smartfon a nawigacja

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

smartfon a nawigacja

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

Hej,
no tak mam wypasionego smartfona wiec po co kupować dodatkowo nawigacje - czy takie podejście ma sens? czy na google maps można nawigować skutecznie po Polsce? A może polecacie jakaś ciekawa aplikacje gps na smartfona w androidzie?
Planuje w tym roku liznąć trochę turystyki i pod to szykuje sprzęt - na początek Polska.
Pozdrawiam
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
Awatar użytkownika
Pawel Krasowski
Klubowicz VCP
Posty: 414
Rejestracja: pn 26 sie, 2013 11:17

Nieprzeczytany post autor: Pawel Krasowski »

Po PL to mapa do tankbaga i to wystarczy. A za przewodnika koniec języka.
Osobiście czasami latam na Janosiku gdzie mam mapkę i bieżące info.
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

a google maps? niby można w domu zaplanować trasę i na telefonie bedzie widoczna z podglądem satelitarnym - własnie tak kombinuje :) - na pierwszy rzut mam zamiar objechać cały park Kampinowski coby trochę doświadczenia zdobyć - na razie trasa wyszła mi jakieś 300-350km
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Ja mam na smafonie AutoMapę.Ponoć najlepsza na Polskę.Ostatnion polecano mi apkę Osm And.Google też daje radę. Ale wolę nawigację na moto. Komórką czasami się wspomagałem w aucie
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
Artur i Ewa
Posty: 413
Rejestracja: pn 12 mar, 2007 21:07

Nieprzeczytany post autor: Artur i Ewa »

Ja od lat używam starej Nokii na symbianie z Mapami całej europy. ( Ovi Maps )
Byłem w Rumunii , Bułgarii a na Słowacji ,Czechach Węgrzech i po Polsce wielokrotnie. ( i nadal korzystam )
Co do nawigacji on line to nie lubię bo jak jest słaby zasięg to lipa.
A większość aplikacji na smartfony jest właśnie on line.
Tylko tak jak pisze Darek Auto Mapa spełnia te warunki.
Mam w nowej Nokii nawigację Here ( niby taka sama jak w tej starej ) ale lipa bo na razie zrezygnowali z możliwości wytyczania tras z punktami przejezdnymi. :-/
Tak więc albo stara Nokia albo Auto Mapa na smartfona.
arturo-bb
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

Mam Navigona od Garmina - z ograniczeniami jak to Garmin, ale daje radę, oczywiście offline. Używam w aucie, na moto tak jak pisze Darek, lepsza jest navi.
Ostatnio zmieniony pn 23 lut, 2015 22:53 przez godi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Przez rok jeździłem na Viadrze z NOKIĄ N95, nawet kiedyś mi wypadła z mocowania na środku ronda w Łodzi, ale nie dała się zniszczyć :-D W ten sposób z nią pojechałem na VIM do Turcji tylko nikt nie uprzedził mnie, że nawigacja logowała się wysyłając 1kB danych, co potem się okazało kosztowało mnie prawie równowartość np. przelotu samolotem Bajki do Stambułu lub nowy telefon ...
I to był bodziec do zakupu nawigacji motocyklowej ZUMO 660 a teraz ZUMO 350 ze stałą aktualizacją map. To też pozwalało mi aktualizować mapy na telefonie N95 i obecnie N8.
W telefonie na Symbianie pięknie chodził MOBILE XT ( Garmin wycofał się z tego oprogramowania)... Chodził i czasami jeszcze chodzi, jak nie ma pod ręką innej nawigacji. Urządzenia są podobne jednak najważniejsza jest ich szybkość działania i aktualne mapy...
Dziś polecam tylko motocyklowe, bo ani deszcz, ani brud ani wstrząsy ich nie zniszczą, jedynie cena odstrasza .
Awatar użytkownika
Artur i Ewa
Posty: 413
Rejestracja: pn 12 mar, 2007 21:07

Nieprzeczytany post autor: Artur i Ewa »

Ja Nokię mam ustawioną ZAWSZE Off Line i nie ciągnie nigdy ani grosza.
Mapy Europy w pamięci.
A deszczem się nie przejmuję bo od jakiegoś czasu wożę ją w schowku i tylko słucham komunikatów.
Jak ktoś nie chce wydawać 2tyś. na nawigację i to do jazdy po Polsce to wystarczy z zapasem.
arturo-bb
Awatar użytkownika
bigwaldi
Posty: 158
Rejestracja: pt 14 mar, 2014 07:56

Nieprzeczytany post autor: bigwaldi »

@Artur i Ewa, też zawsze korzystałem z Ovi Mapy z Nokii w zeszłym roku kupiłem samsunga.

Co do google to jest problem że ciągnie internet więc wycieczki za granice odpadają (pod granicę również)

polecam Here na Androida, podobnie jak Ovi mapy można zassać pełne mapy krajów, które nas interesują i działa w trybie offline :)
Awatar użytkownika
Artur i Ewa
Posty: 413
Rejestracja: pn 12 mar, 2007 21:07

Nieprzeczytany post autor: Artur i Ewa »

Here jest Ok
Ale na razie nie da się wytyczać długich tras z kilkoma punktami przejezdnymi.
Pisałem już kilka krotnie do Here w Berlinie twierdzą że przekazali uwagi programistom ale kto ich tam wie.
W Europie mało kto korzysta z wytyczania trasy - tak twierdzą - większość wybiera trasę z pkt.A do pkt. B
Może jak więcej osób będzie ich bombardowało o ten drobiazg ( tym bardziej że ta funkcja była na symbianie ) to może coś się zmieni :-/
arturo-bb
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

Decyzja jest trudna ale chyba rozsadna - kupuje mape okolicy w ktora sie wybieram i dodatkowo wspieram sie google maps albo czym w podobnym stylu. Na mapie papierowej (zamontowanej np. na tankpadzie) wyznaczam sobie trase a smartfon z google maps sluzy tylko do weryfikacji czy jestem w dobrym miejscu - ewentualnie ma ustawiony jako cel kolejny punkt nawigacyjny.
Mysle ze to bedzie proste i niezawodne polaczenie.
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „GPS - legalnie”