VIM11- sposób na podróż

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

VIM11- sposób na podróż

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Razem z Wojtkiem chcemy Kolegom, a szczególnie Koleżankom zaproponować szybkie przemieszczenie się do Turcji ...

ON wyjeżdża kilka dni wcześniej ( trasa jeszcze nie jest uzgodniona),
ONA wylatuje samolotem i dolatuje do Izmiru,
ON tam dojeżdża 28 maja 2009, na godzinę 15.30, moze nocleg w Izmirze i rano wszyscy wybrzeżem przyjeżdżają w piątek 29 maja do Assos na VIM.
Tam balangują, zwiedzają to co organizatorzy przewidzieli lub robi co tam kto chce ;-) ...
ON ją odwozi do IZMIRU, ONA wylatuje samolotem do kraju ,
ON podróżuje do kraju w towarzystwie kolegów trasą wcześniej wyznaczoną.

ONA zalicza VIM11 w 5 dni, ON potrzebuje na to minimum 14 dni :-)

Plan co do przelotu to na razie taki:

Kraków (KRK) do Izmir (IZM):
Wylot: Cz 28 maj - Powrót: Pn 1 czerwiec
Data__________Wylot___________ Przylot______________ Numer rejsu
Cz 28 maj 08:45Kraków ______10:10Monachium___________ LH3331
Cz 28 maj 12:00Monachium ___15:35Izmir, Adnan Menderes__ LH3370

Pn 1 czerwiec 16:20Izmir, Adnan Menderes___ 18:00Monachium __LH3371
Pn 1 czerwiec 21:25Monachium _____________22:50Kraków _____LH3336

Cena całkowita
783.00 + 736.14 x 1 Osoba dorosła = PLN 1519.14
Opłata transakcyjna (całkowita) = PLN 40.00
Cena całkowita dla wszystkich pasażerów = PLN 1559.14

Dlaczego tak :?:
Proza życia i brak czasu, a tak na poważnie z miłości do ... :mrgreen:

Jeśli ktoś jest zainteresowany takim rozwiązaniem i pomysłem proszę o kontakt do mnie lub Wojtka.
Ostatnio zmieniony czw 05 lut, 2009 09:51 przez stoldar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

dlaczego izmir a nie istanbul ?
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Taki był pierwszy pomysł, bo bliżej z Izmiru do Asoss.
Choć połączenie lotnicze do Istambułu lepsze i w sumie krócej się leci, ale potem z Istambułu to jeszcze kolejny dzień lub półtora jazdy na VIM, a tu się liczy trochę czas rozłąki Małego z Mamą /przynajmniej w moim i Bajki przypadku/. Wspólna jazda była by frajdą, ale na to musimy jeszcze poczekać do VIM12 w Austrii :mrgreen: ;-)
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Jaką planujesz marszrutę bo Istambuł trochę chyba bardziej po drodze no i łatwiej dotrzeć samolotem z Pl
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Plany będą się jeszcze rodzić w porozumieniu z WojtkiemST.
Ja chciałbym się w miarę szybko przemieścić i pojeździć w Turcji /taka gratka może się nie powtórzyć w przyszłości/.
Sam dojazd to pewnie I nocleg Węgry może gdzieś koło Balatonu, II nocleg gdzieś przed granicą bułgarsko-turecką (bo ta granica jest wielką niewiadomą ), przeprawa promem do Canakkale i potem III nocleg gdzieś w Turcji, IV nocleg koło IZMIRU (przybycie koniecznie 28-05-2009, bo będzie to dzień przylotu mojej Bajki ), dojazd za świeżo do Asoss... a życie zweryfikuje plany.

