Hasło wyjazdu - ciekawe gdzie zajedziemy....

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Wojtek- nie wiem czemu przypomina mi Durmitor - ale dzięki za fotkę :lol:
Dzień - 15 kontynuacja:
Z Transalpiny pojechalismy dalej drogą 7A do Petrosani. W pewnym momencie dolina zamieniła się w waziutki skalisty kanion a droga tylko na 1,5 auta - super. Z Petrosani na południe drogą 66 :-D. Momentami przypominało to przejazd kanionem Tary w Czarnogórze. Stamtąd skrótem przez Nowaczi do Horezu i dalej 67, 7 Do 7A i do domu :-D Ogólnie wyjazd bardzo fajny, dobrze iż dużo przez góry bo na dole temperatura dochodziła do +30 stopni a tego to już nie lubię.
Ostatnio zmieniony sob 10 maja, 2014 19:09 przez szuler, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Durmidor czy nie ... zazdraszczam Wam tej Rumunii.

a to juz stara Alpina .... pamiętamy... pamiętamy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Próbowałem umiejscowić to miejsce i nie udało się :cry: Teraz już jest zupełnie inny klimat, ale pozostało jeszcze wiele dróg w Rumunii w takich klimatach. Jedynie potrzebne inne moto :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

ja sprawdzałem 3 lata temu. Ta droga jest równoległa do obecnego asfaltu w dolnej części T-Alpiny
3 majcie sie
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Pozdrawiamy Was także Szulerki, super wyjazd, Musimy kiedyś pojechać waszym śladem. Trzymajcie się. - Kasia i Jacek
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

he he - pozdrawiam - tak było !

( to było przed )
Obrazek

szuler pisze:Próbowałem umiejscowić to miejsce i nie udało się :cry:

Umiejscawiam : to była przerwa na jeść, małe pić a potem było od razu ...
DateTimeDigitized - 2009:05:15 17:10:53

Obrazek

A i dla przypomnienia na umówiony na wieczór nocleg w Bułgarii dotarliśmy o czwartej nad ranem :-)
Ostatnio zmieniony ndz 11 maja, 2014 08:09 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 6 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Husaria daje radę :-D
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

cyt BC : A i dla przypomnienia na umówiony na wieczór nocleg w Bułgarii dotarliśmy o czwartej nad ranem

tak było , tak było...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Ano, tak było :-D
Dzień - 16:
Uffffff..... :shock: Właśnie wróciliśmy z planowanej eksploracji Transfogarskiej do śniegu. Miało być jakieś ok 300 km a wyszło 371 km :shock:
Zaczęło się niewinnie. Zaplanowana żółta droga z białym skrótem, z ktorego w razie lipy miałem się wycofać. Skrót okazał się świeżo zrobioną asfaltową drogą co prawda na szerokość jednego auta ale za to biegnąca malowniczą doliną potoku. I pewnie to iż tak ładnie z tym skrótem wyszło została uspiona moja "czujność rewolucyjna" :shock: Z mapy wynikało iż po tym skrócie droga dochodzi do poprzecznej i należy skręcić w prawo. DoJechalsmy do jakiejś krzyżówki z dziwnym pomnikiem na środku, Dorota zrobiła zdjęcie a ja nie patrząc na kilka drogowskazow z nazwami jakichś miejscowości pojechałem w prawo. Za około 5 km asfalt skończył się i zaczęła się zwykłą kamienista droga jak to w górach. Wcześniej już bywało iż asfalt urywl się przed wsią, we wsi kamulce a dalej asfalt. Myślę sobie, pewnie tak będzie - jedziemy dalej. Po ok 5 km karkolomnej drogi przez "zabita dechami" wieś rumunska zrozumiałem iż żadnego asfaltu nie będzie i mam wybór: albo do,tylu albo napieram do przodu :roll: Zdecydowałem - huraaaa.... :-D Kolejne kilometry kamulcow na szczęście sucho. Później jakaś przełęcz i stromo na dół. Pokazał się po lewej strumyk a do góry talepala się Dacia - myślę - jestem uratowany :-D I tak było - po 15 km kamulcow dotarłem z powrotem na asfalt. Dobra szkoła techniki :-D
Transfogarska bez histori - do szczytu zabrakło jakieś 150 m wysokości - śnieg.
Za to powrót z przygodami. Myślałem iż pojechałem zgodnie z założeniem i po dojezdzie do głównej drogi nie skontrolowalem drogowskazow z mapą tylko na pewniaka skrecilem w lewo. Jak się zorientowałem iż coś nie tak zdążyłem przejechać 30 km w przeciwna stronę :oops: Życie bez GPS a jest prze..... :-D
Jutro przeczekiwanie deszczowego frontu a od wtorku rano kierunek Dom :-D
Ostatnio zmieniony ndz 11 maja, 2014 21:18 przez szuler, łącznie zmieniany 12 razy.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1606
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

