Witam :)

Tu nowi uzytkownicy witają się ze starymi forumowiczami
zonk1
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 kwie, 2014 23:27

Witam :)

Nieprzeczytany post autor: zonk1 »

Witam wszystkich,
jestem Adam, pochodzę z Torunia i tam wracam, ale na razie mieszkam w Gdańsku, i aktualnie ujeżdżam Suzuki GS 500, lecz w tym roku planuję zmianę. Cały czas po głowie tłucze mi się Varadero, aczkolwiek nie wykluczam jednak "zdrady" z BMW :) Jak zwykle w życiu, rozchodzi się o finanse :)
Przy okazji 2 pytania:
- Na GSie już siedziałem, na Varanie jeszcze nie. I tu pytanie do osób z Gdańska, czy mógłbym się z kimś spotkać i przysiąść na moment? :)
- Mój budżet to tak okolice 15k. Jeśli już, to chciałbym mieć SD02. Czy jest możliwe zmieścić się w tych pieniądzach, dorzucając do tego ABS/kufry/gmole? Albo inaczej - ile powinienem przeznaczyć, żeby kupić porządny sprzęt w takim zestawie (choć nie musi być wszystko razem :))
To w sumie chyba tyle :D
Pozdrawiam,
Adam :)
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

witaj ;-)
aby za 15 tyś za nabyc dobre SD 02 trzeba się "trochę :roll: nachodzic"
aczkolwiek nie jest to niemożliwe :lol: niedawno nasz toruński kolega nabył ładne, doposażone 2004 za niewiele więcej :!:
gdybyś kiedyś potrzebował pomocy w oględzinach...wal śmiało...POMOŻEMY :mrgreen:
Ostatnio zmieniony czw 12 cze, 2014 20:54 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
zonk1
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 kwie, 2014 23:27

Nieprzeczytany post autor: zonk1 »

Spodziewałem się, że będzie ciężko. Ale kiepski amor w sd01 (a chcę jeździć z pasażerką) no i gaźniki, trochę mnie odstraszają od tych modeli. Choć podejrzewam, że i tak byłbym mega zadowolony, jedynie mój portfel przy tankowaniach niekoniecznie ^^
Awatar użytkownika
Daras
Klubowicz VCP
Posty: 363
Rejestracja: wt 10 gru, 2013 14:24

Nieprzeczytany post autor: Daras »

Siema z Bydzi.
No kocur_q ma całkowitą rację, żeby kupić coś fajnego w tej cenie to trzeba się nachodzić, najprędzej to golasa to i stan będzie w miarę. :->
zonk1
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 kwie, 2014 23:27

Nieprzeczytany post autor: zonk1 »

Mam na to jeszcze trochę czasu, a nuż się uda :-) Daję sobie czas do przyszłego sezonu, choć jak wczoraj widziałem wiaderko na żywo, to się tak nakręciłem, że chętnie bym je miał już teraz :-P
Ostatnio zmieniony pt 13 cze, 2014 12:42 przez zonk1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bigwaldi
Posty: 158
Rejestracja: pt 14 mar, 2014 07:56

Nieprzeczytany post autor: bigwaldi »

Ja bym tak od razu nie skreślał SD01 :) wszystko ma plusy i minusy. Może napiszę z mojej perspektywy miałem podobne pieniążki do wydania i moje plusy i minusy wyglądały tak

SD02
+Wtryski
+6 bieg
+nowszy (mniej stracę w przyszłości)

SD02
+Gaźniki
+w tej cenie bardziej zadbany

Jak widać zdublował się układ paliwowy, bo wtrysk ma oczywiste zalety ze spalaniem na czele ale gaźnik też ma... takie, że przeciętny aborygen przy użyciu obcasa i żyłki jest w stanie poskładać ten sprzęt. Podoba mi się w nim to, że jest jak WSK masz mu dostarczyć iskre, powietrze paliwo i ma jeździć :) Z wtryskami już jest gorzej.

No i jeżeli chodzi o wyposażenie ostatecznie dałem 12 tys. za dobrze doposażony motocykl, a za resztę go pisuję pod siebie miałem parę już z nim przygód no ale już wiem co mam i co zrobiłem :)
zonk1
Posty: 19
Rejestracja: wt 08 kwie, 2014 23:27

Nieprzeczytany post autor: zonk1 »

bigwaldi pisze: Jak widać zdublował się układ paliwowy, bo wtrysk ma oczywiste zalety ze spalaniem na czele ale gaźnik też ma... takie, że przeciętny aborygen przy użyciu obcasa i żyłki jest w stanie poskładać ten sprzęt. Podoba mi się w nim to, że jest jak WSK masz mu dostarczyć iskre, powietrze paliwo i ma jeździć :) Z wtryskami już jest gorzej.
Podejrzewam, że aktualnie wtryski są tak popularne, że może bym musiał poszukać trochę bardziej rozgarniętego aborygena, żeby mi je zrobił :P
Różnica w spalaniu na poziomie 2l (powiedzmy, że taka jest między gaźnikiem i wtryskiem), to przy 10k km i obecnych cenach benzyny daje >1000zł różnicy. To już są konkretne kwoty, a paliwo raczej będzie drożało :-? Więc można by powiedzieć, że wtrysk to inwestycja, która się zwraca :-)
Poza tym amortyzator, o którym większość pisze, że w sd01 jest zdecydowanie za miękki. Ja + pasażerka + bagaż = dopuszczalna masa całkowita, więc myślę, że amorek powinien być porządny :-)
No chyba, że mi powiecie, że to wszystko bujdy i brać sd01 :P
Ostatnio zmieniony pt 13 cze, 2014 13:54 przez zonk1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitalnia”