Hiszpania 2013

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Hiszpania 2013

Nieprzeczytany post autor: fred »

Witajcie,

Wybieram się we wrześniu do Hiszpanii i chciałem zapytać kolegów i koleżanki o podpowiedzi na temat trasy, ciekawych miejsc i innych ważnych informacji.

Właśnie zrobiłem pierwszy szkic na mapie (ale google oczywiście wie lepiej gdzie chcę jechać :-) i jest to tylko przybliżony plan)
trasa

Pewnie wielu z was było na VIMe w Hiszpanii i możecie podzielić się wrażeniami / sugestiami.
Wygląda na to, że będę musiał jechać sam więc jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć to zapraszam.

Jedyne czego nie mogę zmienić to termin 31 sierpnia-22wrzesnia. No i jeszcze nie chciałbym zmieniać wizyt w Barcelonie, Granadzie i Madrycie.

Będę wdzięczny za wszelki przydatne informacje
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Dołączę się do pytania, ponieważ biorę ten kierunek pod uwagę na wakacyjny wyjazd. Byłem w Hiszpanii trzykrotnie, ale nigdy motocyklem. Polecam Barcelonę. Ciekawe miejsce z fajną architekturą. Na południu warto zajrzeć do miejscowości o nazwie Tarifa. Nic w sumie nadzwyczajnego, ale najbardziej wysunięta na południe Europy :) Mi udało się tam zjeść dobry filet z tuńczyka :P Jeżeli planujesz nocleg na południu to polecam:
https://www.facebook.com/castillejosretreat
Bardzo urocze miejsce warte zatrzymania na kilka dni.
Z moich sugestii to wszystko. Chętnie poczytam Wasze :)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Fred,
Jeżeli będziesz chcieć zwiedzać a nie tylko przejeżdżać, to:
- Sevilla - zarezerwuj sobie jeden dzień na zwiedzanie: Katedra (po sąsiedzku z Alkazar-em), Alkazar - Pałac Królewski, muzeum korridy, Plac Hiszpański. Kamping polecam :
http://www.campings.net/en/camping-will ... rmanas.htm
ok 10 minut spacerkiem do przystanku autobusowego do centrum Sevilli. Nie szukaj przypadkiem campingu koło lotniska - okazałó sie być szczerym polem.
- Granada - żeby zwiedzić pałac, musisz zaplanować dzień i kupić bilet przez internet. Myśmy zajechali z marszu i okazało się iż są tylko bilety do ogrodów a parę biletów do zabudowań pałacowych można ew. było kupić gdyby stanęło się w kolejkę ok. 5 rano. Jak za PRLu :-D
Ostatnio zmieniony śr 26 cze, 2013 17:50 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

w Madrycie na corride i moze na real tez warto,,kolo madrytu toledo tez ciekawe,,,itd.
no i przelecze pirenejow tez warto chyba.
http://www.djone.eu/Madrit2009.htm
http://www.djone.eu/Portugal%202011.htm
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Super, dziękuję i czekam na więcej.

Dzięki za cynk z biletami, do głowy by mi nie przyszło a koniecznie chcę tam być.
Tak samo Las Ventas w Madrycie.

Noclegów na razie nie planuję dokładnie ale warto wiedzieć.
Pewnie wrócę z pytaniami jak zacznę planować detale.
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

W zeszłym roku w maju robiliśmy "Pętlę" zahaczając o Portugalię. Porto zrobiło na nas duże wrażenie. Było tam też dużo chłodniej co dało nam sporo oddechu. Fajne były też wysokie wybrzeża płnocnej Hiszpani nad Atlantykiem razem z pływami morskimi i wysoką falą. Najbardziej zapadła mi jednak w pamięci wycieczka w kierunku szczytu gór Sierra Newada- ile da się podjechać oraz Alhambra w Granadzie.
Ostatnio zmieniony ndz 30 cze, 2013 09:59 przez Robert Baran, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
tomi11
Klubowicz VCP
Posty: 180
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 20:51

Nieprzeczytany post autor: tomi11 »

Fajnie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”