Jestem ciekaw jak to inni planują, bo na razie cisza :?:
Awatar użytkownika
bodziu
Klubowicz VCP
Posty: 1191
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 19:21

Nieprzeczytany post autor: bodziu »

Nam z Darkiem śni się Syria-Jordania co z tego wyjdzie to sie zobaczy, ale gdyby co to szybko do Turcji tam vim i dalej w drogę. Z Gorzowa najszybciej to trzy dni albo przez Węgry -bliżej ale dłużej lub autobaną przez Munchen Beograd dalej ale szybciej. Podkreślam że to są wstępne plany co wyjdzie ???? ale dziś nabyłem przewodnik po Bliskim Wschodzie
Ostatnio zmieniony pn 12 sty, 2009 21:04 przez bodziu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

stoldar pisze:II nocleg gdzieś przed granicą bułgarsko-turecką (bo ta granica jest wielką niewiadomą ),
Przkraczaliśmy tą granice motocyklem kilka lat temu na przejściu w Malko Tyrnowo. Nie jest tak strasznie, cała sprawa to pół godzinki chodzenia od okienka do okienka i opłata za wizę.
Najlepiej się podłączyć pod kogoś na granicy, kto jest na bierząco bo trochę cieżko się połapac w kolejności odwiedzanych okienek a nie było tam opisów w żadnym ludzkim języku.
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Może Turcy na tyle rozpropagują VIM11, że pogranicznicy będą nas z uśmiechem puszczać na granicy w miarę szybko. Miło by było ;-) ...
W końcu to juz 225 osób i 168 motocykli ... Niezła kawalkada [glow=blue]VARADERO [/glow] przetoczy się przez granicę turecką.
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Może będą milsi ale rundę miedzy okienkami tak czy tak trzeba zaliczyć żeby ci wkleili wize w paszport.
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

fred pisze:Może będą milsi ale rundę miedzy okienkami tak czy tak trzeba zaliczyć żeby ci wkleili wize w paszport.
O ile się orientuje, to Polacy nie muszą do TR mieć wiz, zaś te które kiedyś były polegały na wbiciu wielkiej pieczęci wymierzonej dokładnie na całą stronę paszportu i podbicie jej mniejszą okrągłą(miałem taką daaawno temu) :mrgreen: . TAk więc też nic się nie wklejało. Poza tym Turcy i tak są milsi niż Austriacy w stosunku do Polaków.
Awatar użytkownika
fred
Posty: 140
Rejestracja: sob 29 lis, 2008 21:01

Nieprzeczytany post autor: fred »

Ja mam taką:

Obrazek

[ Dodano: Czw 15 Sty, 2009 17:36 ]
Kilka tekstów, które mnie urzekły- ze strony Ambasady RP w Ankarze:

Sekcja "Poradnik turysty":
"...Należy zawsze mieć pod ręką zapas trwałej żywności i wody pitnej oraz pamiętać o regularnej wymianie zapasów na świeże. Zapas powinien starczać na 72 godziny. Obok żywności powinien znaleźć się również otwieracz do puszek (nie-elektryczny). .."

"...W miejscu zamieszkania powinny znajdować się: działające radio na baterie, latarka, zapas baterii, wystarczająca ilość gaśnic (o ile to możliwe, również na zewnątrz budynku).
Należy sprawdzić, czy wszyscy domownicy oraz osoby przebywające w miejscu zamieszkania wiedzą jak odłączyć prąd, gaz i wodę. .."

"...upewnić się, które ze ścian są ścianami nośnymi i w których miejscach ściany są najsłabsze, jak również starać się zlokalizować miejsca, w których najprawdopodobniej mógłby zawalić się szkielet budynku. Większość obrażeń powodowana jest przez spadające obiekty. Każdy powinien znać drogę do najbliższego szpitala lub punktu opieki medycznej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w razie trzęsienia ziemi szpitale i inne placówki medyczne mogą również zostać zniszczone i do czasu unormowania się sytuacji nie będzie możliwości skorzystania z ich pomocy..."

"...Należy zachować spokój i nie panikować....Następnie otworzyć drzwi na drodze ewakuacyjnej. W przypadku silnych wstrząsów często zdarza się, że drzwi ulegają wypaczeniu i nie dają się otworzyć.
..."

