PRZYSTANEK VARADERO 2015

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Endriusza pisze:Czy jest możliwość przybycia dla "gości" którym zezwolono na zdecydowanie się na przybycie na "dwa dni" przed terminem. Pytam gdyż raz już kręciłem się w pobliżu spotkania nad morzem i dwa dni przed musiałem zawrócić do domu (przynajmniej wszedłem na wieżę widokową w Klukach :mrgreen: . ). Pytam gdyż wcześniej mam w planach minąć Szulera w drodze wakacyjnej i powrót przypada tak na styku.
1) Jak najbardziej można tyle iż trzeba liczyć się z tym iż:
- nie załapiesz się na spływ - nie wiemy na ten moment na ile elastyczny co do ilości kajaków będzie organizator spływu
- wskazane będzie przed przyjazdem zgłoszenie się żeby być uwzględnionym w zaprowiantowaniu

2) Co to znaczy "...minąć Szulera w drodze wakacyjnej..." :evil: Mnie się nie mija - nas się odwiedza :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Endriusza
Posty: 68
Rejestracja: śr 04 gru, 2013 17:03

Nieprzeczytany post autor: Endriusza »

Szuler - minięcie dotyczyło "Go North" gdyż zauważyłem, że planujesz od dołu do góry a ja planowałem sobie od góry do dołu - odwiedziny możliwe gdybyśmy spotkali się w sytuacji gdybyś Ty rozłożył się z obozowiskiem jako pierwszy :mrgreen: .
Wszelkie "niedogodności" związane z nieplanowanym przybyciem rozumiem. W zamyśle mojego pytania legło tylko czy jest taka możliwość, żeby pojawić się praktycznie bez zapowiedzi i na miejscu dopiero zadość uczynić wszelkim formalnościom związanym z logistyką i finansami. Z drugiej strony w tym rejonie, w pobliżu, zawsze znajdzie się miejsce na namiot w którym mógłbym z obywatelką małżonką ponucić w rytm Waszych śpiewów co dla słuchających mogło by wyjść na dobre. :mrgreen:
Kolego Roman 850 dziękuję za to zaproszenie (o ile dobrze odczytałem adresata ;-) ). W takich sytuacjach krępuje mnie odrobinę to, że mam niewiele w tej kwestii od siebie do zaoferowania (mieszkanie na obrzeżach miasteczka). W dawniejszych czasach zawsze w Łebie następowało u mnie rozpoczęcie sezonu namiotowego i jeżeli tylko pojawię się w tym rejonie nie omieszkam niepokoić chociażby w celu wypicia kawy i "wymiany doświadczeń".
Wybrałem sposób na życie który nie zezwala na tworzenie dalekosiężnych pozaurlopowych planów i nie chciał bym niepotrzebnie komuś "4 liter" zawracać.
jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Roman 850
Posty: 337
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009 18:46

Nieprzeczytany post autor: Roman 850 »

Endriusza, koledzy z forum zawsze są u mnie mile widziani i witani ::drink::
Lord Vader
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Przyszła chyba pora na to, ażebym jako (powiem nieskromnie) pomysłodawca Przystanku Varadero zajął stanowisko w tej sprawie, tzn w sprawie DRUGIEGO PRZYSTANKU VARADERO.
Otóż jestem zachwycony z jednej strony, bo przecież super się dzieje, że koledzy postanowili ten pomysł kontynuować. Bardzo dobra to jest decyzja i pozwala mieć nadzieję, że wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez zatytułowanych Letni zlot-(tu liczebnik) PRZYSTANEK VARADERO. Zawsze fajnie się z Wami spotkać drogie koleżanki i koledzy, zawsze dajecie pewność , że impreza będzie przednia. Bo to i Boguś na fleciku pogra, ktoś na gitarce, a i Grażynka ciasto super upiecze i w kuferek Jarkowi zapakuje i Szuler z Dorotką pośpiewa etc. etc.
Natomiast z drugiej strony powiem Wam, że trochę mnie Szuler z Kocurem uprzedzili, bo już z Kachną moją postanowiliśmy, że robimy u nas, a tu masz ci los. Dzwonię do Kocura, aby mu tę nowinę oznajmić, a on mi na to, że mogę się gonić, gdyż już termin zaklepany w kalendarzu imprez na forum i jak to się mówi "po ptokach". No i dostałem arbuza. Patrzę w ten kalendarz i faktycznie widzę, że bez żadnego szacunku :shock: dla pomysłodawcy wpisali, sami, bez mojej wiedzy :-x i aprobaty, aż mnie zatkało. No trudno, wybaczam, bo lubię Was wszystkich, cholera. :mrgreen:
No więc ogólnie rzecz ujmując, reasumując, jesteśmy zadowoleni z Kasią baaaaardzo, no i oczywiście trzeba się będzie spakować z namiocikiem i stawić w umówionym miejscu i terminie.

