Zakończenie sezonu 2014

2013.09.26-28 na granicy Wielkopolski i Lubuskiego, nad Jeziorem Orchowym…

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
Irek
Klubowicz VCP
Posty: 136
Rejestracja: czw 03 maja, 2007 20:17

Nieprzeczytany post autor: Irek »

Ukłony dla organizatorów za całokształt i wielkie podziękowania dla wszystkich za wspaniałe towarzystwo.

Pozdrawiam serdecznie
Irek
Awatar użytkownika
Roman 850
Posty: 337
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009 18:46

Nieprzeczytany post autor: Roman 850 »

Smołdzino dotarło bez problemów, dzięki wielkie za wspaniałe towarzystwo i super zabawę.
:-D :-D :-D
Szacun dla organizatorów :-D
Lord Vader
Awatar użytkownika
Boro
Posty: 44
Rejestracja: pn 01 lip, 2013 12:49

Nieprzeczytany post autor: Boro »

Gdynia też, Gdynia też! :) Zajechaliśmy wczoraj popołudniu, częściowo w towarzystwie Romana Vadera i kolegów z Lęborka :)

A tu kilka zdjęć autorstwa Ani:
https://plus.google.com/photos/11729738 ... pnDnZqh4wE

Mamy nadzieję, że link działa.

Dziękujemy bardzo za super zabawę, ciekawą trasę, urozmaicony czas i oby do wiosny ! :-)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Krzaczorowe okolice Słupska od wczoraj w domu. Jako iż droga nr 133 tak mi wczoraj podniosła ciśnienie iż musiałem intensywnie się reanimować :lol: daję znak życia dopiero dzisiaj :-D

Wielkie uznanie dla świetnej grupy PGR. Współuczestnicy jak zwykle zadbali o właściwy klimat :lol: Do zobaczenia na wiosnę :-D

Dla lubiących przygody na dużym Vara polecam 133, bo:
- jak planowałem dojazdówkę - była na dużej mapie jako fajny łącznik Puszczą Notecką z Sierakowa do Wielenia
- po minięciu Międzychodu GPS uparci kazał zawracać
- w Sierakowie kawka na stacji paliw, kupno mniejszej mapy Wielkopolski, przeplanowanie trasy drugim brzegiem Warty naokoło do Wielenia. Chyba było za mało kawy bo nie zauważyłem iż droga 133 jest zaznaczona ale jako gruntowa
- jedziemy - po minięciu Warty krzyżówka, GPS każe w lewo a tu nagle na tablicy napis: Wieleń droga 133. No to ja niewiele myśląc na 133
- po kilkuset metrach tablica: droga od miejscowości Piaski do Borzysko na odcinku 12 km gruntowa. Myślę: jest oznaczenie drogi to pewnie jaki szuter i dalej wio...
- okazało się iż żaden szuter tylko zwykła droga gruntowa dość nieźle utrzymana
- po ok 7 km tablica: droga przejezdna tylko dla samochodów terenowych :shock: Upss myślę, ale jako iż w tym momencie z naprzeciwka jedzie bus - myślę nie jest pewnie tak źle więc wio...
- na ok 8 km pojawiły się koleiny i piasek i jako iż jest to oczywista oczywistość na Vara zaliczamy efektowną glebę. Jako iż parzyści maja farta :-D stało się to ok. 100 m przed jadącym z naprzeciwka autem ( 2 na tej drodze) i jego kierowca pomógł mi podnieść moto, tak więc opcja zimowania w Puszczy upadła :-( :-D
- dużo ostrożniej jedziemy dalej i tu kolejna niespodzianka: do tej pory wszystkie krzyżówki, rozjazdy itp. były oznaczone tabliczkami z nr drogi i właściwym kierunkiem, GPS też widział drogę. A tu nagle krzyżówka bez tabliczki a GPS pokazuje środek lasu. Droga w prawo niejeżdżona, prosto i w lewo wyjeżdżone podobnie. Rzut oka na pozycję słońca i jedziemy w lewo - kilkaset metrów, ślady aut nikną a my w piasku. Spokojna nawrotka i w opcję prosto - była właściwa.
- po kilkuset metrach poprzeczna szutrówka, znowu tabliczki, potem jeszcze piasek i w końcu asfalcik :lol:
Na maluch byłaby to przyjemność - fajne lasy i legalny długi przelot gruntówką. Na dużej - emocje gwarantowane - polecam :lol:

Boro: fajne zdjęcia. Masz dobrą rękę i jesteś szybki.... :-D
Ostatnio zmieniony pn 29 wrz, 2014 11:24 przez szuler, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Adamo
Posty: 64
Rejestracja: sob 11 lip, 2009 13:38

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

Wielkie dzięki za towarzystwo i jak zwykle w Waszym gronie świetną zabawę. Gdynia II :-) dotarła do domku szczęśliwie po ok 6h jazdy. Do zobaczenia w przyszłym roku. Pozdrawiamy Gosia i Adam
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

