Ostatnie przedzlotowe informacje

Zakończenie 2018

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Ostatnie przedzlotowe informacje

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Wczoraj odbyłem ostatni przedzlotowy rekonesans w rejonie.

Sprawy się nieco komplikują - chodzi o dojazd od Bystrzycy Kłodzkiej w kierunkach Wójtowice/Młoty/Zalesie - Spalona. O ile kręta widokowa droga na Przełęcz Spalona została wyremontowana, o tyle drogowcy dosłownie w tym tygodniu rzucili się na jej odcinek w Nowej Bystrzycy, stawiając zakazy ruchu i przegradzając drogę sprzętem w godzinach 8-18. Nie puszczają nikogo, miejscowi są zdruzgotani, np. brakiem możliwości dostawy towaru dla firm itd. Chodzą słuchy, że w przyszłym tygodniu mają skończyć - dostanę na ten temat informację w czwartek. Jeśli będzie niepomyślna, w sobotę rano pojadę negocjować przejazd grupy ok. 14:30. Jeśli negocjacje będą niepomyślne, będziemy musieli objechać remontowaną drogę poprzez Długopole/Przełęcz nad Porębą i fragment zaplanowanej trasy pokonać niejako w tył. Objazd nieutwardzonymi drogami górskimi - zbyt ryzykowny dla dużej grupy motocykli przeważnie obutych w szosowe opony, z których dodatkowo część będzie miała komplet pasażerów. O czających się leśnikach nie wspomnę - sam wysyłałem do nadleśnictw maile z informacją o dużej grupie motocykli mających chrapkę na gruntówki w tym dniu.

A tak przy okazji dróg nieutwardzonych - spodziewam się, że będą osoby chcące przejechać taką drogą, są i takie, które, np. wioząc pasażerkę ciężkim motocyklem - nie będą ryzykowały wywrotki. Ja również nie chciałbym, aby doszło do uszkodzenia czyjegoś motocykla, czy też, co gorsza - choćby potłuczenia czy skręcenia kostki.
Na terenie nadleśnictw Bystrzyca Kłodzka/Szczytna sprawa wyjaśniła się sama - wszystkie warte uwagi nieutwardzone drogi górskie przynajmniej częściowo wiodą przez lasy, których administracja nie wyraziła zgody na przejazd. Tak jak i nadleśnictwo w Międzylesiu (bo zmienił się nadleśniczy...) - tu jednak istnieje kilka dróg nieutwardzonych nie dotykających lasu. To co remontowali - straciło w mojej ocenie atrakcyjność turystyczną. Równie dobrze mogli zalać te drogi asfaltem... Piękną starą melafirową nawierzchnię pokryto tłuczniem wiązanym jakimś lepiszczem, postawiono znaki z informacją o łamaniu prawa poprzez wjazd. W mojej ocenie piękna droga, mająca również obecnie częściowo status drogi gminnej - została zniszczona. Mniejsza jednak z tym - i tak ich objedziemy ::(-:: Trzeba jednak, abym ja poprowadził grupę chętnych przez góry, a grupę skłaniających się ku czarnemu ktoś, kto się zgłosi na ochotnika w piątkowy wieczór i komu udzielę dokładnych wskazówek dotyczących ponownego połączenia grup. Dwukrotnie wyglądało by to tak, że część skręca w prawo na offik, część jedzie prosto, a spotykamy się za parę kilometrów, gdzie grupa offowa raz dojeżdża z prawej, a raz spotykamy się czołowo w miejscu ostatniego postoju w trasie, którą obliczyłem tak, aby wypadał podczas zachodu słońca ;-)

