VIM-19 Szwecja 02-05.06.2017

Międzynarodowy zlot VIM-19 w Szwecji na wyspie Gotlandia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
gregor
Klubowicz VCP
Posty: 148
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 22:11

Nieprzeczytany post autor: gregor »

Jurek K pisze:Witam!
Wyglada Panowie ze nigdy nie byliscie w Skandynawii... chyba ze tylko w lesie z wlasnymi konserwami. Miejsce oczywiscie egzotyczne , nie wiem kto wybral Szwecje ale pomijajac ten fakt tu wszystko jest duzo duzo drozsze . Preciez bilety na prom i camping sa w necie i ceny sa takie same dla wszystkich. A ja bym sie nie podjal organizacji tego za 1650 NOK.... (norwegia jeszcze drozsza jest ) Pozdrawiam i do Milego :lol:
No to kolega Jurek K." światowiec " pojechał z tymi konserwami - nawiasem pisząc lepszymi niż mamałyga w szwedzkich restauracjach nie wspominając norweskich.
Mruknięcie Prezesa bezcenne ! :lol:
Co do Vimów to ostatnia beznadzieja organizacyjna w Niemczech zaczyna zniechęcać do tych spotkań - nasz VIM na Kaszubach pozostanie nieosiągalnym dla innych wzorem.

pozdrawiam forumowiczów - nie chcę ale jadę na Gotlandię
Gregor
Awatar użytkownika
Jurek K
Posty: 40
Rejestracja: pn 04 lut, 2008 19:48

Nieprzeczytany post autor: Jurek K »

Nie na takie progi się już z Prezesem wjeżdżało Viadrem :-)
Jurek Pśl
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Jurek K pisze:Będę nogami i ręcami głosował za kandydaturą VIM21 w Polsce ::zorro::
Jedzenie , ceny i pogoda nie popsują nam zabawy bo przecież towarzystwo najważniejsze. Weźcie polskiej kiełbasy na grilla bo tam tylko kiepskie parówki :lol: . 6 czerwca wtorek w Szwecji święto narodowe jeśli ktoś zostaje dłużej to czasem może się przydać ;-)
Będzie taka reprezentacja na tym VIM'e, że możemy zgłosić kandydaturę POLAND na 2019.
Nasze zloty forumowe wypadają ostatnio bardzo dobrze, ekipa ORGTEAM'ów jest już prawie stała co zlot, więc nie powinno być problemu ze wskazaniem "prezesowym palcem" kto może zorganizować taki VIM21 POLAND :lol: Obecnie jesteśmy tylko krajem tranzytowym ...

Dobrze wiedzieć z tym 6 czerwca ...wykupimy dyskonty ::J::
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

..słowem kto na ochotnika. Osobą która powinna to firmować jest Prezes VCP - a przy nim Org-tim - ktróry zorganizuje i zrealizuje VIM
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Już raz z Riczim robiliśmy - wystarczy ...
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

A tak na pocieszenie wszystkim... jeden z uczestników przedstawił swoją trasę na VIM19 na Gotlandię .
Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego poza tym, że jej uczestnik ma 72 lata i płynie/jedzie z Izraela :shock:
Można ? Można ....jeździć jeszcze dłuuuugo :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Ale boi się Polski... :shock: :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

szuler pisze:Ale boi się Polski... :shock: :-D
Ma historyczne złe doświadczenie :-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Myślę że pontonem dalej nie dopłynie.. :-P :-P
Awatar użytkownika
Jurek K
Posty: 40
Rejestracja: pn 04 lut, 2008 19:48

Nieprzeczytany post autor: Jurek K »

Trzeba mu chyba wyjasnic kto to Niemcy ...... ;-) :mrgreen: ::zorro::
Jurek Pśl
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

No to płynę (wszak coś z oszczędnościami trzeba zrobić).
Wypływam z Gdyni 30.05 (Wtorek) o 20:30 - mam kabinę 2 osobowa (mogę jedną koję "wydzierżawić")
Plan:
Przyjazd Środa 31.05 o 07:00 - traska około 500 km opłotkami - nocleg gdzieś pod namiotem
Czwartek 01.06 - traska około 500 km opłotkami, nocleg po namiotem
Piątek 02.06 - traska około 150 km do promu z Oskarshamm-Visby o 11:30 i na zlot ...

Powrót - a to się dopiero zobaczy ...
Ostatnio zmieniony pn 15 maja, 2017 13:03 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 3 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Jakbyś miał za dużo czasu :shock: :-D podjedź do Muzeum Szwedzkich Sił Powietrznych w bazie lotniczej Malmen w Malmslätt koło Linkoping - ciekawe :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

No proszę, wytyczona trasa akurat przebiega 1,5 km obok !
Zaznaczę i może odwiedzę (jak nie będzie za gorąco) - no i wstęp za darmo !