@Szuler :
Fakt, z Sieraków na Borzysko-Młyn droga [133] jest raczej wirtualna :-),
a na mapach ładnie jako żółta (np.DEMART)
Jedynie prawidłowo ją widać jaka jest na GPS - Freizeitkarte_POL,
natomiast na UMC-PL nie ma je w ogóle,
a CNE 2014 - jako ścieżka leśna - ale z numerem 133 :-)
Ostatnio zmieniony pn 29 wrz, 2014 11:53 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 4 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

szuler pisze:Dla lubiących przygody na dużym Vara polecam 133
też jechaliśmy od Międzychodu wzdłuż Warty / z przeprawą promem z Zatom Nowy do Zatom Stary / aż do Obornik, zaliczyliśmy szutrówkę Bucharzewo - Chojno tyle że bez "spotkania" z Matką Ziemią ;-) fantastyczne tereny - polecam :lol:
Jarek66
Posty: 112
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 16:46

Nieprzeczytany post autor: Jarek66 »

Boro pisze:Gdynia też, Gdynia też! :) Zajechaliśmy wczoraj popołudniu, częściowo w towarzystwie Romana Vadera i kolegów z Lęborka :)

A tu kilka zdjęć autorstwa Ani:
https://plus.google.com/photos/11729738 ... pnDnZqh4wE

Mamy nadzieję, że link działa.

Dziękujemy bardzo za super zabawę, ciekawą trasę, urozmaicony czas i oby do wiosny ! :-)
Ania, SUPER foty!
Awatar użytkownika
pawelrider
Posty: 37
Rejestracja: wt 27 maja, 2014 13:28

Nieprzeczytany post autor: pawelrider »

Kochani.
Jeśli ktoś ma jakieś foty to wrzucajcie linki do galerii.
Widziałem, że ktoś jechał z GO PRO na kasku. Czekamy na filmiki.
Pozdro
Jarek66
Posty: 112
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 16:46

Nieprzeczytany post autor: Jarek66 »

pawelrider pisze:Kochani.
Jeśli ktoś ma jakieś foty to wrzucajcie linki do galerii.
Widziałem, że ktoś jechał z GO PRO na kasku. Czekamy na filmiki.
Pozdro

To Kocur... zapomnij o fotach i filmie... ::J::
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

Niestety mnie nie było w tym roku. Widzę na forach, ze byliście w Winnym Dworku w Górzykowie, nocuję tam czasami, mają niezłe winko Riesling ;)
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Wrzuciłem parę moich mizernych fotek -robione komórką, więc jakość pozostawia wiele do życzenia, ale póki co ....

https://plus.google.com/photos/11474199 ... Zfb_r3g8AE

Oczywiście Anusi fotki to mistrzostwo. :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony pn 29 wrz, 2014 20:42 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Zastanawiałem się czy założyć nowy wątek pod hasłem FOTKI ZLOTOWE, ale może moderatorzy sami przeniosą nasze linki do nowego wątku ::J::
Wrzucanie fotek do "ALBUMU" na forum jest dla bardzo zdeterminowanych, bo jest utrudnione bez jakiegoś automatu do pomniejszania.
Teraz w dobie mega fotek 5000x5000 i kilku MB'tów uzyskanie 1024x1024 i 328 kB jest upierdliwe ::J:: ale nie niemożliwe ... kilka wrzuciłem ::(-::

A tu mój link do naszego pięknego zakończenia sezonu VCP 2014 Jesionka 26-28.09.2014
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 13:39 przez stoldar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Bomba - szczególnie fragment :
"Wódka pita z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach"

Co do rozmiarów - na ekranie - 1024 jest zupełnie wystarczające, a ładowanie na serwer zdjęć po 16 MPIX mija się z celem. ::foch::
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
skawiator
Posty: 166
Rejestracja: śr 15 sty, 2014 16:51

Nieprzeczytany post autor: skawiator »

My też "już" w domku :-) nam tryb "szwędacza" przedłużył drogę do domu o 2 dni i ok 700km :mrgreen: Organizacja, wycieczka, ludzie i wszystko włącznie z pogodą rewelacyjne :-P dziękujemy za całokształt ;-)
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 15:24 przez skawiator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dr.esler
Posty: 175
Rejestracja: pn 03 mar, 2014 10:59

Nieprzeczytany post autor: dr.esler »

dr.Esler w domu (mój zlot zakończył się we wtorek o 15.00), mi wyszło 1600 km, zlot wersja rozszerzona :D. Mega zlot, pozdrawiam organizatorów i ekipe ze zlotu, a w szczególności zdobywców Śnieżki i wszystkiego co po drodze na nią :D
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 15:42 przez dr.esler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyton
Posty: 91
Rejestracja: czw 06 cze, 2013 06:12

Nieprzeczytany post autor: Pyton »

No i ja w końcu dojechałem z przebiegiem 1666km.
Dziękuję organizatorom za wspaniałą imprezę, naprawdę było super :-)
PS. Dziękuje również kompanom pokonywania górskich szlaków :-)
Pozdrawiam Artur
Artur
Awatar użytkownika
Roman 850
Posty: 337
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009 18:46

