Elektroniczne wizy

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Elektroniczne wizy

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Koledzy bardziej doświadczeni w kierunku wschodnim powiedzcie jak to jest z tymi wizami elektronicznymi ...w zeszłym 2019 roku wprowadzili taką na 8 dni do PETERSBURGA .
Interesuje mnie czy trzeba przekraczać granicę rosyjską określonym przejściem, przez 8 dni droga do celu może być różna , więc kto to śledzi wjazd-wyjazd.
Jak macie ciekawostki z tego kierunku to proszę o dwa słowa w temacie...
Merlin
Posty: 165
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 06:35

Nieprzeczytany post autor: Merlin »

Nie wiem jak Rosja ale jak przeciągniesz pobyt poza termin ważności wizy, to w najlepszym przypadku zapłacisz karę w najgorszym dostaniesz zakaz wjazdu na jakiś czas.
Galar
Posty: 226
Rejestracja: czw 28 lut, 2013 00:10

Nieprzeczytany post autor: Galar »

Wjazd jest do obłasti petersburskiej(i nigdzie dalej) więc nie jest obojętne którędy się wiedzie.
Wszystko wskazuje na to, że wjazd od Estonii i tamtędy wyjazd.
No można jeszcze promem.
Rosjanie potrafią nakazać wjazd i wyjazd tym samym przejściem granicznym w przypadku wizy turystycznej ale nie tranzytowej. Tak miała w zeszłym roku część Rajdu Katyńskiego.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Jeżeli byś wjeżdżał w Narwie w Estonii to trzeba wcześniej zarejestrować się na konkretną godzinę przejścia po stronie estońskiej. Odprawa przez Estończyków 5 minut, przez Rosjan 2 godziny - auto i dwie osoby.
Jak będziesz na rozpoczęciu to mogę Ci poopowiadać :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

O to już jakieś konkrety są ...czy będę Marcinie na rozpoczęciu tego jeszcze nie wiem...
Rozpisujcie się proszę o swoich doświadczeniach w temacie :-D ...jak Mickiewicz w XII księdze :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”