Trasy dojazdowe i powrotne

Woytkowe zakończenie

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Trasy dojazdowe i powrotne

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Nie zauważyłem tematu tras dojazdowych i powrotnych, zwykle pojawiającego się przy okazji zlotów, więc pozwoliłem sobie stworzyć nowy wątek.

Poniżej kilka fotografii z mojego rajdu powrotnego ze zlotu. Jura Krakowsko-Częstochowska, w przybliżeniu Szlak Orlich Gniazd:

1. Zamek w Ojcowie:

Obrazek

2. Zamek w Pieskowej Skale (jak uprzedzał Wojtek, aktualnie remontowany, ale widoczne już z zewnątrz efekty prac w porównaniu ze stanem poprzednim napawają optymizmem):

Obrazek

3. Podróżując przez Dolinę Prądnika nie sposób było nie przywitać się z Maczugą Herkulesa:

Obrazek

4. Zamek w Rabsztynie (prace remontowe wciąż trwają, ale już można zwiedzać, efekty coraz lepsze):

Obrazek

5. Zamek w Bydlinie (tutaj pozostałość zamku niewielka, stąd utrzymujący się od lat stan trwałej, aczkolwiek oczyszczonej z roślinności i zabezpieczonej ruiny):

Obrazek

6. Zamek w Smoleniu (zaawansowane prace remontowe trwają i wstępu do zamku zasadniczo nie ma, jednak wdrapując się na niewysokie skałki dostałem się na jeden z dziedzińców przez zakratowane - he, he, nie docenili mnie - okno widoczne w dolnym prawym rogu zdjęcia):

Obrazek

7. Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu (akurat trafiłem na turniej rycerski i występy zespołów z epoki, ale z reguły ludzi tam sporo, bo też jest co zwiedzać - fajna, długa trasa turystyczna, moc atrakcji i piękne widoki - zepsute nieco przez kolorowy jarmark dodatkowych atrakcji, które rozpleniły się pod zamkiem, ale przecież i w średniowieczu było podobnie):

Obrazek

8. Zamek w Mirowie (niestety, od lat zakaz wstępu chyba niebezpodstawny - coraz bardziej pokruszone, sypiące się mury, czas się spieszyć, bo na ratunek zamku wkrótce może być za późno...):

Obrazek

9. Zamek w Bobolicach (odległy o niecałe półtora kilometra od poprzedniego, jeszcze kilka lat temu w stanie podobnym, jak sąsiednia warownia, ale obecnie jakżeż odmienny stan - można rzec idealny: zwiedzanie zamku odbudowanego w stu procentach, spory hotel, restauracja, pięknie utrzymane wzgórze zamkowe - tak, zlot klubu w tym miejscu byłby hitem, podejrzewam jednak, że jego cena również byłaby, hmm... nie posiadająca precedensu; dodam jeszcze, że pamiętając o drodze nieutwardzonej łączącej wieś Mirów z oboma zamkami, fajnej do ujeżdżania Wiaderkiem, zostawiłem auto we wsi... a później odkryłem, że w miejsce kamienistej i pylistej gruntówki wylano wijącą się między lasami i pagórkami, równą jak stół asfaltową wstęgę - trochę szkoda offiku, ale co się nadeptałem, to moje ;-) ):

Obrazek

10. Zamek w Olsztynie (doskonale nam znany, by nie rzec - szczególny dla nas; od lat trwają powolne, acz systematyczne remonty):

Obrazek

W końcu słońce zachodzące z jednej, a księżyc w pełni (dziś w nocy pełne zaćmienie :!: )wschodzący z drugiej strony nieboskłonu skłoniły mnie do odwrotu i zjazdu do bazy:

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr 30 wrz, 2015 20:02 przez MarekP, łącznie zmieniany 3 razy.
MP
Jarek66
Posty: 112
Rejestracja: ndz 05 kwie, 2009 16:46

Nieprzeczytany post autor: Jarek66 »

