Jajcarnia - Sobowidz niedziela

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Yaro

Jajcarnia - Sobowidz niedziela

Nieprzeczytany post autor: Yaro »

czesc, leci ktos na Jajcarnie do Przywidza jutro. A na dodatek ma ktos wolne siodło ... jedna z koleżanej mojej Ewy zapragnęła :) zaszalec i dac sie zarazic. wiec jakby cos ktos to dzwoncie 603586359. Yaro

Ponieważ napływają różnymi drogami pytania o termin Jajcarni, a w jednym z "wątków tego zakątku" pojawił się dzień chybiony, pozwalam sobie tymczasem sprecyzować: błogosławieństwo maszyn w Sobowidzu będzie miało miejsce 22 marca - w pierwszą niedzielę wiosny i jednocześnie czwartą Wielkiego Postu.

Czy słońce nas będzie rozpieszczało, czy też klimat pozwoli nam zobaczyć tylko garstkę Twardzieli, czekają tu na Was, wierzcie mi!

Program:
11.00 - Msza św. za nas i nasze tegoroczne trasy
12.15 - błogosławieństwo maszyn
12.30 - rozdanie nagród (tradycyjnie: przemierzony dystans, najmłodsi, nastarsi, podobnie sprzęty)
13.00 - przejazd kolumną po okolicy (trasa dużo krótsza niż zeszłego roku, inna część gminy - dekanatu)
14.30 - (około) rozpalamy ognisko w ogrodzie parafialnym - kiełbaski i napoje we własnym zakresie


Razem z klubowiczami i parafianami czekamy na P.T. Twardzieli!!!"


ksiądz Maślak (Masiulanis)
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

.... jak pogoda dopisze to będziemy pozdrawiamy Grzesiek&Madzia
Awatar użytkownika
Medman
Posty: 43
Rejestracja: ndz 08 mar, 2009 10:59

Nieprzeczytany post autor: Medman »

A gdzie jest Przywidz??? Daleka stąd ?? Znaczy z 3 miasta?? A chetna na "zarażenie" koleżanka to o jakiej masie całkowitej ???
Ostatnio zmieniony sob 21 mar, 2009 19:11 przez Medman, łącznie zmieniany 2 razy.
gdyby tylko tak mi sie chcialo jak mi sie nie chce !!!!
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

A co w tym roku ? Są chętni ? Termin, to podobno 21-go Marca. Może być lekko zimowo. :-D

Może wcześniej jakieś spotkanko - piwko / sushi / rybka / pierogi / otręby ? :lol:
jaqb

Nieprzeczytany post autor: jaqb »

Może w tym roku saniami pojedziemy ja...ja święcić. Tak czy inaczej pojadę 8-) .
Awatar użytkownika
Medman
Posty: 43
Rejestracja: ndz 08 mar, 2009 10:59

Nieprzeczytany post autor: Medman »

marekm pisze:A co w tym roku ? Są chętni ? Termin, to podobno 21-go Marca. Może być lekko zimowo. :-D

Może wcześniej jakieś spotkanko - piwko / sushi / rybka / pierogi / otręby ? :lol:
No tak nieśmiało powiem że warto by było !!!! nawet te otręby wciągnąć razem !!!!
Jestem jak najbardziej za. Robimy zbiórkę ???
gdyby tylko tak mi sie chcialo jak mi sie nie chce !!!!
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

marekm pisze:A co w tym roku ? Są chętni ? Termin, to podobno 21-go Marca. Może być lekko zimowo. :-D

Może wcześniej jakieś spotkanko - piwko / sushi / rybka / pierogi / otręby ? :lol:
...jesteśmy za :)
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Proponuję zatem piątek, 12-go marca o godz. 19-tej.

Miejsce ?
JAQB W

Nieprzeczytany post autor: JAQB W »

cytując z M3M
x. Maslak pisze:Witajcie, spragnieni jazdy! Muszę przyznać, że sytuacja nie wygląda różowo: drogi dojazdowe są pełne wyrw, a to zwłaszcza dla sprzętów w kolumnie niebezpieczne. Z lasu i poboczy roztopy wymywają wszelakie świństwo. Na miejscu zwały zlodowaciałego śniegu sprawiają, że nie ma gdzie parkować, a wokół samego kościoła i w ogrodzie grząsko.
Rozważaliśmy z klubowymi Przyjaciółmi, czy w PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIOSNY damy radę rzucić nasze sympatyczne wyzwanie zimie, czy też Jajcarnia okaże się imprezą dla grona wyjątkowych P.T. Twardzieli... Zostawmy sobie jeszcze tydzień na rozwój wypadków, potem pomyślimy, czy nie zrobić konkurencji np. Częstochowie :roll: w połowie kwietnia.
Na pewno aktualne jest zaproszenie ze święconką w Wielką Sobotę do x. Piotra, tylko - UWAGA! - pamiętajcie o zmianie adresu: z Żelistrzewa na parafie Chrystusa Króla "na zapleczu" Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku. O szczegółach pewnie już On sam.