"...Opony powinny stanowić skuteczną izolację (do momentu dotknięcia ziemi przez pasażera przy jednoczesnym kontakcie z samochodem). W razie konieczności opuszczenia pojazdu należy zadbać o to, aby otwierające się drzwi nie dotknęły niczego na zewnątrz, a następnie wydostać się z samochodu jednym zdecydowanym ruchem). ..."

A to chyba specjalnie na VIM dopisali:
"...Należy założyć buty na grubych podeszwach i rękawice.....Jeśli to możliwe, głowę powinno się osłonić kaskiem ochronnym, założyć odzież z długim rękawem i długimi nogawkami i wygodne buty na niskim obcasie. Bagażu należy brać jak najmniej i najlepiej umieścić go w plecaku, tak, aby ręce pozostawały wolne...."

"...Należy kontaktować się na bieżąco z lokalnymi służbami weterynaryjnymi w celu uzyskania informacji dotyczących:
- miejsc występowania drobiu podejrzanego o zakażenie.."

"...Nie należy transportować żywego lub martwego drobiu nawet, jeżeli twierdzi się, że jest on zdrowy. ... przy uboju, odpierzaniu i patroszeniu ptaków należy stosować metody, które nie spowodują skażenia ..."

Trochę tego duzo ale nie mogłem sie nie podzielic takm "Poradnikem Turysty" przygotowanym przez lokalna ambasadę.
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

to tu Bogus
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Wojtku co Ty na taką opcję :

Kraków (KRK) do Izmir (IZM):
Wylot: Cz 28 maj - Powrót: Wt 2 czerwiec

Cz 28 maj 08:35 Kraków 10:00Monachium
Cz 28 maj 12:10Monachium 15:45Izmir, Adnan Menderes
powrót:
Wt 2 czerwiec 16:35Izmir, Adnan Menderes 18:15Monachium
Wt 2 czerwiec 21:25Monachium 22:45Kraków

Cena (za jedną osobę) PLN 1128.99
Opłata transakcyjna (całkowita) = PLN 40.00
================================
Cena całkowita = PLN 1168.99

Widzę, że cena sporo spadła od ostatnio napisanego przeze mnie posta?
Kiedy będziemy planować rezerwację ?
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

Macie jakieś pomysły na przeprawę promową z Grecji do Włoch (w drodze powrotnej z VIM-u).
Może ktoś już ćwiczył drogę przez Adriatyk :?:
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

osobicie nie bede sie pchał promami jk nie musze i sa fajne alternatywne trasy. Włochy b.lubie ale bardzij północne rejony, mysle zeby przejechac Czarnogóre, nie bylem tam jescze.

Darek - nie mam Twojego telfonu gdzies zawieruszylem - zadzwnon w sprawie biletow.

[ Dodano: Pią 20 Mar, 2009 18:05 ]
Czy mozna wciagnac wniosek widzac wpalty na VIM ze jedzie nas tylko połowa ??

[ Dodano: Pią 20 Mar, 2009 18:06 ]
Czy mozna wciagnac wniosek widzac wpalty na VIM ze jedzie nas tylko połowa ??
pozdrawiam, Wojtek
grzechutek

Nieprzeczytany post autor: grzechutek »

Jedyne rozsądne połączenie promowe:
http://www.promy.pl/polaczenia_promowe_ ... lines.html
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

wezmy do Łakomina mapki:
Rumuni
BG
TR rzecz jasna
Grecji
Albanii
Montenegro
i co tam jescze komu ciekawego po drodze wypada :-)
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

wojtekst pisze:wezmy do Łakomina mapki... :-)
A może jedną, ale za to dużą :-D
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

mam taką JEDNĄ ;-)
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

wojtekst pisze:mam taką JEDNĄ ;-)
Tylko czy się zmieści do kufra ? :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „2009 VIM-11 Assos”