Czarnogóra maj 2013

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Czarnogóra maj 2013

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Witajcie Koledzy.
Wybieram się na Czarnogórę .Może jakieś porady itp
Pozdrawiam Tomi :lol:
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Boska jest przełęcz Durmitor - fajna baza noclegowa od strony południowego zachodu - ale BARDZO CZĘSTO do końca maja NIEPRZEJEZDNA (3x do niej podchodziłem).

Tu ta baza:
Obrazek

Tu nie przejezdna (dojazd na zlot na Węgry - to jeszcze można było - ale to zbita bryła lodu - dalej wysokości już 2 metrów) :
Obrazek

A tu przejezdna (powrót ze zlotu w Turcji)

Obrazek


Boski jest zjazd do Kotoru :

Obrazek

Inne obrazki - z mojej strony.
Co do POLICJI to lubi się zasadzić z suszarką ale niewyzerowaną z zeszłego pomiaru ;/
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 21:01 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 6 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Zjazd do Kotoru jest od Cetinje - byłej stolicy Czarnogóry,
Jeżeli przeznaczysz 7 dni - przesadziłem chyba - pewnie starczy ze 4- na samo MNE to praktycznie zajrzysz we wszystkie fajne miejsca i przejedziesz wszystkie super ścieżki - po warunkiem iż będą przejezdne :-)

Jechaliśmy jeszcze jedną fajną drogą z Podgoricy do Pertovac-a nad morzem. Po lewej był kanion gdzie przebiegała linia kolejowa z dużą ilością mostów, a kiedyś była najtragiczniejsza katastrofa kolejowa jak pociąg spadł do kanionu - wraku pociągu nie wyciągnięto. Bogdan pewnie dokładnie będzie wiedział którędy. Widoki i bezludna droga super :lol:
Ostatnio zmieniony czw 04 kwie, 2013 14:14 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2427
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Ta fajna droga to była z Berane, przez Adrijevica, Gnjii Potok, Matesevo, Verusa, Duga, a pociąg leżał już na głownej za Bioce - dobrze widać ze stacji benzynowej (pierwszej po lewej). Doga była faktycznie opuszczona, ale główna od Bioce - już pełna jak "warszawka-7" - choć miała swój urok.

Nocelg (ten boski) na zachód od Durmitor National Park we wiosce Trsa. A przejazd trasa - Pasina Voda - Zabljak (ok. 25 km od boskiego mostu słynnego z filmów wojennych) nad rzeką Tara.

Kiedyś fajna była droga na Pec ale jak się podzieliła Jugosławia to droga stała się zakazana.
No i oczywiscie wybrzeże, ze Św. Stefanem - ze wzgórza niopodaj którego cudowny widoczek ;-)

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 04 kwie, 2013 18:19 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Zjazd do Kotoru z Cetnije można urozmaicić sobie przejazdem przez Park Narodowy Lovcen - fajna trasa choć płatna. No i miejsce na pocztówkowy widok
Obrazek
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Jak chcesz poleniuchować na plaży i połazić po knajpach to polecam Budvę. Byłem w zeszłym roku i tam właśnie zrobiłem sobie bazę wypadową :) Z moich obserwacji wynika, że należy przyzwyczaić się do częstego używania klaksonów przez lokalnych kierowców. Dla mnie to było dość irytujące na początku. Odnośnie cen to chyba dość zbliżone do naszych. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz. Może coś pomogę :-)
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

Omijać szerokim łukiem miejscowość Rose koło Tivat. Na bocznej wąskiej asfaltowej drodze drodze na wyjściu z agrafki ktos powbijał gwoździe w asfalt. Efekt - 3 w przednim kole, 2 w tylnym, u koleżki za mną już lepiej - 2 w przednim jeden w tylnym, trzeci tylko jeden w przednim :-). Poza tym MNE jest boskie. Acha - unikaj noclegu w Zabljaku - zdzierają.
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Dziękuje wam Zacni Koledzy.
Już z niecierpliwością odliczam czas do wyjazdu ,tyko ten zalegający śnieg mnie zniechęca.
Ale czas pokaże????
Żałuję tylko że wracając z Turcji ominięta została Czarnogóra .
Pozdrawiam i do zobaczenia .Tomi
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Byłem tylko raz ale polecić mogę szczerze ten kawałek:

kawałek
Ostatnio zmieniony pt 05 kwie, 2013 15:16 przez fred, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

ja polecam wyskok na korfu bo juz tam masz blisko,,,albo wskocz na magistrale (3 dni zakrety nonstop przy morzu) i wracaj przes slowenie do domu :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 05 kwie, 2013 19:22 przez dj.1, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Grzechutek
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 05:26

Nieprzeczytany post autor: Grzechutek »

Tomi, kiedy ruszacie ?
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Witaj .Start 21 maja powrót 1 czerwca.
Trasa PL - CZ - A - SLO- CHR- Czarnogóra/Dzień Misia/ - BIH- RO / karpaty/ H - SK - PL :lol:

[ Dodano: Sob 06 Kwi, 2013 09:20 ]
Koledzy a może ktoś z Was ma trasy ślady na Garmina Zumo ??? Chętnie bym skorzystał .

Pozdrawiam.
Tomi
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

tomi11 pisze:Witaj .Start 21 maja powrót 1 czerwca.
Trasa PL - CZ - A - SLO- CHR- Czarnogóra/Dzień Misia/ - BIH- RO / karpaty/ H - SK - PL :lol:

[ Dodano: Sob 06 Kwi, 2013 09:20 ]
Koledzy a może ktoś z Was ma trasy ślady na Garmina Zumo ??? Chętnie bym skorzystał .

Pozdrawiam.
Tomi
czyli trasa jak ja rok temu , tylko ze ja potem dodalem sobie jeszcze na koniec Ateny i Istambul (dobrze ze nie jedziecie w lipcu bo to masakra tam)
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Witaj . Brak czasu na Grecję i Turcję
Ale Grecję objechaliśmy jak wracaliśmy z VIMu Tureckiego było pięknie ale gorąco.
Pozdrawiam Tomi
Awatar użytkownika
Grzechutek
Klubowicz VCP
Posty: 430
Rejestracja: ndz 28 lis, 2010 05:26

Nieprzeczytany post autor: Grzechutek »

Ojoj...
Tomi, musicie uważać bo tą samą trasą (pokrewną), a co gorsze w tym samym okresie będą podążać wasi Vara-druhowie z wyprawyi do Asos :/
No, oni o półkę niżej - jeszcze Vara nie GS, to pewnie nie dogonią ...

P.S.
Z tym dniem Misia to dowcip roku :)
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Do zobaczenia na trasie ;-)
jaru

Nieprzeczytany post autor: jaru »

A może do Czarnogóry ?

No chyba, że jest jakaś Czarna Góra ?
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

jaru pisze:No chyba, że jest jakaś Czarna Góra ?
A jest jak najbardziej : http://www.czarnagora.pl/
Fajne knajpki, pensjonaty - byłem :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Nie zapomnijcie o Łysej Górze :lol:

Szuler, przedwczoraj w czasie lądowania (od przeciwnej strony do obwodnicy) widziałem jak ktoś pomyka na motorku droga wzdłuż lotniska (chyba ul. Nowatorów). Pomyślałem, że może to Ty lecisz do pracy. :-D
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

a propos maja i długiego tygodnia 28.kwie-5maj - czy po zlocie ktoś kontynuuje wycieczki w nieznane i przed siebie ?
pozdrawiam, Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”