Gratulujący pomysłu- K&J
Aha, żeby nie było potem gadania, że to czy tamto to TRZECI PRZYSTANEK VARADERO 2016 planuję u mnie w terminie: przedostatni weekend lipca 2016 roku. NO!!! ::wleb2::
Ostatnio zmieniony śr 04 mar, 2015 19:20 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Jacek:
To nie jest tak że bez twojej wiedzy, aprobaty itd....

Trochę historii:
Tzw. zloty letnie przez szereg lat miały miejsce na południu Polski w Ustronu. Były organizowane przez Zbyszka Szatana a jak on zaangażował się w Touratechu zaczął organizować swoje zloty i nasz temat letnich spotkań przestał funkcjonować.

Jako że były na forum głosy iż fajnie byłoby w lato zorganizować jakieś niskobudżetowe/namiotowe spotkanie w 2013 zorganizowałem "Letni zlot namiotowy 2013".
Ty jako kontynuację zaproponowałeś i z sukcesem zorganizowałeś "Przystanek Varadero" w ubiegłym roku. Kocur_q i ja podtrzymując nowożytna tradycję zaproponowaliśmy "II Przystanek Varadero" w 2015 roku- sformułowanie "Przystanek Varadero" jest jak najbardziej Twoim, bardzo trafionym pomysłem.
Mam nadzieję iż w przyszłym roku odbędzie się "III Przystanek Varadero" i tu byłbym za opcją żeby nie powtarzać go w żadnej z wcześniejszych lokalizacji a zorganizować go w nowym miejscu tak jak ma to miejsce na rozpoczęcie/zakończenie sezonu VCP.
Tym samym unikniemy:
- nudy związanej z tymi samymi lokalizacjami, dojazdami itd.
- zaktywizujemy nowe osoby do organizacji coby "świeża krew" forumowa też mogła się wykazać
- przy okazji spotkań poznamy nowe rejony Polski w letniej szacie
I to byłoby na tyle moich przemyśleń :-D
Ostatnio zmieniony śr 04 mar, 2015 20:34 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Nie no, Szuler, przecież mi nie o to chodziło żeby Tobie czy Kocurkowi wyrzuty robić tylko o coś zupełnie innego, chłopie. Po prostu mnie uprzedziliście i koniec. Cała reszta to tylko taka tam pisanina i zabawa.Nie mam żalu do nikogo. Tak czy inaczej termin na 2016 zaklepany, a jak ktoś zaproponuje Przystanek 2016 w innym atrakcyjnym miejscu to tylko pociecha. Tak bym to widział. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Jacek pisze:... a jak ktoś zaproponuje Przystanek 2016 w innym atrakcyjnym miejscu to tylko pociecha. Tak bym to widział. Pozdrawiam
I gucio.. :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
dr.esler
Posty: 175
Rejestracja: pn 03 mar, 2014 10:59

Nieprzeczytany post autor: dr.esler »

Jacku Kochany Nasz, proponuje w sierpniu zrób Postój Varadero, obiecuje że będę (tym bardziej że na Przystanek nie mogę się wybrać) :-D
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Jacek pisze:Zawsze fajnie się z Wami spotkać drogie koleżanki i koledzy, zawsze dajecie pewność , że impreza będzie przednia. Bo to i Boguś na fleciku pogra, ktoś na gitarce, a i Grażynka ciasto super upiecze i w kuferek Jarkowi zapakuje i Szuler z Dorotką pośpiewa etc. etc.
i właśnie na tym Nam wszystkim zależy ::2ok::

ps. gdyby nie Twoje Jacku jesienne dylematy co tegorocznej edycji :roll: być może w mojej głowie taki pomysł by się nie zrodził ;-)
... a tak... słowo się rzekło ... i będziemy pływać :;roll::
Ostatnio zmieniony czw 05 mar, 2015 09:30 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Jako obserwator podsumuję to tak.Jacek ma małe pretensje do kolegów Wynika to z pierwszego Jackowego wpisu(choć później pisze ze jest ok).I moim zdaniem ma tutaj troszeczkę rację. Nie chodzi mi o zorganizowanie zlotu jako takiego ,tylko o podebranie nazwy Przystanek Varadero.Nazwa jest bomba i super trafiona i tak powinny nazywać się zloty jackowe chyba że twórca zezwoli na jej używanie po uprzednim zapytaniu . Można przecież zrobić letni zlot namiotowy i tak go porostu nazwać. To tak jak np flaszką. Mogę postawić koledzę ale jak przyjdzie do stołu i weźmie bez pytania i pójdzie w długą to się wku.....
I chyba to chciał Jacek delikatnie wyrazić .
Ostatnio zmieniony czw 05 mar, 2015 16:36 przez DarekN, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

