[k] Sterownik do grzanych manetek Oxford

Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

[k] Sterownik do grzanych manetek Oxford

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Witam,

jak w temacie. Chodzi o ten czarny bez przycisków, jak na zdjęciu:
https://www.dropbox.com/s/bptns659j27ap ... 0grips.jpg

PZDR :-)
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Wywal te manetki. to gó..... . Miałem trzy zestawy. Ostatni podobno poprawiony. Psują się. Nikt nie ma sterownika, bo to on się psuje. Jeśli chodzi o manetki kup coś innej firmy z prostą manualną regulacją.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Zamiast sterownika przełącznik dwu-pozycyjny. Jedna pozycja - połączenie szeregowe, druga pozycja - połączenie równoległe.
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

marekm pisze:Zamiast sterownika przełącznik dwu-pozycyjny. Jedna pozycja - połączenie szeregowe, druga pozycja - połączenie równoległe.
zrobisz go sam z trójpozycjowego sześciopinowego przełącznika oraz trzech zwykłych przekaźników samochodowych. Miałem kiedyś takie coś zrobione.
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Dzięki koledzy za rady. Jestem coraz bliżej decyzji o wywaleniu tego i kupieniu czegoś prostszego i zapewne trwalszego....
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Tak to wyglądało u mnie (przełącznik po prawej)

Obrazek

i od tyłu

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Możesz też awaryjnie podłączyć je przez jeden przekaźnik w pozycji równoległej bądź szeregowej(jak Ci lepiej pasuje) Sterowanie przekaźnika podłącz np. do pozycyjnych a zasilanie pod akumulator. Potrzebny jest też mały przełącznik.
Awatar użytkownika
bigwaldi
Posty: 158
Rejestracja: pt 14 mar, 2014 07:56

Nieprzeczytany post autor: bigwaldi »

Mam ten sam problem. Padł mi najprawdopodobniej ten sterownik od manetek daytona :/ Zastanawiam się czy gra warta świeczki. Sterownik mocno spuchnięty, co prawda manetki działają po podłączeniu na ostro do akumulatora, grzeją jak zwariowane ale o regulacji nie mam co myśleć :/
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Awatar użytkownika
bigwaldi
Posty: 158
Rejestracja: pt 14 mar, 2014 07:56

Nieprzeczytany post autor: bigwaldi »

Chodzi prawdopodobnie o coś takiego http://pokazywarka.pl/tibwfj/ to jest spuchnięte i wygląda jak ranne. Takiego sterownika jak znalazłeś nie posiadam. Ogólnie wcześniejszym właścicielem był prawdopodobnie domorosły elektryk. Kabelków mam pełno i tutaj też była przeróbka. Zamiast sterownika takiego jak pokazałeś był potencjometr. Całkiem fajny pomysł, bo była zapewne szeroka regulacja grzania. No ale była.... zastanawiam się, czy by tego wszystkiego nie poomijać i nie podłączyć na ostro :) zrobić włącznik on/off dać jakiś bezpiecznik i basta heh :)
Ostatnio zmieniony czw 24 kwie, 2014 10:57 przez bigwaldi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Podobno ten woltomierz ma wyjście sterujące mocą i można go przystosować do zasilania grzanych manetek:
http://allegro.pl/woltomierz-motocyklow ... 27069.html
Awatar użytkownika
bigwaldi
Posty: 158
Rejestracja: pt 14 mar, 2014 07:56

Nieprzeczytany post autor: bigwaldi »

znalazłem manetki, które mam założone http://onlineshop.cls200.de/product_inf ... e-Set.html 199 Euro :shock: orzesz.... ale nie wiem czemu same manetki są Daytona, resztę osprzętu dokładnie to co pod linkiem.
Ostatnio zmieniony czw 24 kwie, 2014 11:13 przez bigwaldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Problem rozwiązany. Kolejny raz przekonałem się, że dobrze mieć brata elektronika. Wymienił w sterowniku jakieś tranzystory za kilka złotych i manetki działają tak jak powinny.
Wszystkim jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem i mam nadzieję, że manetki jeszcze trochę posłużą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „(K) kupię”