Prośba o opinię - oferta kupna z zagranicy

Rafor
Posty: 33
Rejestracja: wt 07 kwie, 2015 11:36

Prośba o opinię - oferta kupna z zagranicy

Nieprzeczytany post autor: Rafor »

Witam wszystkich,
Od dwóch dni koresponduję z gościem w sprawie sprzedaży mojej Hondy. Poniżej przesyłam odpowiedź od "kupca". Szczerze mówiąc śmierdzi mi to z kilometra jakimś wałkiem...Czy ktoś w Was spotkał się z podobną ofertą kupna podczas sprzedaży swojego motocykla..czy innej rzeczy?. Nie korzystam z PayPal.Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia dajcie proszę znać.
Dzięki i pozdrawiam.
Rafał


Thanks for your response. 12500PLN is a nice and acceptable price. I
will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be
paying you. So i will be paying directly into your PayPal account
without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, j
is the email address you use for it or you can send me a PayPal money
request, so once i receive the details i will go ahead with the
payment through PayPal and then i will contact my shipping company
after you get the payment. I will need your home address for the
merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day.
Eric.
Awatar użytkownika
Roman 850
Posty: 337
Rejestracja: ndz 03 maja, 2009 18:46

Nieprzeczytany post autor: Roman 850 »

Witam
Nigdy się w takie coś nie bawiłem, ale mam zasady od których nie ma odstępstwa, kasa do ręki albo przelew na konto i wydaje dopiero sprzęt po potwierdzeniu przelewu.
Lord Vader
Rafor
Posty: 33
Rejestracja: wt 07 kwie, 2015 11:36

Nieprzeczytany post autor: Rafor »

Cześć,
Oczywiście nie będę ryzykował...ale jestem ciekaw co to za nowy przekręt:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
godi
Posty: 422
Rejestracja: śr 17 wrz, 2008 17:56

Nieprzeczytany post autor: godi »

Ostatnio zmieniony czw 08 paź, 2015 18:07 przez godi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Paweł

"Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B, natomiast wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie". - A.Einstein
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Za ten post nie byłoby błędem naciśnięcie przycisku "Pomógł" ::dobrypost::
MP
Rafor
Posty: 33
Rejestracja: wt 07 kwie, 2015 11:36

Nieprzeczytany post autor: Rafor »

Dzięki Paweł...:)
Już wcześniej odpisałem gamoniowi: " no cash no deal... you may bring the cash with the shipping company" i nagle korespondencja ustała:).
Pozdrawiam i bądźmy czujni:)
Rafał
Piqs
Posty: 10
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2015 15:44

Nieprzeczytany post autor: Piqs »

Kolego,

to jest tak zwany przekręt nigeryjski, niestety rok temu osobiście mnie to spotkało podczas sprzedawania skutera vespa, ktoś napisał do mnie sms-a, że jest zainteresowany kupną jednośladu i że dalej mamy się kontaktować przez mejla, tam wypytał mnie o podstawy dane do przelewu itp, zdziwiło mnie bardzo wówczas kiedy napisał, czy podana cena jest ostateczną ja odpisałem, jaką cenę proponuje a on od razu, że się zgadza i że wysyła przelew.

Faktycznie potwierdzenie przelewu z banku citi bank przyszło na mejla, jednak coś mi śmierdziało i postanowiłem zadzwonić na infolinie tego banku, aby zapytać się czy wysyłają w ogóle potwierdzenia na mejla, niestety okazało się, że w żadnym wypadku tak nie robią, potem skopiowałem nazwę mejla, z którego mi wpłynęło to potwierdzenie i od razu wyskoczyły mi strony z magicznymi hasłami "przekręt nigeryjski" poczytałem i wszystkiego się dowiedziałem.

Sprawę zgłosiłem do portalu, na którym było wystawione ogłoszenie dostałem od nich zwrtokę, że mam natychmiast zerwać jakiekolwiek kontakty z tym gościem, tak też zrobiłem, ale gość nie odpuszczał, najpierw wysyłał mejle z pytaniami co się dzieje gdzie jest vespa itp aż zaczął grozić, że mam mu oddać kasę, że wiem gdzie mieszkam itp po ok miesiącu odczepił się,

dla przestrogi dla wszystkich,

pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „(S) sprzedam”