DarekN pisze:Jako obserwator podsumuję to tak.Jacek ma małe pretensje do kolegów Wynika to z pierwszego Jackowego wpisu(choć później pisze ze jest ok).I moim zdaniem ma tutaj troszeczkę rację. Nie chodzi mi o zorganizowanie zlotu jako takiego ,tylko o podebranie nazwy Przystanek Varadero.Nazwa jest bomba i super trafiona i tak powinny nazywać się zloty jackowe chyba że twórca zezwoli na jej używanie po uprzednim zapytaniu . Można przecież zrobić letni zlot namiotowy i tak go porostu nazwać. To tak jak np flaszką. Mogę postawić koledzę ale jak przyjdzie do stołu i weźmie bez pytania i pójdzie w długą to się wku.....
I chyba to chciał Jacek delikatnie wyrazić .
co do idei i historii letnich zlotów ... odpowiedział Szuler
co do nazwy ... rację masz, pomysł jest Jacka ::2ok::
robocza nazwa tegorocznego spotkania brzmiała "Kajaken Treffen"
zanim zamieściłem ogłoszenie rozmawiałem z Jackiem i sam zaproponował utrzymanie nazwy Przystanek Varadero z zastrzeżeniem, aby kolejne edycje miały "cyfrę dodatkową" ... tak też uczyniliśmy
...moim zdaniem jest więc ok ::tak::
co najwyżej jakiś ::drink:: w ramach opłaty za prawa autorskie na PV II Koledze postawimy :!:
Ostatnio zmieniony czw 05 mar, 2015 16:53 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
jarko72
Posty: 34
Rejestracja: śr 21 sty, 2015 21:10

Nieprzeczytany post autor: jarko72 »

Endriusza zapewniam u Romana chleb i sól jak u mamy musisz zajechać niema co niema ::2ok::
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Panowie , proszę Was przestańcie z tą polemiką, przecież wszystko jest OK. Nie mam żadnych pretensji o to , że się spotkamy na Drugim PV w innym miejscu niż u mnie, po prostu : z Kasią postanowiliśmy , że chcemy Was ugościć u nas, a chłopaki nas uprzedili.Cała reszta to już było z przymrużeniem oka.Co do
::drink:: za prawa autorskie, to oczywiście się zgadzam, bo jak już wiecie , picie z umiarem nie szkodzi, nawet w dużych ilościach.
To by było na tyle w tym temacie. KONIEC. AMEN.

Pozdrawiamy: Jacek z Kasieńką
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Przygotowania trwają :;kompik:: szczegóły wkrótce ...

Pamiętajcie o terminie Przystanku Varadero II ... 24.07.15 - 26.07.15. :!:
Ostatnio zmieniony pt 08 maja, 2015 09:10 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

no Panowie 17 maja a tu dalej cisza ;)
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Cisza - bo jeszcze sporo czasu. Przystanek oczywiście będzie zorganizowany - termin można rezerwować :-D
Wkrótce będziemy robić ostatnie ustalenia z właścicielem miejscówki i będziemy mieć trochę szczegółów :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Przekazuję Wam kilka wstępnych informacji organizacyjnych PW II SworneGacie 2015:

piątek- przyjazd, założenie obozu + obiadokolacja + ognisko
sobota - spływ rzeką Zbrzyca ok 5 h + obiadokolacja + duuuuże ognisko
niedziela - dla chętnych spływ rzeką Chocina ok 3 h , dla stęsknionych domowych pieleszy szybki powrót do domów bez kajakowania
niedziela ok 15 zakończenie PW II

orientacyjny koszt :

wersja pełna : dwa noclegi, dwie obiadoklolacje, dwa spływy - ok 100 PLN od osoby
wersja skrócona : dwa noclegi, dwie obiadokolacje, jeden spływ - ok 75 PLN od osoby
wersja bez spływu / dla tych co się boją wody / - ok 50 PLN od osoby

koszulka zlotowa - ok 30 PLN / dla chętnych

śniadania i napoje ;-) nie wliczone w cenę :(
na terenie biwaku dostepne zaplecze sanitarne

koszty spływu zakładają dwuosobowe obsady w kajakach
jeśli ktoś przyjedzie sam i tak też będzie chciał kajakować musi się liczyć ze wzrostem ceny o ok 35 PLN za udział w dwóch spływach
Ostatnio zmieniony wt 19 maja, 2015 09:16 przez kocur_q, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

pytałem szulera na naszym forum ale spytam i tutaj - sa w planach koszulki dla "szerszych niz ustawa przwiduje"? konkretnie 140cm w klacie ;)

ja chetnie wpadne w sobote na ognicho i w niedziele wroce do domku, wiec opcja numer 3 jak najbardziej mi pasuje 8-)
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

Darth80 pisze: sa w planach koszulki dla "szerszych niz ustawa przwiduje"? konkretnie 140cm w klacie ;)
Pewnie będą od S do 3 XL
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Nieprzeczytany post autor: Darth80 »

to jak bedzie info co do rozmiarowki to ja sie pisze na najwieksza ;-)
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „2015PL”