Wyręczam Marcela bo chłopak zapracowany !

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
Adagiio
Klubowy weteran
Posty: 292
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 14:50

Wyręczam Marcela bo chłopak zapracowany !

Nieprzeczytany post autor: Adagiio »

No cóż pomysł wyjazdu na czarny ląd zrodził się w zeszłym roku, wspominałem o tym na starym forum w pierwszych planach była to Libia, ale ze względów biurokratycznych spowodowanych niechęcią Kadafiego do turystów motocyklistów, którzy jadą na własna łapę i swoimi drogami bez przewodnika ( po cholerę ktoś ma mi mówić gdzie, co i jak) pomyślałem o Tunezji :-D
Motywacja była jeszcze większa, ponieważ z powodów zdrowotnych musiałem odpuścić planowany wyjazd do Maroka :cry: we wrześniu tego roku.
Wstępnie wyjazd miał być praktycznie ograniczony do pałowania po wydmach i pustyni na południu kraju, ale ze względów, że większość uczestników jedzie na viadrach wstępne plany trochę uległy zmianie, ale pustynie, wydmy i szutry są uwzględnione :mrgreen:
Z tego to powodu zapadła decyzja, że jedziemy na kostkach i bezwzględnie omijamy asfaltowe drogi.
Koledzy szczegóły po powrocie :?:
Mogę jedynie powiedzieć ze większość uczestników aktywnie ćwiczy a niektórzy zaczną ćwiczenia w przerwie świątecznej.
Co prawda viadro na kostce wygląda dziwnie, ale jak się chce to się da.
Zresztą zapytajcie kolegę Lea, niech sam opowie o przeżyciach off-rąłdowych w sezonie 2006, ja osobiście byłem świadkiem jego wyczynów :!: :shock:
To tyle
Ciao!
Ostatnio zmieniony śr 31 sty, 2007 22:12 przez Adagiio, łącznie zmieniany 1 raz.
Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

Kurteczka ale wam fajnie chopoki :) poróbcie dużo fotek bo varadero na takim wyjeździe rzadko się ogląda :) napewno bedzie super. Może kiedyś i ja z wami pojade :) POWODZENIA !!!
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru, 2006 16:08 przez Młody, łącznie zmieniany 2 razy.
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Adam,

Napisz coś więcej:

- kiedy startujecie ?
- jaka trasa ?
- wyposażenie, sprzęt ?
- czy robiliście jakieś przeróbki w motocyklach ?
- noclegi ?
- budżet ?
- itd.

Wiele osób chętnie przeczyta, a być może znajdą się naśladowcy.

Pozdrawiam,
MarekM
Awatar użytkownika
Adagiio
Klubowy weteran
Posty: 292
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 14:50

Nieprzeczytany post autor: Adagiio »

Startujemy 15.01 Do Romy jedziemy 2-ma busami z przyczepami gdzie parkujemy nasze maszyny. 17.01 O godz. 23.00 z Civitavechia mamy prom do Tunis, Jeśli nie będzie korków to 18.01 Na 15.00 Mamy być na miejscu.
Ze względu na krótki dzień jedziemy tylko 80 km do Hammamet gdzie moczymy dupsko i próbujemy pomniejszyć zapasy alkoholowe, z PL
Ale rano to już koniec żartów kierunek Douz ( zwany drzwiami pustyni ) i jak to powiada kolega Kajtek dzidaaaaaaaa !!!!!!
To tyle z planów , reszta do ustalenia na miejscu , jeżeli damy radę i zabawa pustynna będzie rajcować wszystkich to się bawimy :-/
Na pewno mamy zamiar śmignąć przez Chott El Jerid ( 68 km ) , przejechać drogą, którą zlecił w czasach wojny wybudować Rommel, aby skrócić przeprawę z Algierii do Libii , zobaczyć Amfiteatr Rzymski ( ciut mniejszy od Koloseum ) w El Jem. , kilka szlaków panoramicznych z Africa Overland : Chebika , Talerza , Mides .
Noclegi oprócz tego w Hammamet planujemy pod namiotami ( zresztą któż to wie, co będzie) Paweł nie jedzie, więc na powódź się nie zanosi.
23.01 o godz. 23.30 wsiadamy na prom i wracamy do Civitavechia , rano ładujemy motocykle i kończymy pierwszą w sezonie 2007 przejażdżkę .
Wszyscy dokładnie wiemy : Nikt nie jedzie tam dla przyjemności
Jadą : 5 x Viadro , 2 x BMW GS ADV i 2 Czarnuchy na Perłach Pustyni 8-)
Kto, z kim i jak pozostanie Naszą tajemnicą?
Przeróbki: Niech każdy napisze, co ekstremalnego zrobił oprócz założenia kostki?
Koszty:
Przejazd do Romy + nocleg ( koszty raczej będą różne ze względu na różne samochody i ceny hoteli oraz dodatkowe atrakcje)
Bilet na prom kierowca + motocykl ( bez kabiny ) fotel jak w kinie oficjalny koszt to 267.80 eurasów.
Hotel w Hammamet od 28 do 150 eurasów + kilka euro za parking na moto .
Ceny paliwa i żarcia podobne jak u nas.
Spanie w namiocie Gratis
Alkohol dość drogi
Nie mam zresztą ręki do pisania, kto by to czytał, jakoś lepiej wychodzi mi odkręcanie :lol:
Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Wygląda bardzo interesująco. Dajcie znać z trasy jak się Wam wiedzie. No i róbcie dużo zdjęć.

