Okolice VIM16

Poprzednie wyjazdy na VIM's

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
sebastianj
Posty: 95
Rejestracja: wt 05 maja, 2009 11:28

Okolice VIM16

Nieprzeczytany post autor: sebastianj »

Witam

Tydzień temu wybrałem się na kilka dni w okolice przyszłorocznego VIM-u.
Niech widoki będą jakąs zachętą dla tych co jeszcze nie byli i sie wahają. A Ci co już byli może znajdą coś innego:
Największe wrażenie zrobiła na mnie droga: http://www.visitaursjovegen.no/?div_id=1&pag_id=1
Kawałek od miejsca VIM-u.
W 80% jest to droga szutrowa i nie ma jej w większości atlasów, ale warta odwiedzenia.
Bajkowo wygłąda też droga(655) Hellesylt-Ørsta.
Trollstigen oklepane i pełne kamperów.
Vikafjellet zimno i ponuro, ale fajnie.
Najgłębszy tunel świata(Eiksund) nie zrobił na mnie jakiegoś piorunującego wrażenie,no ale jako dzieło inżynieryjne na pewno warto zobaczyć. Dla motorów przejazd bezpłatny, ale osobówki płacą już np. 79 NOK.

Tutaj zdjęcia:
http://juzwiuk.pl/zdjecia2/index.php?/category/6

Mam jeszcze trochę filmików, ale nie wiem czy będzie czas żeby to poskładać.

/Seba
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

No to się zapowiada maj 2014 bardzo ciekawie. :-P :shock: :roll:
andrzejtg

Nieprzeczytany post autor: andrzejtg »

Szczególnie ze względu na pieską pogodę :)

Mieliście tam choć trochę słońca?
Awatar użytkownika
sebastianj
Posty: 95
Rejestracja: wt 05 maja, 2009 11:28

Nieprzeczytany post autor: sebastianj »

andrzejtg pisze:Szczególnie ze względu na pieską pogodę :)

Mieliście tam choć trochę słońca?
Czasami mamy, ale rzadko :-)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Seba a jakie tam były temperatury powietrza ... ( o wodę nie pytam :lol: ) . Od kilku dni śledzę pogodę Skandynawii, ale przyszły rok 6-9 czerwiec może być zupełnie inny czas i pogoda.
Teraz pewnie jest ładna, bo umiejscowił się wyż, ale ten śnieg to i tak brrr.... zimno w oczach ;-)
Ostatnio zmieniony pn 08 lip, 2013 12:46 przez stoldar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sebastianj
Posty: 95
Rejestracja: wt 05 maja, 2009 11:28

Nieprzeczytany post autor: sebastianj »

Darek, wiadomo,że w górach jest zimno. To widać na zdjeciach po śniegu i lodzie. Z początkiem czerwca na pewno wszystkie drogi będą otwarte.
Niżej trochę cieplej, ale to i tak max 15 stopni na plusie, w nocy zimno. Teraz tak jak piszesz chyba nadszedł wyż bo temperatury do 20 stopni. To jednak nigdy nie trwa długo. Maksymalnie tydzień takich temperatur w roku.
Na zachodnim wybrzeżu często pada deszcz. Takie sa uroki Skandynawi.
Jak wracałem z tegorocznego VIM-u to w Kiloni skąd brałem prom lało niemiłosiernie. Tuż przy promie podjechał jegomość na HD z Szwecji(zero owiewek, wyciagnięte przednie zawieszenie.Zero ochrony przed warunkami atmosferycznymi) Na skórzany kombinezon mial naciągnietą przeciwdeszczówke. Rękawy i nogawki kilkukrotnie okęcony taką szarą mocną taśmą. Rozwinął wszystko, strzepnął. Był przygotowany jednym słowem :-)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

My pomału odpuszczamy sobie myślenie o VIMie. Norwegia OK ale zwiedzanie jej w tym terminie to zbyt duży "extrim" jak dla nas :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

szuler pisze:Norwegia OK ale zwiedzanie jej w tym terminie to zbyt duży "extrim"
pytanie w jakim terminie jest "lepiej" ;-) tzn mniej deszczu, więcej słońca :mrgreen:
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Najlepsze miesiące w Norwegii to czerwiec i lipiec, przy czym w lipcu cała Norwegia jest na urlopie, więc wszędzie jest tłoczno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Międzynarodowe Zloty Varadero - VIMy”