Szukam Varadero

Awatar użytkownika
paproh
Posty: 75
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 10:29

Szukam Varadero

Nieprzeczytany post autor: paproh »

Witam.

Jak w temacie szukam Varadero.
Moja kieszeń pozwala mi na szukanie w okolicach roczników 03-05
Najlepiej egzemplarz z ABS i kuferkami.

Jeżeli ktoś coś widział wie lub słyszał o zadbanej i pewnej sztuce gdzieś w okolicach pomorza to będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Obserwuj forum może coś się pokaże. Jesień to czas zmian :-D
We wrześniu dwa fajne Vara zmieniły właścicieli - trochę się spozniles ; :-( ;-)
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
paproh
Posty: 75
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 10:29

Nieprzeczytany post autor: paproh »

Cały czas obserwuję. Co dzień szukam na tym i drugim forum, całe allegro tablice.pl i gdzie tylko można :-)
Wczoraj byłem w trójmieście oglądać i macać i trochę się załamałem co proponują handlarze.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Do wiosny znajdziesz na pewno :-D Lepiej kupić od kogoś z tego czy HVP forum niż tracić czas na handlarzy :lol:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Jarek Plock
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013 09:27

Nieprzeczytany post autor: Jarek Plock »

Niestety nasz rynek, a tym samym wybór używanych sprzętów jest zbyt mały, żeby zupełnie skreślić handlarzy.


Moja rada - jeśli już kupujesz od handlarza, a jest to sprzęt sprowadzony, nie daj się wrobić w samodzielne załatwianie formalności. Zawsze żądaj przygotowania do rejestracji i faktury zakupu od polskiej firmy, albo już zarejestrowanego motocykla. Nigdy nie podpisuj podsuniętego świstka umowy "na Niemca" czy innego Francuza :!: To jest minimum zabezpieczenia, bo w razie czego nie zostajesz na lodzie. Niby oczywiste, ale cała masa pośredników jeszcze tak kombinuje :-x
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Masz rację, przy czym naleganie aby "sprowadzone" były u nas rejestrowane, to nie koniecznie dobry pomysł.

Rejestracje w PL, odcina kupującego od papierów z kraju pochodzenia, a te mogą zawierać "ciekawe" informacje, np. o stanie motocykla w chwili nabycia. Innymi słowy, jeżeli handlarz rejestruje motocykl zaraz po przywiezieniu do PL, to pewnie nie po to aby ułatwić życie potencjalnemu klientowi, ale raczej po to aby nie musieć pokazywać dokumentacji źródłowej.
Awatar użytkownika
paproh
Posty: 75
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 10:29

Nieprzeczytany post autor: paproh »

Wczoraj jak byłem w 3city to dość bacznie oglądałem tą sztukę.
http://bikemaster.otomoto.pl/honda-vara ... 99919.html

Wyglądała dość przyzwoicie ale przy odpalaniu wystąpiła jakaś dziwna usterka w stacyjce.
Sprzedający coś tam ruszał kluczykiem w stacyjce i raz załączało a raz nie. Tłumaczył że to tylko jakaś kostka i tak często w Viaderkach się zdarza.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co takie dziwne niestykanie w stacyjce może oznaczać, a może to tylko niewielki problem lub powód do niepokoju przed zakupem. ??
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

paproh pisze:Wczoraj jak byłem w 3city to dość bacznie oglądałem tą sztukę.
http://bikemaster.otomoto.pl/honda-vara ... 99919.html

Wyglądała dość przyzwoicie ale przy odpalaniu wystąpiła jakaś dziwna usterka w stacyjce.
Sprzedający coś tam ruszał kluczykiem w stacyjce i raz załączało a raz nie. Tłumaczył że to tylko jakaś kostka i tak często w Viaderkach się zdarza.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i co takie dziwne niestykanie w stacyjce może oznaczać, a może to tylko niewielki problem lub powód do niepokoju przed zakupem. ??
Pewnie antena od immobilisera pada. Podobno dość częsty problem w Varadero. Mnie on na szczęście nie dotyczy ;)
http://allegro.pl/honda-varadero-cbf-ho ... 30426.html
Awatar użytkownika
Jarek Plock
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013 09:27

