nas TV Sudecka gdzieś w Sudetach skręci, jak ponownie uda mi się Was na jakiś zlocik zaprosić...
Ostatnio zmieniony wt 02 wrz, 2014 21:22 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”