Powodzenia,
MarekM
Awatar użytkownika
descomp
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 09:31

Nieprzeczytany post autor: descomp »

To przepisze Wam sms-a którego właśnie dostałem od Marcelego:
"Wracam furgonetką z Beduinem a Viaderko na pace - zdechło sprzęgło :-( .Jutro wieczorem mamy prom powrotny do Włoch. Chłopaki eskortuja mnie do Tunisu i jest wesoło :-D ale zdążyłem się przejechać po słonym jeziorze - CZAD !! No a piachy Sahary ja i Varadera mamy wszędzie :mrgreen: . pozdrowionka"

Mam nadzieję że się Marceli bardzo nie zburzy jak to przeczyta :mrgreen: :mrgreen:
Michał alias descomp
MARSELUS

Nieprzeczytany post autor: MARSELUS »

Czemu mam się burzyc Szanowny Panie Descompie - TAK BTłO :-D
Postaramy się napisac jakiś opis i dodac fotki.
Awatar użytkownika
Adagiio
Klubowy weteran
Posty: 292
Rejestracja: wt 19 wrz, 2006 14:50

Nieprzeczytany post autor: Adagiio »

Wszystko zaczęło się na postoju gdzieś na południu kraju kiedy to Gajos powiedział : Pomyśl sobie że budzisz się tu rano po porządnej imprezie na z…..m kacu w samych majtkach i w żaden sposób nie możesz przypomnieć sobie gdzie i dlaczego tu jesteś .
Tak sobie zaprzątnąłem tym łeb że wczoraj rano spróbowałem budząc się właśnie w takim stanie pomyśleć ze jestem jeszcze tam. Rozczarowanie było tym większe, że dokoła mnie nie było już piachu tylko śnieg .
No cóż tak to bywa że to co nas kręci trwa zawsze za krótko i tak również było w tym przypadku , kiedy to trzeba było się pakować i wracać do domu .
Nasz wyjazd z pełnym przekonaniem zaliczam do bardzo udanych w szczególności ze względu na dość sporą ilość uczestników ( kilka innych wyjazdów w dużym gronie nie wspominam z radością ) . Co tu gadać, było zajebiście , pogoda dopisała , nastroje również , nie było żadnych chwil zwątpienia a przecież każdy z Nas różnił się od współkolegi podróży . Pewnie przez jakiś jeszcze czas będziemy mile to wspominać .
Dzięki za kilka dni pełne wrażeń spędzonych w Waszym towarzystwie .
Ps . Sahara robi wrażenie i uczy pokory. Największy siniak jak zwymiarowałem ma około 110mm x 230 mm :mrgreen:
Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Awatar użytkownika
leo
Klubowicz VCP
Posty: 54
Rejestracja: sob 21 paź, 2006 13:11

Nieprzeczytany post autor: leo »

czyli ok.0,1x0,2 m. I już nie taki duży!
Gajos
Klubowicz VCP
Posty: 67
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 11:17

Nieprzeczytany post autor: Gajos »

No witam Was koledzy!

