Pytania do "Rodaków na Wyspach"

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Pytania do "Rodaków na Wyspach"

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Przed wyjazdem na Wyspy:
1) cena paliwa 1,40 GBP (?)
2) cena za prom w jedna stronę Calle do Dover ~ 20 GBP (?)
3) Max prędkość na wyspach 98 km/h (?)
4) Jakie opaty na drogach, autostradach, mostach ?
5) Ogólne uwagi (z wyjątkiem informacji że jeździmy lewą stroną)
6) miny przepisów drogowych
7) jakieś kolorowe ubranka jak we Francji ?
8) obowiązek lub brak jazdy na światłach

Pozdrawiam bc
Ostatnio zmieniony sob 30 mar, 2013 15:20 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 7 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Eagle
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 13:22

Nieprzeczytany post autor: Eagle »

Ad. 1 - tak
Ad.2 - niestety nie wiem
Ad.3 - 30mph miasto, czasami 40, trasy nieautostradowe 50mph, autostrada 70mph
Ad.4 - Za drogi raczej się nie płaci, poza szczególnymi przejazdami przez mosty czy tunele, ale nie są to duże kwoty 1,5 - 3 funty(samochody)
Ad.5 - Uważać na siebie - z perspektywy kierowcy autobusu stwierdzam, że sformułowanie "kultura jazdy" w tym kraju nie istnieje. Najwięcej idiotów na drogach ujawnia się w piątki o soboty wieczorem. Wymuszanie pierwszeństwa to standard. Na ronda wjeżdża się w drugą stronę. I co ciekawe, mimo ruchu lewostronnego, obowiązuje zasada prawej ręki.
Ad.6 - żółte zakratkowane pola na skrzyżowaniach w mieście (raczej) nie wolno blokować (stać), często są kamery i kosztuje to chyba 120 funtów. Przejścia dla pieszych, gdzie po obu stronach migają lampy (nie jedna na środku) to przejścia na których należy ustąpić pierwszeństwa pieszym - oni o tym wiedzą i włażą jak święte krowy.
Ad.7 - niektórzy jeżdżą w kamizelkach, niektórzy nie
Ad.8 - jak wyżej - czasami, zwłaszcza wieczorami jeżdżą samochody bez świateł - na tych debili trzeba uważać, bo po prostu ich nie widać, a z drugiej strony jeżdżą tacy co maja włączone wszystko co się da...
Mam nadzieję, że byłem pomocny.
"lubię ten wiatr, co owiewa ryja"
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Dzięki, każda rada jest cenna lecz należy umieć z niej skorzystać. :mrgreen:
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Seba707

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

1) zgadza sie 1.40
2) nie zawsze bo czasem tunel jest tanszy ale i promy za 15 elek sie trafia w obie strony .

Poszukaj tunelu --- w obie strony zawsze jest taniej --- http://www.eurotunnel.com/uk/home/?utm_ ... gle.com%2F

Promy --- http://www.norfolkline.com/

http://www.poferries.com/

Osobiscie polecam tunel , szybko i bez straty czasu .Prom to strata około 3-4h bo nie tylko czas rejsu ale i odprawa i zawsze jest cos opóznione.Promy i tunel nalezy bukować juz teraz bo ceny potrafia podskoczyc o 200% a nawet 300%

3)Teren nie zabudowany to 60mil/h --- 100km/h
autostrada 70mil/h --- 115km/h ( wszyscy jada zawsze 80mil/h - 130km/h i nikt nic Tobie nie zrobi .Chyba ze sa kamery obliczające srednia predkosc wtedy musisz jechac tyle ile trzeba 70 . Poznasz ze sa bo wszyscy beda równo jechali ;) a nad glowa bedziesz widział żółte kamery . :?:
najczestsze ograniczenia jakie napotkasz to 40mil/h --- 60km/h
30mil/h --- 43km/h

Do kazdego ograniczenia mozesz sobie dodac 10% to jest tolerancja speed kamer.
Na 30mil/h nigdy nie jedz wiecej nawet i 5mil .Te ograniczenie nie jest nigdy bez powodu i policja bardzo srogo karze ;) Jesli sie zapomnisz i przekroczysz na 30 100% stracisz prawo do poruszania sie po drogach Królestwa .