Nieprzeczytany post autor: Roman 850 »

Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 19:33 przez Roman 850, łącznie zmieniany 5 razy.
Lord Vader
Awatar użytkownika
tomkos100
Posty: 18
Rejestracja: pn 01 wrz, 2014 20:20

Nieprzeczytany post autor: tomkos100 »

szuler pisze:Krzaczorowe okolice Słupska od wczoraj w domu. Jako iż droga nr 133 tak mi wczoraj podniosła ciśnienie iż musiałem intensywnie się reanimować :lol: daję znak życia dopiero dzisiaj :-D

Wielkie uznanie dla świetnej grupy PGR. Współuczestnicy jak zwykle zadbali o właściwy klimat :lol: Do zobaczenia na wiosnę :-D

Dla lubiących przygody na dużym Vara polecam 133, bo:
- jak planowałem dojazdówkę - była na dużej mapie jako fajny łącznik Puszczą Notecką z Sierakowa do Wielenia
- po minięciu Międzychodu GPS uparci kazał zawracać
- w Sierakowie kawka na stacji paliw, kupno mniejszej mapy Wielkopolski, przeplanowanie trasy drugim brzegiem Warty naokoło do Wielenia. Chyba było za mało kawy bo nie zauważyłem iż droga 133 jest zaznaczona ale jako gruntowa
- jedziemy - po minięciu Warty krzyżówka, GPS każe w lewo a tu nagle na tablicy napis: Wieleń droga 133. No to ja niewiele myśląc na 133
- po kilkuset metrach tablica: droga od miejscowości Piaski do Borzysko na odcinku 12 km gruntowa. Myślę: jest oznaczenie drogi to pewnie jaki szuter i dalej wio...
- okazało się iż żaden szuter tylko zwykła droga gruntowa dość nieźle utrzymana
- po ok 7 km tablica: droga przejezdna tylko dla samochodów terenowych :shock: Upss myślę, ale jako iż w tym momencie z naprzeciwka jedzie bus - myślę nie jest pewnie tak źle więc wio...
- na ok 8 km pojawiły się koleiny i piasek i jako iż jest to oczywista oczywistość na Vara zaliczamy efektowną glebę. Jako iż parzyści maja farta :-D stało się to ok. 100 m przed jadącym z naprzeciwka autem ( 2 na tej drodze) i jego kierowca pomógł mi podnieść moto, tak więc opcja zimowania w Puszczy upadła :-( :-D
- dużo ostrożniej jedziemy dalej i tu kolejna niespodzianka: do tej pory wszystkie krzyżówki, rozjazdy itp. były oznaczone tabliczkami z nr drogi i właściwym kierunkiem, GPS też widział drogę. A tu nagle krzyżówka bez tabliczki a GPS pokazuje środek lasu. Droga w prawo niejeżdżona, prosto i w lewo wyjeżdżone podobnie. Rzut oka na pozycję słońca i jedziemy w lewo - kilkaset metrów, ślady aut nikną a my w piasku. Spokojna nawrotka i w opcję prosto - była właściwa.
- po kilkuset metrach poprzeczna szutrówka, znowu tabliczki, potem jeszcze piasek i w końcu asfalcik :lol:
Na maluch byłaby to przyjemność - fajne lasy i legalny długi przelot gruntówką. Na dużej - emocje gwarantowane - polecam
:evil: zajebista traska , faktycznie na dużego stwora zajebiste emocje , na małego w sam raz , strasznie żałuje że mam tak daleko , ale chętnie bym tam pojechał , i kto by pomyślał że w Europie droga krajowa , tak wygląda .....

[ Dodano: Wto 30 Wrz, 2014 20:42 ]
https://www.youtube.com/watch?v=25wzksxRaBk

Następnym razem jadąc w tym kierunku , napewno odwiedzę , dziękuję za podpowiedź , pozdrawiam wszystkich :-P
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 19:34 przez tomkos100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

tomkos100 pisze: :evil: zajebista traska , faktycznie na dużego stwora zajebiste emocje , na małego w sam raz , strasznie żałuje że mam tak daleko , ale chętnie bym tam pojechał , i kto by pomyślał że w Europie droga krajowa , tak wygląda .....

[ Dodano: Wto 30 Wrz, 2014 20:42 ]
https://www.youtube.com/watch?v=25wzksxRaBk

Następnym razem jadąc w tym kierunku , napewno odwiedzę , dziękuję za podpowiedź , pozdrawiam wszystkich :-P
Na moje szczęście obecnie nie jest aż tak hardcorowo - parzyści mają szczęście :lol: . Droga była w dużej części wyrównana i te odcinki po ostatnich deszczach były ujeżdżone na twardo. Nie ma też słupków odległościowych. Ten filmik musiał być nakręcony jakiś czas temu :-D Doczytałem - był opublikowany w maju 2012 - drzewa nie mają jeszcze liści więc pewnie trochę wcześniej był nakręcony :-D
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2014 20:22 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakończenie sezonu VCP -2014”