Nieprzeczytany post autor: Jarek Plock »

W przypadku sprzętów nie rejestrowanych jeszcze w Polsce idealnym rozwiązaniem jest zakup pojazdu już przygotowanego do rejestracji, tj. z kompletem dokumentów wymaganych na końcu w wydziale komunikacji i z polską fakturą sprzedaży. Wtedy jest możliwość wglądu w dokumenty z kraju importu, bo otrzymuje się ich cały komplet, ale też kupujący staje się pierwszym właścicielem w Polsce (będzie widniał na pierwszym miejscu w nowo wydawanej karcie pojazdu). No i ma możliwość dochodzenia praw od polskiej firmy,w razie czego.

Jeśli motocykl jest już zarejestrowany, a kupujący nie ma niczego do ukrycia, to przekaże wszystkie dokumenty, które dostał przy zakupie, łącznie z tymi, które sam "wyprodukował" czyli tłumaczeniami, zaświadczeniem z badania technicznego itp. Sytuacja w której świeżo zarejestrowany motocykl jest sprzedawany z "gołym" dowodem rejestracyjnym jest rzeczywiście podejrzana.

Co do sztuki z Otomoto - typowe ogłoszenie pośrednika: 3/4 treści zajmują informacje o ratach i upustach, zamiast rzetelnej informacji o stanie motocykla. Ale z drugiej strony-czego się spodziewać? Usterka, o której piszesz może być złośliwością rzeczy martwych, a być może poważniejszą sprawą, zza kompa ciężko wyrokować, zresztą są tu specjaliści od spraw technicznych, ich poproś o zdanie.

A tak reklamowany upust rzędu 1000 zł przy tej cenie i do tego na koniec sezonu to żart. Takie upusty negocjuje się wstępnie przez telefon. Nie bój się targować :!: idzie zima ;-)
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

paproh pisze:Wczoraj jak byłem w 3city to dość bacznie oglądałem tą sztukę.
http://bikemaster.otomoto...y-M3599919.html
coś mi się wydaje że to "angol" więc ten 1000 złotowy rabat to chyba na wymianę lampy :-P
Awatar użytkownika
paproh
Posty: 75
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 10:29

Nieprzeczytany post autor: paproh »

tak angol, podejrzane w nim jest też to że 10 letnie moto ma idealny praktycznie bez ryski reflektor,
jak pytałem czy wymieniany był to sprzedający oczywiście nic nie wie.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Bikemaster to król Angoli na polskim rynku. Podobno w nocy, jak jest cichutko, słychać ja rdza pożera te wypucowane motki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarek Plock
Posty: 123
Rejestracja: pt 06 wrz, 2013 09:27

Nieprzeczytany post autor: Jarek Plock »

Tak jak nie skreślam handlarzy, tak bez żalu skreśliłbym na początku swoich poszukiwań wszelkie angliki, nawet w najlepszych cenach. Chociaż niektórzy lubią rost style..
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Niestety taki klimat .. szkoda tych motocykli z Wysp, przyjeżdżają do nas na ostatnią posługę :-(
Awatar użytkownika
paproh
Posty: 75
Rejestracja: sob 28 wrz, 2013 10:29

Nieprzeczytany post autor: paproh »

Temat do zamknięcia. Viaderko kupione i czeka na wiosnę.

Pierwsze wrażenia z jazdy wspaniałe. Jak przy pierwszym moto pierwsze kilometry banan na gębie.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
Pawel Krasowski
Klubowicz VCP
Posty: 414
Rejestracja: pn 26 sie, 2013 11:17

Nieprzeczytany post autor: Pawel Krasowski »

Gratulacje. Do zobaczenia na trasie.
Ps. Ja swoim zrobiłem od września 2500 km i banan nadal nie schodzi, a żonka mówi że jest jeszcze bardziej wygięty :-D
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

paproh pisze:Temat do zamknięcia. Viaderko kupione i czeka na wiosnę.

Pierwsze wrażenia z jazdy wspaniałe. Jak przy pierwszym moto pierwsze kilometry banan na gębie.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
To teraz tylko samych przyjemności na Vara :lol:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ

Wróć do „(P) poszukuję”