I ostatnia informacja - być może dla niektórych niepomyślna, chociaż jak pamiętam po ostatnich zlotach, wielkiego ciśnienia na ten aspekt imprezy nie było. Jakiś czas temu nieco wymiękł DiDżej, który miał nas zabawiać. Nie miałem też informacji na temat jego repertuaru, więc zaproponowałem mniej więcej rodzaj muzyki. Jak się okazało, facet robi coś zupełnie innego, w związku z czym stwierdziłem - nic na siłę. Gorączkowo (było to z miesiąc temu) zacząłem poszukiwania kogoś innego, w tej chwili wciąż czekam na odpowiedź ostatniego, już 7-go z grajków, ale zakładam, że będzie ona również odmowna.
Proponuję zatem przywiezienie płytek CD z muzyką jaka Wam się podoba i zabawienie się w stylu imprez z podstawówki. A może i wplecenie w to śmiesznych zabaw jakie się wtedy uskuteczniało :?: ;-) Acha - utwory nie powinny być w formacie plików multimedialnych typu MP3, a powinny być to normalne płytki do użycia w normalnym odtwarzaczu CD - przynajmniej w taki sposób nieco cofniemy czas ;-)
MP
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Varadero/forum/ nie wymięka - damy radę ::J::
Ostatnio zmieniony pn 17 wrz, 2018 15:32 przez Kubacar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Kubacar pisze:Varadero/forum/ nie wymięka - damy radę ::J::
Kuba , tylko czy Ktm da radę po piachu? 😁Już się naprawił?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

DarekN pisze:
Kubacar pisze:Varadero/forum/ nie wymięka - damy radę ::J::
Kuba , tylko czy Ktm da radę po piachu? 😁Już się naprawił?
He, he - piachu tam nie ma - tylko kamienie ::wmordziak::

Ale do rzeczy :!: Oficjalnie potwierdzone - ośrodek zapewnia browarki, a kto chce się napić czegoś mocniejszego - przywozi ze sobą ::piwo1::

Śpieszę też z odpowiedzią na pytania, które do mnie dotarły:
- nie, ośrodek nie posiada suszarek do włosów w pokojach ;-)
- nie, nie ma tam zasięgu jakiejkolwiek sieci komórkowej, z multimediów dostępne są telewizory w pokojach oraz WiFi
- zgadza się, naprawdę nie zatrzymujemy się na tankowanie paliwa
- jest jeden ostry podjazd po gruntówie wchodzący w skład programu obowiązkowego, ale zaliczymy go z buta
- naprawdę ruszamy w objazdówkę o 9:45 ::kiton::
- trasa jest tak pomyślana, że - o ile puszczą nas przez Nową Bystrzycę - występują na niej same prawoskręty
- tzw. "offroad" wystąpi w postaci dwóch niedługich i w miarę niegroźnych odcinków z alternatywą objazdu dla żywiących mniejszy zapał do takich przejazdów - "Na lewo Barbara, na prawo Twardowski! Szybcej, szybcej! Przechodzymy, kruca bomba! Na lewo Barbara!!!" ::^~::
- posiłek w trasie o 15-tej
Ostatnio zmieniony pn 17 wrz, 2018 17:46 przez MarekP, łącznie zmieniany 3 razy.
MP
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Coś nie widzę lasu rąk chętnych do przejęcia sterów na odcinkach asfaltowych ;-)
Tak sobie myślę, że przydałaby się też asekuracja na tym i owym skrzyżowaniu, na którym będziemy podporządkowani - aby powstrzymać na moment zapędy katamaraniarzy :-D
MP
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 832
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Nieprzeczytany post autor: kocur_q »

MarekP pisze: Tak sobie myślę, że przydałaby się też asekuracja na tym i owym skrzyżowaniu, na którym będziemy podporządkowani - aby powstrzymać na moment zapędy katamaraniarzy :-D
Możesz na mnie liczyć w tej kwestii , rezerwuj 1 kamizelkę.
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

nie ma sprawy :) bede w kamizelce
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

W razie "W" kamizelkę mam.
Podobno drogowcy wylali asfalt i ruszyli w inne miejsce, a na naszej drodze rzeźbią tylko niedobitki w obrębie pasa drogowego :-D
MP
ODPOWIEDZ

Wróć do „2018 - Zakończenie Sezonu VCP: Młoty”