To dla tych, którzy nie jechali tak na szybko zmontowane migawki z wyjazdu...

https://www.youtube.com/watch?v=MG9i1X07RcU
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Nieprzeczytany post autor: Jacek »

Jarek, film jest the best! ::klap::
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Fajny filmik :-D Popasałem kiedyś w tej knajpce...
MP
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

TAK było , tak było w Krakowie ....
a rzygacze na Wawelu ledwo obsługiwały opad z dachów :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Filmik super, trasa mokra, jak nigdy chyba wcześniej :-)
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2015 10:31 przez stoldar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

stoldar pisze:Filmik super, trasa przez mokra jak nigdy wcześniej :-)
Jastrzębia Góra-tam bardziej lało :-)
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

DarekN pisze:
stoldar pisze:Filmik super, trasa mokra, jak nigdy chyba wcześniej :-)
Jastrzębia Góra-tam bardziej lało :-)
O to musiało być bardzo dawno ;-)
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Rozpoczęcie 2008. Darek(N) słusznie prawi...
MP
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

A to już wiem dlaczego mogę tego nie pamiętać :-D .
Wtedy to literki w nazwie były inne ... HVP i dlatego mogę nie pamiętać ::zorro::
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Taaak - wtedy zaliczyłem lekkiego paciaka na błocku :lol:
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2015 11:17 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Ja się wtedy przekonałem iż na teraźniejszych oponach można jeździć jak woda płynie potokami po drodze - a obawy o mokre były duuuuże :-D
Miałem wtedy przejechane na XL1000 jakieś 2.500 km - to były czasy :-D
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2015 11:53 przez szuler, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Można ale aquaplaning jest ,był i będzie ;-)
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

szuler pisze:Ja się wtedy przekonałem iż na teraźniejszych oponach można jeździć jak woda płynie potokami po drodze - a obawy o mokre były duuuuże :-D
Miałem wtedy przejechane na XL1000 jakieś 2.500 km - to były czasy :-D
A pamiętasz, jak podczas objazdówki po zakręcie typu "prawy szczytem" z naszego pasa ruchu zerwany był asfalt, a ja przysnąłem i z dużą prędkością wpakowałem się na błotnistą pozostałość po jezdni :?: Dobre kilkadziesiąt metrów wbrew prawom fizyki... Włosy mi się wtedy zjeżyły na tyłku, ale mimo to - fajnie powspominać :-D Albo jak nas we dwójkę zatrzymał trudny do wyprzedzenia autobus i później goniliśmy grupę w potokach deszczu :?: Eeeech - były czasy :!:
Ostatnio zmieniony wt 29 wrz, 2015 18:01 przez MarekP, łącznie zmieniany 1 raz.
MP
Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 10
Rejestracja: pn 05 wrz, 2011 12:55

Nieprzeczytany post autor: Zibi »

Było mokro ale fajnie.
Traska MUSI być na każdym zlocie.
Pozdro dla wszystkich - nie tylko przemoczonych !

Brawo dla Zbyszka i Karola za załatwienie tematu KAPCIA.

Pzdr. Zibi
Zibi
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

MarekP pisze:A pamiętasz..... Eeeech - były czasy :!:
Ano pamiętam - były to fajne czasy, teraz są fajne czasy i mam nadzieję iż przed nami też fajne czasy :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Przeglądając dziś swoją galerię w albumie, odkryłem, że moje ostatnie zdjęcia z powrotu Szlakiem Orlich Gniazd, a także poprzednie z rajdu po Sudetach Wałbrzyskich, posiadają niespotykaną w skali forum liczbę odsłon. Nie spodziewałem się takiego zainteresowania, zwłaszcza w świetle dość niewielkiej ilości komentarzy. W każdym razie wielkie dzięki :-D
Może w takim razie wrzucę w wolnej chwili jeszcze coś z jesiennych, sudeckich wypraw ;-)
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „2015 - Kraków : Zakończenie sezonu”