Albania 2016

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Albania 2016

Nieprzeczytany post autor: jedras »

Cześć :)

w drugiej połowie lipca wybieram się do Albanii przez Serbię i Czarnogórę. W planach Belgrad, Kanion rzeki Tary oraz Albania. Lecimy w 3 motocykle (DL, Transalp oraz ja na Varadero). Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co Waszym zdaniem warto zobaczyć w Albanii, gdzie spać i na co uważać w tym dziewiczym kraju :) Dodam, że planujemy tam spędzić około 5 dni i będziemy na szosowych oponach.

Z góry dzięki za info!

PZDR
Jedras
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Uważaj na upał ...
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
jedras
Posty: 150
Rejestracja: pn 13 kwie, 2009 18:56

Nieprzeczytany post autor: jedras »

bogdanbc pisze:Uważaj na upał ...
Dzięki za wskazówkę. Niestety o tym się już przekonałem na własnej skórze po zeszłorocznej przygodzie w Rumunii. 170km remontu drogi w 7 godzin (ruch wahadłowy + mega korki) w 40 stopniowym upale o mały włos nie przyprawiły mnie o udar cieplny...... Nie chciałbym tego powtórzyć w tym roku, dlatego planuje nabyć coś bardziej przewiewnego od mojej czarnej kurtki tekstylnej. :)

[ Dodano: Sob 06 Sie, 2016 16:37 ]
No i jestem z powrotem. Wyjazd udany, ale nie obyło się bez przygód :) Faktycznie było gorąco, ale jak się okazało opaska chłodząca na szyi i letnie rękawice działają cuda.

Odnośnie Albanii, to mają tam piękne i dzikie góry, ludzie są bardzo przyjaźni, główne drogi dobre, za to boczne bardzo kiepskie. Fajnie było też popróbować lokalnych specjałów i opić się lokalnej kawy :)

Ogólny bilans wyjazdu:
-5500km,
-11 odwiedzonych krajów,
-hektolitry spalonego paliwa,
-jedne zgubione rękawice,
-trzy poobijane motocykle oraz trzech zadowolonych riderów.

Podsumowując:
czy polecam: tak
czy sam chce wrócić: jak na razie nie, a na pewno nie na turystycznym enduro. Główną zaletą tego kraju są dziewicze tereny, które najlepiej zwiedzałoby się na czymś lżejszym.

Jak uda mi się coś zmontować z filmów to podrzucę.

Jak by ktoś miał jakieś pytania to zapraszam :)

PZDR
Jedras

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2017 18:52 ]
Udało się więc podrzucam:
https://www.youtube.com/watch?v=HeHqMe4femk
:-)
Ostatnio zmieniony sob 06 sie, 2016 15:38 przez jedras, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”