4)Jedyna płatna autostrada w UK to M6 Toll

wg maps.google.com/maps

Pozatym wszystkie mosty i tunele sa wolne od opłat dla motocykli.

5)Tutaj nie wiem co Tobie odpowiedziec bo musiał bys skonkretyzować pytanie .
6) Przepisy drogowe są jasne i nie posiadaja zadnych min i kruczków .Nikt tu nie bedzie na ciebie czychał za krzakami lub w rowie z suszarka ale uwazaj na nie oznakowane patrole.Nawet MOTOCYKLOWE po cywilnemu .Jest to jedyny przypadek gdzie mozesz byc sprowokowany do przyspieszenia tepa jazdy jesli koles na motongu przed toba bedzie zapie....lał . ;) Po kilku kilometrach ambicjonalnej gry mozesz sie poczuc oszukany :-P Zaden policjant nie ma prawa zatrzymac Ciebie do kontroli bo tak mu sie podoba , musi miec do tego powazne powody lub twoje wykroczenie.

7) Nie obowiazkowe . Ja latam przy złej pogodzie w kamizelce dla wlasnego bezpieczenstwa.

8) Swiatła cały rok bez obowiazku.Właczasz tylko wtedy kiedy uwazasz ze sa niezbedne. Jesli pojedziesz bez swiateł nawet w nocy to policjant tylko grzecznie poprosi o ich załaczenie ;)
Ostatnio zmieniony sob 30 mar, 2013 15:23 przez Seba707, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Seba - wielkie Dzięki.

pkt 5) - powiedziałeś o tym dużo w 3) - wystarczy. Resztę dodał wcześniej SylwekD

Trochę mnie zmartwiłeś tym 200-300% wzrostem cen na promy.

Myślałem, że tak jak zawsze, podjeżdżam do promu (muszę znać godziny odpływu), płace na bramce 17 GPB i płynę.

Promem chciałbym w jedną stronę by zobaczyć z morza klify Dover - ot takie głupie marzenie.
W druga stronę - w sumie bez znaczenia - można Eurotunelem.
Widziałem ceny za 40 GBP - czy też mogą wzrosnąć na bramce ?
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Seba707

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

Z klifami bardzo trafna decyzja i sie nie dziwie bo jest widowiskowo. Ja pierwszy raz w zyciu widziałem to w nocy , marzec byl 10lat temu .Ktos mnie obudził ze dopływamy i wyszedłem na pokład aby to zobaczyc i zapalic ;) Pierwsze wrazenie a pamietaj ze była noc , zdziwienie ze tyle sniegu napadało a tak ciepło na dworze ;) he he. Dopiero po chwili zakapowałem ze te klify sa tak białe. W dzien jest naprawde widowiskowo .Prom tak z marszu kosztuje czasem tyle samo co tunel z marszu .100 ojro. Oczywiscie od strony francuskiej płacimy w ojro.Tak wiec najlepiej kupic bilet juz dzis , ja np. Na wyjazdy w kwietniu , maju i sierpniu juz mam kupione bilety a kosztowały mnie wszystkie z powrotami jakies 110 elek. Gdybym chciał z marszu to kupic musiał bym sie liczyc z kosztami rzedu 350.Wkleiłem tam Tobie linki do promów i tunelu wiec kupuj juz teraz a zaoszczedzisz wiele pieniążków .
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Liki przejrzałem, faktycznie - trzeba będzie się "zabezpieczyć".
Napiszę do chętnych na wspólny przejazd na vim by zrobili to samo (i na ten sam prom/pociąg) ;-)

Jeszcze raz dzięki.
Ostatnio zmieniony ndz 10 mar, 2013 20:18 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Seba707

Nieprzeczytany post autor: Seba707 »

NIe ma sprawy ;) Gdybys potrzebował jakiejs pomocy lub w razie bidy noclegu to daj znac .
Arex

Nieprzeczytany post autor: Arex »

Widze ze powyzej juz otrzymales odpowiedzi na postawione pytania.
Dodawac nic nie musze.
Jedyne co moge powiedziec to to ze sluze pomoca, noclegiem i takie tam.

Mieszkam w sumie po drodze do Walii. jakies 12 mil w bok od M4.
Z noclegiem tez powaznie mowie.
Przy wiekszej grupie ludzi to niestety podloga.

