ST.Petersburg (Rosija)

Opisy, relacje, dyskusje, zaproszenia

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

ST.Petersburg (Rosija)

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

hali hallo
chce zrobic maly wyskok do Leningradu (st.petersburg)
Najwazniejsze pytanie czy jest w okolicy do 100km powiedzmy, jakis kamping. Bo ceny drogich Hoteli w samym miescie to juz troche znam.
No i jakies porady ogolne od tych co tam juz byli
Gruss dj1.

http://freenet-homepage.de/hrecords/attractions.html

[ Dodano: Sro 01 Lip, 2009 14:23 ]
Zapomnialem dodac ze jesli ktos ma wolne czy urlop od 15 do 23 Juli to z checia moze sie przylaczyc .
A wiec pisalem maila do hotelu/Campingu Olegino w ST Peterburgu i mi odpisali ze mozna smialo przyjechac i rozbic namiot . Cyt: Добрый день! У нас есть место под кемпинг и палатку. Санблок имеется мужской и женский на улице. Приезжайте.
Tak wyglada ten MaratonPlan do ST Peterburga :
15.07 wyjazd z niemiec - nocleg niedaleko opola gratis bedzie.
16.07 wyjazd z opola do Vilna -nocleg w vilnie bedzie tez gratis u znajomych.
17.07 wyjazd z vilna do st peterburga przes pskow -nocleg na kampingu jak bedzie deszcz to w pobliskim hotelu.
18 i 19 .07 dwa dni na zwiedzanie miasta (mam wszystko przygotowane co gdzie jest i tylko wbic do nawigacji- mapa na zumo to najnowszy city navigator russia 2010.1 NT.
pod 3 nocach w peterburgu wyjazd 20.07 do wilna i znowu gratis nocleg.
21.07 wyjazd z wilna do opola i gratis nocleg
22 .07 wyjazd z opola do niemiec
a wiec jestesmy wieczorem 22.07 w domku i mozna 23 isc znowu do pracy !
Co najwazniejsze trzeba wyrobic Wize ! mozna to w kazdym biurze turystycznym zrobic co sie specializuje w turystyce wschodniej. ( ja to zrobilem w köln w biurze GUS Reisen.
A wiec kto chce sie dolaczyc na ten maly ale ciekawy maraton to prosze sie meldowac !
Gruss dj1 :D
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

Jeżeli masz już wizę rosyjską rozważ przejazd choć w jedną stronę przez Obwód Kaliningradzki. Paliwko wychodzi po 2.3zł i będzie nieco bliżej. Przy okazji można zupełnie legalnie pojeżdzić motorem po plaży. Wjechać do obwodu można np. przez Bezledy a wyjechać przez rezerwat na mierzei mad bałtyckiej(Kosa)- wjazd do rezerwatu płatny. Dalej masz zaledwie kilka kilometrów do Kłajpedy i Pałangi,które są bardzo piękne.
Ciekawostka dla odwiedzających Rosję:
Najechanie na ciągłą linię to utrata prawa jazdy od 4 do 6 miesięcy. W związku z tym kończy się na 30-60 dolarach łapówki.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

Mam juz wize , ale cos mi sie wydaje pisali na stronie ambasady ruskiej ze na rosja baltycka czyli kaliningrad jest potrzebna osobna wiza :-/
Palanga faktycznie spokojnie ladna bo bylem jakies 3 lata temu na xrv 750 :mrgreen:
gruss :-)
http://freenet-homepage.de/hrecords/attractions.html
Ostatnio zmieniony ndz 05 lip, 2009 20:38 przez dj.1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert Baran
Posty: 826
Rejestracja: wt 22 lip, 2008 01:08

Nieprzeczytany post autor: Robert Baran »

dj.1 pisze:Mam juz wize , ale cos mi sie wydaje pisali na stronie ambasady ruskiej ze na rosja baltycka czyli kaliningrad jest potrzebna osobna wiza :-/
Palanga faktycznie spokojnie ladna bo bylem jakies 3 lata temu na xrv 750 :mrgreen:
gruss :-)
http://freenet-homepage.de/hrecords/attractions.html
Faktycznie tak jest z tą wizą. Jest tylko na Obwód lub na całą Rosję wraz z Obwodem,a wizy służbowe są wydawane na całą pomimo wniosku na sam obwód. Warto jednak przeczytać co jest napisane na wizie. Nigdzie takiego cudu nie zobaczysz..... miasta (poza cenrtum Kaliningradu ) nie są ani zaniedbane ani biedne. ja mogę onich obrazowo powiedzieć że są ROZPIERDOLONE. Dziwnie to brzmi,ale nie znajduje innego określenia. W Sowietsku(2gie co do wielkości miasto) jechałem ostatnio 2km do banku na jedynceeby nie połamać motoru. Resztki kostki granitowej miały amplitudę jak na Śniadrwach w wietrzny dzień.
Awatar użytkownika
dj.1
Posty: 696
Rejestracja: pn 21 sty, 2008 11:47

Nieprzeczytany post autor: dj.1 »

Bylo warto :-) :-)

Obrazek

Wiecej zdiec TU : http://freenet-homepage.de/hrecords/StPetersburg.htm
Ps, bez nawigacji nie ma szans :idea:
ps2: poczatek sierpnia wypad do moskwy , moze ktos dolaczy ?
Ostatnio zmieniony sob 25 lip, 2009 13:21 przez dj.1, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyjazdy i zloty”