toż po tylu dniach na moturze ... lotnictwo w Polsce upadnie !
Wracaj Wracaj ...cie :)
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Bajka
Klubowicz VCP
Posty: 150
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 23:14

Nieprzeczytany post autor: Bajka »

wojtekst pisze:... lotnictwo w Polsce upadnie !
Wracaj Wracaj ...cie :)
W Łodzi już zamknęli pas startowy, jak tak możesz :oops: ;-)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Bajka pisze:W Łodzi już zamknęli pas startowy, jak tak możesz :oops: ;-)
To między innymi dzięki temu mogłem na tak długo wyjechać :lol:

Dzień - 17:
Ponieważ z dnych meteo wyszło iż deszczowy front szybciej przemieszcza się przez Rumunię ok 13 siedlismy na kon i obecnie jesteśmy na noclegu na Węgrzech ok 20 km od granicy z Rumunia. Jutro do Godiego zamienić GPS y :lol:

[ Dodano: Śro 14 Maj, 2014 09:11 ]
Dzień - 18:
Tym razem zakulbaczylismy o 8:15 i bez żadnych przygód bez kropli deszczu - chociaż bokami polewalo i grzmialo - zameldowalismy się u Godiego o 18:30. Teraz mamy 3 dni na wloczenie się po Polsce :-D

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2014 22:16 ]
Dzień - 19-20:
Jechali, jechali i dzisiaj wrócili do domu :-D . Co prawda w planach był powrót jutro, ale jak zwykle życie zmieniło scenariusz. Jak się obrobię to napiszę nasze podsumowanie i wrażenia :-D
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2014 08:12 przez szuler, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Szuler, to jak by nie patrzył, musiałeś krążyć po moim terenie. I nie odwiedziliście mnie, choćby napić się marnej kawki- zdrajcy!!! Czekam na wyjaśnienie przyczyn.
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Jacek pisze:nie odwiedziliście mnie
Jacek ;-) lokalizację masz dobrą - "prawie" w środku kraju :mrgreen:

tu masz pomysł na "biznes" i wszyscy będą Cię po drodze odwiedzać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob 17 maja, 2014 09:18 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

No,no. Kto wie. ;-) Póki co,i tak wszystkich zapraszam, pozabiznesowo, że się tak wyrażę.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Doceniając codzienny "spokój domowego ogniska" przemknęliśmy rubieżami Gostynina i jesteśmy bardzo dumni iż nas nie zauważono :lol:
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Jak w temacie ... jechali jechali i jeszcze jadą ... Iza&Godi&Kasia&Jacek&Kocurki pozdrawiają z Romanii ... pogoda i wrażenia super :)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

To się cieszymy razem z Wami :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

kocur_q pisze:Jak w temacie ... jechali jechali i jeszcze jadą ... Iza&Godi&Kasia&Jacek&Kocurki pozdrawiają z Romanii ... pogoda i wrażenia super :)
Cieszymy się razem z Wami :-D ..miłych wrażeń :!:
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

My już w domu. Niestety , trzeba było skrócić rumuńską wyprawę.Reszta, tzn Iza,Godi i Kocurki jeszcze mają szczęście wałęsać się, upajając pięknymi widokami Rumunii.
Było super, choć to mało powiedziane. Ten kto był to wie, kto nie był niech jedzie i sam się przekona. Nasz Przewodnik, Kierownik wycieczki, Guru etc.etc. spisał się na medal, oczywiście złoty. Dla mnie od dzisiaj jest GOLDI. Wielkie dzięki Goldi. Jakby co w głowie świtało, odnośnie następnych wypraw, to już się piszemy.
Do zobaczenia na zlocie!!!
Kasia&Jacek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”