Zdjęcia są do wyciągnięcia (są tam moje, Grzesia i Marcela) lub zasadzenia dzięki uprzejmości jednego Krzyśka, który po obejrzeniu zdjęć wspomniał coś o zmianie motocykla – pozdrawiam i dziękuję w imieniu całej ekipy za wolną cyberprzestrzeń.

Instrukcja:

wchodzimy do przeglądarki internetowej i wpisujemy: ftp://3head.net/
w nazwie użytkownika wpisujemy: gajes@3head.net
hasło: varadero
Otwiera się katalog motoafryka i tam się wrzuca lub zabiera – trochę to trwa ale trudno.



Kto sobie nie poradzi niech spyta się swoich dzieci jak to zrobić J)))



Pozdrawiam



gajos
Awatar użytkownika
descomp
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 09:31

Nieprzeczytany post autor: descomp »

No ja niestety sobie nie poradziłem :-/ Ale stworzyłem w albumie forum w dziale wyjazdy folder pt. mototunezja do którego możecie powrzucac parę fotek :mrgreen: na które oczywiście czekamy wszyscy :roll: http://www.forum.varaderoclub.pl/album_ ... ?cat_id=27
Michał alias descomp
TiBi

Nieprzeczytany post autor: TiBi »

Jak umialem tak wsadzilem zdjecia na forum-zasysane z zewnętrznego serwerka ;) Czy o to chodziła, mas o menos? Pozdrawiam i gratuluje przygody.


Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 01 lut, 2007 18:39 przez TiBi, łącznie zmieniany 3 razy.
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

zessałem wszystkie fotki prawie. Do dupy jest troche to że trzeba otwierać i zapisywać każdą pojedynczo. Ale żeby sie nie bawić weszłem na ten serwer przez total comandera i przesłałem sobie wszystko na mój dysk... :) zdjęcia super i napewno też kiedyś się wybiore. Jak ładnie sie prezentuje varadero na takich oponach :)
Gajos
Klubowicz VCP
Posty: 67
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 11:17

Nieprzeczytany post autor: Gajos »

Dobijam już drugi dzień następne fotki
pozdro
Tibi - dzięki za wrzutkę na forum picsów...myślę że marcel - titanic się ucieszył :) - przynajmniej nie będzie na mnie
gajos
Młody

Nieprzeczytany post autor: Młody »

Gajos a dlaczego na takim dziwnym serwerze ?? Że każdą trzeba osobno oglądac i ściągać, nie da sie zrobić z tego jednej galerii ??
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

Ja już póbowałem kilka razy obejżeć te fotki nie umiem się zalogować :evil: dobrze że TIBI kilka tutaj wrzucił :-)
Gajos
Klubowicz VCP
Posty: 67
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 11:17

Nieprzeczytany post autor: Gajos »

Cześć Młody, Serwer ten to tylko worek służący do wymiany fotek pomiędzy tymi, którzy je pykali. Celem tego, żeby uniknąć rozsyłania przez pocztę został udostępniony. Niestety żeby obejrzeć wygodnie picsy, trzeba je ściągnąć.

pozdrawiam
TiBi

Nieprzeczytany post autor: TiBi »

Ja wsadzilem te zdjecia na forum ktore mi gajos przyslal na email'a. Tak wiec nie do mnie pretensje co do wyboru fotografi.
Czy mam wiecej fotek tutaj wsadzic? W koncu moglibyscie do tej galeri o ktorej descomp mowil powrzucac foty... Czasu nie macie???
Gajos
Klubowicz VCP
Posty: 67
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 11:17

Nieprzeczytany post autor: Gajos »

dorzuć Tibi
pozdro
Awatar użytkownika
descomp
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 09:31

Nieprzeczytany post autor: descomp »

Byle do albumu !!!!!!! bo wrzucanie takiej ilości fotek do postów mija się z celem i niepotrzebnie wydłuża ladowanie się strony :evil: Jest specjalna część forum przeznaczona do tego celu (link znajduje się górnej cześci strony głównej forum) pod nazwą "Album", tam każdy moze sobie stworzyć własną galerię fotek a jeżeli chce założyc nowy album z jakiegoś wyjazdu to daje znac któremuś z adminów a admin założy mu takowy. Wrzucanie fotek do albumu jest tak samo łatwe jak do postu.
Michał alias descomp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”