Ot - info z "Wikipedji"

Fragment zmienionej trasy
Obrazek

I cały "przelot"
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt 16 maja, 2017 07:43 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 5 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Super... na VIM 15 WALIA też chyba odwiedzaliśmy jakieś muzeum lotnictwa :-)
Awatar użytkownika
Bajka
Klubowicz VCP
Posty: 150
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 23:14

Nieprzeczytany post autor: Bajka »

I włóczykij powrócił :-D wszyscy się cieszą...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

VIM19 na Gotlandii zakończony... trochę objechaliśmy południową Szwecję.
Konwencja tych spotkań już się wypaliła, ale jak pisałem rok temu i wcześniej jest to miejsce dłuższego przystanku i motyw ruszenia tyłka na motocykl i zobaczenia kawałka Europy...
Można oczywiście inaczej ale jak się było na dziewięciu VIM'ach to wciąga :lol: :lol: :lol:
W tym roku pogoda późną wiosną nas nie rozpieszczała i jeszcze dwa tygodnie przed zlotem na wyspie zalegał śnieg, nie mówiąc o wyjeździe na daleką północ ( na Nordkappie również w dniu zlotu spadł śnieg :cry: )
Mój żółto-czarny kubraczek przeciwdeszczowy zakupiony trzy lata temu przynosi szczęście i prawie suchą stopą przejechałem 3300 km a do tego kilka skoków promowych liczonych w milach morskich :-P
Za rok VIM20 ANDORA to już chyba ostatnie takie spotkanie tej grupy ....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 13 cze, 2017 10:09 przez stoldar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Dobrze iż przyjemność była :-D
Żalu (przynajmniej u mnie) iż impreza w tym wydaniu pomału zanika brak :shock: :-D
Jak ochłoniecie po podróży proszę o parę słów podsumowania :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Adagiio
Klubowy weteran
Posty: 292
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 14:50

Nieprzeczytany post autor: Adagiio »

Pamiętam dobrze nasz vim, większości zagranicznych gości szczena opadła z kilkoma z grupy makaronów mam po dziś dzień kontakt. Czasy się zmieniają i to co kiedyś było zajebiste, nigdy już nie będzie takie samo.
Zdrowia.
Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

szuler pisze:...Jak ochłoniecie po podróży proszę o parę słów podsumowania :-D
Uważam zmianę za DOBRĄ ZMIANĘ :lol: , z siedzeniem w niższym położeniu jeździ mi się lepiej niż na Varadero. Motocykl mimo swej masy jest jakby "lżejszy". Spalanie też ma niższe bo najniższe wskazania to 4,4 l/km a największe 5,5 l/km ....prędkości może nie były oszałamiające i trasy poza autostradami.
Zakupiony w czwartek, w piątek i sobotę zrobione pierwsze 1000 km , przegląd "0" w poniedziałek a już w środę wyjazd na VIM. Dziś to prawie 4,5 tys km i motorek idzie, jak dzida :lol:
Co do kufrów to nigdy nie byłem przekonany do "lodziarek" ale teraz widzę, że są pakowne . Zestaw GIVI Outback Trekker (w zestawie 48 l, 42l, 37l ) plus rolka bardzo pakowny.

Co do podróży na drugą stronę Bałtyku to polecam promy STENA LINE, powrót POLFERISEM nie był już tak komfortowy, nie mówiąc o czystości.

Co do podróży to wyspa OLANDIA mało ciekawa, płaska, bez większych atrakcji ( można sobie odpuścić lub nabić parę km). GOTLANDIA ciekawa można pojeździć 2-3 dni, zrobić fajne zdjęcia, ładne widoki, brzeg morski urozmaicony, drogi i szutrowe i asfaltowe, mała przeprawa promowa, tam gdzie byliśmy na zlocie to camping duży, czysty.

O miastach nie będę pisał, bo Sztokholm i Malme można zwiedzić w trasie, same drogi dobrze utrzymane, budynki w mniejszych miasteczkach dobrze zadbane, podobnie jak trawniki przed nimi, na prywatnych posesjach, łąkach dużo pięknych koni ...
Polecę również samo południe Szwecji i drogę nr 9 biegnącą przy samym brzegu Bałtyku ( można motorkiem , można zwiedzić również rowerkiem w 2-3 dni ).
Pogoda sprzyjała zwiedzaniu 17-24 st.C.
Benzyna w Szwecji od 13,50 do 14,07 koron szwedzkich, tankowanie na AT chyba częstsze niż na Varadero , mimo mniejszego spalania , relatywnie żeby nie było stresu co 250-300 km

Można powiedzieć Szwecja zaliczona , choć już drugi raz podchodzę do mostu Malme - Kopenhaga ...jak to mówią do trzech raz sztuka.
Więcej relacji zamieszczałem na FB w trakcie wyjazdu ::zorro::
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 13 cze, 2017 10:56 przez stoldar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

dzieli nasi chłopcy spisali sie na medal.
pozdrawiam, Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2017 VIM-19 Szwecja Gotlandia”