Niestety moje Varadero na razie stoi uszkodzone i nie wiem czy do maja zrobie. nawet jak bym zrobil to podejzewam ze miejsc juz nie bedzie na zlocie.
Byc moze udalo by mi sie podjechac na jeden dzien. dalbym jakos rade.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Na zlot - oczywiście Zawsze Możesz Zajechać - miło będzie i nam i organizatorom.
Już trzy razy był tzw. "Visitors Day".
Jak poskładasz Viaderko - to możesz z nami nieco 'polszlajać' się po 'zadupiach'.

/bc
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Arex

Nieprzeczytany post autor: Arex »

Bede sie staral.
Sprawa banalna. Tylny amortyzator stwierdzil ze ma juz dosc pracy i sie poplakal ;-)
Niestety nie mam garazu wiec czekam na cieplejsze dni zeby wymontowac ten element i dac do regeneracji. Albo poszukac jakis zastepczy.
Do wszystkiego potrzebny jest czas i pieniadze niestety.
Bede sie staral zrobic. Mam jeszcze prawie 2 miesiace.

Z tym noclegiem to ja calkiem powaznie i wcale nie grzecznosciowo.
Potrzebujecie to dajcie znac.
Moja miejscowka to Faringdon (Oxfordshire)

PS. Organizatorow znam bo to chlopaki z forum VUK. Kiedys goscilem na lokalnym zlocie, jak rowniez czasami pisuje na tym forum :D Coraz zadziej niestety.
Awatar użytkownika
Grzechutek
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 05:26

Nieprzeczytany post autor: Grzechutek »

Wróciłem dzisiaj Bogdan z UK!
Motocyklistów, mimo, że piekielna (zimowa) pogoda od liku!
Widziałem na żywo dzwon na Oxford street policyjnego motocykla se skuterem :( Nie wiem kto wymusił pierszeństwo...
Zasadniczo szwagier posiada moto, ale nie odważyłem się ze względu na pogodę i te ronda " jazda w lewo" .
Pojechałbym z Wami, ale problemy natury formalnej (wiecie o co biega) :-|
Arex

Nieprzeczytany post autor: Arex »

Chcialbym jeszcze dorzucic cos o cenach przeprawy przez kanal.
Zgodze sie z Seba707 ze ceny potrafia wzrosnac niebagatelnie z tym ze jak dotad zaobserwowalem dotyczy to glownie samochodow.
Motocykl na promie jest zwykle stawiany ze tak powiem z "boku" glownego pokladu parkingowego = nie zabiera miejsca samochodom.
Ja osobiscie motocyklem nie plynalem promem (strata czasu) ale wielu moich kolegow sie tak przeprawialo i nawet jak kupowali bilety na bramce to byly one w znosnych cenach. Niestety nie zagwarantuje ze sie nic nie zmienilo od tego czau (rok temu).

Co do tunelu to akurat dla motocykli jest bajka. Podjezdzasz, czekasz max 30 min i juz jestes w wagonie.
Jezeli zamierzasz podrozowac w jedna strone promem w druga tunelem to proponuje w tunelu podjechac pod kase i kupic bilet tzw. jednodniowy w dwie strony (mimo ze jedziesz tylko w jedna) niejednokrotnie takie bilety maja duzy upust i sa tansze od normalnych - przetestowane.

Jazda w UK motocyklem w porownaniu do PL to zupelnie inna bajka. Mi sie jezdzi zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Niech tak będzie :-)
Zawsze podjeżdżałem na prom "z niczem" i udawało się dostać na pierwszy płynący.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Arex

Nieprzeczytany post autor: Arex »

Tak dodam jeszcze do jadacych.
Niestety nie dolacze do Was napewno na motocyklu, byc moze podjade samochodem.

Rozne sprawy zmusily mnie do sprzedazy niestety. Prawdopodobnie jutro sie pozbede maszyny :-(

Co nie znaczy ze moje drzwi nie stoja nadal otworem jakby co :-)
Swoj numeru telefonu jakos tak niechetnie udostepniam publicznie na forum, jednakze podam kazdemu kto bedzie chcial na PW. Zawsze to jakis miejscowy kontakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2013 VIM-15 Anglia/Walia”