Portugalia 2013

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Portugalia 2013

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Witam serdecznie,

w drugiej połowie sierpnia wybieram się do Portugalii na motocyklu. Trasa będzie przebiegać mniej więcej tak:
Mapka

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie:
-ciekawych miejsc po trasie godnych odwiedzenia (muzea, zabytki, cuda natury itp. ),
-polecanych miejsc noclegowych (raczej budżetowe, pola namiotowe i tanie kwatery),
-ogólnych wskazówek (np. jakimi drogami warto jechać, a jakie omijać bo drogie, ile kosztują autostrady dla motocykli we Francji itp.)

Sama Portugalia nie jest celem jako takim. Głównie zależy mi na tym co po drodze. W szczególności chciałbym zahaczyć o jakieś przełęcze w Alpach i górach Sierra Nevada (które polecacie?), coś we Włoszech (np. Wenecja bo nie byłem), północy Hiszpanii (też nie byłem), coś w Portugalii (jeszcze nie wiem co:P), Gibraltar (byłem tylko w Tarifie ), Paryż i Amsterdam oraz jakiś park rozrywki po drodze.
Czas to około 3-4 tygodnie, w tym trochę objazdówki i trochę odpoczynku.

Z góry dzięki za odpowiedź!
PZDR
Ostatnio zmieniony ndz 20 paź, 2013 21:09 przez jedras, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Ja tam bym przejechał przez Pireneje i Andore - bo warto.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Cześć,

Jadę viadrem do Hiszpani 31.08-22.09, tutaj już padło kilka podpowiedzi.

Może spotkamy się gdzieś tam na małe tapas?

Albo w północnych Niemczech na piwko bo twoja trasa jak widzę prowadzi przez "moje podwórko":)

Wstępny szkic trasy ma kilka punktów wspólnych z twoją.

Jeśli dobrze zrozumiałem "park rozrywki"- znam jeden na trasie powrotnej:

http://www.heide-park.de/en/heide-park/

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn 12 sie, 2013 13:51 przez fred, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Proponuje odpuścić sobie środkową cześć Hiszpanii z płaskim Madrytem i pojechać w kierunku Barcelony, potem w Pireneje i Andorę. To nie tylko raj podatkowy ale fajna drogą z zakrętami w kierunku Francji. Rok temu w Tarragonie koło Barcelony był VIM14. objeździliśmy ten region. Warto !
Polecam też, jeśli trafisz w pogodę przejechać Dolomity i kilka passo zamiast przeludnioną, brudną Wenecję. Ale oczywiście każdemu według potrzeb :mrgreen:
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Dzięki za podpowiedzi. Na sąsiednim forum podrzucili mi jeszcze pomysł na plażę Omaha i linie Maginota. Co o tym sądzicie?
@bogdanbc Pireneje i Andora fajny temat. Pewnie uda mi się o to zahaczyć.
@fred Jeżeli się uda to bardzo chętnie. Daj znać na PW jak się z Tobą kontaktować. Odnośnie parku rozrywki to myślałem właśnie o Heide-Parku. Byłem tam kilka lat temu i bardzo mi się podobało.
@stoldar po zasięgnięciu opinii coraz bliższy jestem odpuszczeniu Włoch na rzecz dłuższego pobytu w Hiszpanii i Portugalii. Jak wyjdzie to się okaże w praniu. Jedziemy na totalnym luzie i plany będziemy korygować w trakcie podróży :)

BTW Nowiutkie Anakee 3 już rozgrzewają się przed wyjazdem. Jeszcze tylko muszę zmodyfikować mocowanie worków na gmole tak aby był do nich dostęp bez konieczności każdorazowego montażu/demontażu całej konstrukcji i można ruszać :D

[ Dodano: Sob 19 Paź, 2013 15:14 ]
Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie. Wreszcie udało mi się naskrobać kilka słów o naszym wyjeździe. Ogólnie to wyprawa się udała i przywieźliśmy wiele pozytywnych wspomnień. Obyło się bez większych problemów technicznych, nie licząc łańcucha napędowego i grzanych manetek. Odnośnie trasy to jak zwykle bywa, uległa delikatnej modyfikacji w trakcie wyprawy. Ze względu na złą pogodę odpuściliśmy powrót przez północną Francję, Belgię, Holandię i Niemcy na rzecz dłuższego pobytu na południu Hiszpanii. Pozwoliło to nam wygrzać się przed deszczową drogą powrotną. Zachęcam do pobrania relacji w której starałem się dość dokładnie opisać przebieg całej podróży:
http://shoeipolska.wordpress.com/2013/1 ... kameleony/

Jednocześnie zwracam się z gorącą prośbą do posiadaczy kont na facebooku o zalajkowanie naszej wyprawy na oficjalnym profilu firmy Shoei, ponieważ bierzemy udział w ich konkursie podróżniczym. Do wygrania jest fajny kask, więc wraz z dziewczyną liczymy na Wasze wsparcie :thumbsup: Głosy można oddawać pod adresem:
https://www.facebook.com/shoeipolska
na relację jak poniżej:
Obrazek

Życzę miłego czytania i z góry dziękuję za pomoc!
Chętnie udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania związane z wyjazdem :thumbsup:
Pozdrawiam
Jedras
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Czytajcie POWYŻSZY POST - jako aktualizację .
Ostatnio zmieniony ndz 20 paź, 2013 12:45 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Obrazek

Rozumiem, że w domu zostały tylko: zlewozmywak i kabina prysznicowa. ;-)
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2426
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

O rany, weź proszę opisz co miałeś w sakwach i kufrach ;-)
i co z tego NIE wykorzystałeś.
Mój rekord dla dwóch osób ze spaniem pod dużym 3 osobowym namiotem Atakama - jak na foto.

Obrazek
P.S. Zwróć uwagę na szybę ustawioną w opcji - "klimatyzacja"


A tu jeden facet (solo) z Izraela. (Miał chyba zapakowany mały czołg). Natomiast namiocik miał mikro norkę z której po wczołganiu wystawały mu nogi ;-)
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 20 paź, 2013 13:28 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 4 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

@bogdanbc - patrząc po zdjęciach to nasze rekordy obładowania motocykla są dość zbliżone ;)

Odnośnie zapakowania to wyglądało to tak:
Lewy worek crosso 40l
-śpiwór
-namiot FN 3 osobowy
-kuchenka gazowa

Prawy worek crosso 40l
-śpiwór
-dwie pełnowymiarowe kosmetyczki
-ręczniki kąpielowe
-zestaw podróżny garnków

Tank-bag Oxford 38l
-dwa komplety przeciwdeszczowe,
-mapy,
-dwie latarki czołowe,
-ładowarki.

Tylna torba crosso 40l
-dwie karimaty
-konserwy Heinz'a ;)

Tylny kufer
-podpinki,
-blokada,
-torba kobieca;)
-sznur z kłódką do zabezpieczenia kasku i kurtek.

Boczne kufry
-dla każdego po jednym na ubrania

Ogólnie to wbrew pozorom większość ekwipunku się przydała. Największą stratą miejsca było zabranie kilku koszulek na zmianę. Zajmowały one sporo miejsca, a przy jeździe w termo ciuchach nie były wykorzystywane ;) W drodze powrotnej udało się nawet zabrać 4 litry lokalnej oliwy z oliwek produkowanej w miejscowości Los Romanes w Hiszpanii, więc możliwości ładunkowe nie były w pełni wykorzystane :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”