Jak przenieść trasę z GoogleMaps do Garmin MapSource
: śr 08 lut, 2023 14:45
Opiszę, jak przenieść dane z internetowej mapy Mapy Google do MapSource GARMINa
1.W Google Map przygotowujemy trasę i przesuwamy/ustalamy miejsca, przez które chcemy przejechać:
2.Klikamy przycisk "Opcje"
3.Klikamy przycisk "Szczegóły"
4.Klikamy przycisk "Udostępnij"
5.Z okienka "Udostępnij" wybieramy "Kopiuj link"
6.Otwieramy nową zakładkę w przeglądarce, wpisujemy adres https://mapstogpx.com i wklejamy (ten z 5.) link w pole jak poniżej a potem klikamy przycisk "LET'S GO"
7.Plik "track" zapisze się do pliku a nazwie związanej z data i godziną wykreowania (w lokalizacji zależności od przeglądarki)
8.Taki plik "tarck / ślad"możemy wczytać już bezpośrednio do GPSa (dowolnego) lub do MapSource
i potem przesłać do GARMINa (jako track)
Można też wybrać opcje zaawansowane w konwerterze, np:
- zapis wg punktów
- nadać nazwę trasie
i wówczas po wygenerowaniu
9. w MapSource mamy "trasę" a nie "track" - na razie "odcinkową"
ale możemy ja poprawić/przeliczyć przyciskiem "Rekalkuluj"
i otrzymujemy "normalną" trasę
jaką przesyłamy już normalnie do GARMINa, gdzie widziana jest jako nowa trasa do wyboru
/Bogdan
1.W Google Map przygotowujemy trasę i przesuwamy/ustalamy miejsca, przez które chcemy przejechać:
2.Klikamy przycisk "Opcje"
3.Klikamy przycisk "Szczegóły"
4.Klikamy przycisk "Udostępnij"
5.Z okienka "Udostępnij" wybieramy "Kopiuj link"
6.Otwieramy nową zakładkę w przeglądarce, wpisujemy adres https://mapstogpx.com i wklejamy (ten z 5.) link w pole jak poniżej a potem klikamy przycisk "LET'S GO"
7.Plik "track" zapisze się do pliku a nazwie związanej z data i godziną wykreowania (w lokalizacji zależności od przeglądarki)
8.Taki plik "tarck / ślad"możemy wczytać już bezpośrednio do GPSa (dowolnego) lub do MapSource
i potem przesłać do GARMINa (jako track)
Można też wybrać opcje zaawansowane w konwerterze, np:
- zapis wg punktów
- nadać nazwę trasie
i wówczas po wygenerowaniu
9. w MapSource mamy "trasę" a nie "track" - na razie "odcinkową"
ale możemy ja poprawić/przeliczyć przyciskiem "Rekalkuluj"
i otrzymujemy "normalną" trasę
jaką przesyłamy już normalnie do GARMINa, gdzie widziana jest jako nowa trasa do wyboru
/Bogdan