[ Dodano: Pią 12 Mar, 2010 11:38 ]
x. Maslak pisze:No cóż...
Dziś maksymalna temperatura nie przekroczyła 4 st. C, ale zarówno jadąc do pracy, jak i wracając spotkałem "naszego" na Africe Twin, śmigającego wzdłuż Spacerowej. Utwierdzony, zapraszam, pewnie zgodnie z oczekiwaniami większej części z Was, a dopingując pozostałych:

21 marca, w pierwszą niedzielę wiosny 2010, przywołujemy wiosnę pojawiając się w Sobowidzu. Tradycyjnie o 11.00 Msza, potem jak zawsze kilka symbolicznych nagród, poświęcenie sprzętów spacerkiem między nimi i krótki przejazd ulicami gminy. Wiem już o jednej ekipie, która chce utopić (czy też inaczej ukatrupić, bo lód jeszcze gruby) zimę. Może i inne gremia staną do konkursu? Dajmy jej popalić!

Apeluję: żadnych katamaranów, zwłaszcza na parkingu, bo miejsca wzdłuż drogi i dookoła kościoła niewiele i tylko dla najodważniejszych. Do ogrodu na razie wjechać się nie da, gliniasty teren dookoła ogniska niegościnny również dla pieszych - może ten tydzień coś zmieni.

P.S.: Wiem: nie tylko chłód część z nas powstrzyma. Niektórzy mają jeszcze maszynki nie gotowe. Dlatego: kto nie wybiera się 18 kwietnia do Częstochowy, a prześwięcony chce być - zapraszam właśnie wtedy na "pokropek" - już bez śniegu, ale i bez klasyfikacji, premii itd. - ot, pukanie do Nieba o bezpieczne lato.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Cienko to widzę. :-/

21-go marca u mnie będzie pewnie jeszcze zima, a 18-go kwietnia mam podwójne urodziny (córka i matka). Zwiewka, nawet do kościoła, nie będzie mile widziana. :mrgreen:

[ Dodano: Pon 15 Mar, 2010 13:49 ]
Najnowsze prognozy przewidują +12 st.C już w najbliższy piątek.

Kurna, może się jednak uda, choć zaspy wokół domu nadal imponujące. :evil:

Przy okazji zapytam, są chętni ?
jaqb

Nieprzeczytany post autor: jaqb »

Marek, twardziele nie pękają :mrgreen: . Wczoraj pojeździłem z Przemkiem po kaszubach i trochę nas śnieg zaskoczył :shock: . Jak będzie sucho i powyżej 5 stopni to się wybieram. A po imprezie można skoczyć na otręby :mrgreen: .
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

jaqb pisze:Marek, twardziele nie pękają :mrgreen: . Wczoraj pojeździłem z Przemkiem po kaszubach i trochę nas śnieg zaskoczył :shock: . Jak będzie sucho i powyżej 5 stopni to się wybieram. A po imprezie można skoczyć na otręby :mrgreen: .
Dzisiaj u mnie rano było -5 st.C, ale nadziei nie tracę. ;-)

Na marginesie, otręby to już historia. :mrgreen:
Przemek

Nieprzeczytany post autor: Przemek »

Jak nie będzie gradobicia albo burzy z piorunami to jestem.
Wybierzcie jakieś optymalne miejsce spotkania. Może orlen w Zukowie godzina 10.00???
JAQB W

Nieprzeczytany post autor: JAQB W »

moja propozycja

przystanek nr 1 - stacja paliw przy Auchan - start godz. 10.00
przystanek nr 2 - stacja Orlen w Pszczółkach - start godz. 10.30

TRASA
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

W sobotę planuję krótką trasę (w starych ciuchach bo nowe dalej za małe :cry: ), a w niedzielę mam silne postanowienie stawić się przy Auchan'ie. :-D
Przemek

Nieprzeczytany post autor: Przemek »

może być przy auchanie
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Sezon otwarty :!: :-D

200 km w deszczu i chłodzie. Gdańsk - Puck - Lębork - Gdańsk.

Obrazek
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1796
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Nieprzeczytany post autor: szuler »

Wybrałeś sie w złym kierunku ;-) Dzisiaj dla Ciebie wschód ew południowy-wschód był optymalny. W Słupsku zaczęło "moczyć" zaraz po 10 rano i ja sobie odpuściłem jazdę :-( .
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Dzisiaj nie jest wiele lepiej, ale jedziemy do Sobowidza. :-D
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

A w Gorzowie 14 stopni ale pada :-( a po cichu myślałem ,że coś dzisiaj "potrenuję"
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”