GPSowanie

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Podpowiedzcie co jest nie tak :
Po sparowaniu telefonu komórkoweog z ZUMO 660 , nawigacja widzi książke telefoniczną, ale już przy wybieraniu numeru telefonu lub jak ktoś dzwoni to nawigacja przypisuje sobie numer do jakieś nazwy z telefonu np. zamiast "numer DOM" to pokazuje nazwę np. "numer DOZÓR TECHNICZNY"
Czy ja coś źle zrobiłem czy tak to już jest NOKIA z GARMINEM?

Podpowiedzcie ;-)
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2425
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Trudno tak odpowiedzieć.
Moje ZUMO660 nie widzi książki z Nokii E52 jeżeli ta jest na karcie. Widzi tylko tą z telefonu.
// Choć raz - nie wiem jak - zobaczyła tą z karty (!?). //
Natomiast numerów (tych z telefonu a nie z karty) mi nie pomieszało.

Spróbuj zaktualizować FirmWare w Zumo to może zaskoczy.
Ostatnio zmieniony czw 17 maja, 2012 07:22 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 2 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

u mnie jest normalnie ale najczęściej nie chce mi się podpinać navi do komórki
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Na coś takiego chyba czekałem...
Nadchodzi Garmin Monterra
Oby tylko moje 8 letnie zumo wytrzymało do premiery bo rozpada się w rękach :)
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Wchodzą w androida.Ni tak teraz prawie kazda komorka ma gps .Jak kiedys uzupełniająco wozilem garmina w aucie dla wspomozenia navi fabrycznej tak teraz uzywam komorki z automapą.
J poczekam na garmina lepszym wyswietlaczem bo oferowane rozdzielczości w stos. do smartfona są kiepskie :-?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Udało mi się wepchnąć Garmin Street Pilot do Samsunga Galaxy s2, korzystam również z aplikacji Locus. Wszystko działa pięknie stabilnie.
Z takim wyposażeniem w komórce nie jestem w stanie zgubić się gdziekolwiek i od dawna staram się zastąpić nawigację smartfonem ale to chyba ślepa uliczka.

Co z tego że rozdzielczość smartfona jest większa skoro żeby coś zobaczyć trzeba wzbudzać podświetlenie, a w słońcu nawet to niewiele daje. W turystyce rowerowej gdzie prądu jak na lekarstwo z włączonym podświetleniem nie zdążę wyjechać z miasta :) Aktywna antena gps dobije mu gwoździa.
Po drugie nie bardzo mogę znaleźć uchwyt o stabilności touratecha gdzie wejdzie smartfon ubrany w case mate którego nie zdejmuję. Kupiłem uchwyt uchwyt standardowy - smartfon się grzeje, nie widać prawie nic, w słońcu nic, ogólnie porażka.
Oczami wyobraźni widzę też jak zapinam, odpinam takie ustrojstwo do motocykla - zasilanie, audio, - po paru tygodniach delikatne złącza powiedzą dość. Skonfigurowałem launchera tak że w rękawicy da się obsługiwać ;) ale to chyba bez sensu.

Ja to widzę tak: jeśli Garmin wypuści urządzenie które nada mi się do motocykla nie gorzej niż zumo 5xx, po za tym do auta, na rower, do tur. pieszej, to pierwszy ustawiam się w kolejkę po niego. Jeszcze powinni dać możliwość wykonywania połączeń - wsadzenia karty sim i wtedy na wyjazdy odpada telefon. :) Wówczas byłbym wykluczony z wieczornej walki o jedyne wolne gniazdko w obozie kiedy każdy ma do podładowania aparat, src w kasku, telefon i nie wiadomo co jeszcze... Rozmarzyłem się chyba ;)
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Będzie teraz pewnie wysyp urządzeń Garmina.
Monterra teraz zastąpi może Montanę a już chodzą słuchy o następcy zumo 660 w postaci zumo 760.
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

Generalnie nie chodzi mi ,ze smarfon lepszy od navi bo jak napisalem wyswietlaacz jest przestarzaly i jak uzywam jednego i drugiego to widac roznice.Mysle ze nastepca 660 bedzie juz lepszy.A na wyjazdy bede bral i navi i smarfona bo w nim mam duzo rzeczy osobistych (aplikacji) etc
Darek, a juz jakieś info o tym następcy?
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Irek_1977
Posty: 436
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:27

Nieprzeczytany post autor: Irek_1977 »

Czy któryś z forumowiczów testował GARMIN ZUMO 390LM czy warto dołożyć czy może lepiej kupić 350LM?
Pozdrawiam
Irek
Merlin
Posty: 165
Rejestracja: czw 22 sie, 2013 06:35

Nieprzeczytany post autor: Merlin »

Mam 350 LM i jest świetny ale... miałem go w etui, spadł na beton z wysokości ok 80 cm i pękł ekran :evil: czyli tutaj jest słabo zabezpieczony.
Irek_1977
Posty: 436
Rejestracja: ndz 12 paź, 2008 20:27

Nieprzeczytany post autor: Irek_1977 »

Patrząc na możliwości Gamina 350LM i 340LM - praktycznie różnica żadna a cena 50 EUR wyższa dla 350LM.

A może TomTom Rider ? :?:
Pozdrawiam
Irek
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Coś nowego w temacie Garmin Zumo.
MP
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

Marku Zumo 590 LM już użytkowane przez naszych Kolegów od jakiegoś czasu...
Do tablicy proszę o komentarz CHUDEGO, jak się sprawuje 590'ka
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

No popatrz - trochę zawiedziony serią Zumo 340~390 patrzyłem cały czas w stronę nawigacji dla włóczykijów ;-) A tu widzę, że 590-ka łączy niektóre cechy obu filozofii GPSowania :-D
MP
Awatar użytkownika
Chudy
Klubowicz VCP
Posty: 607
Rejestracja: ndz 21 sty, 2007 20:06

Nieprzeczytany post autor: Chudy »

stoldar pisze:Marku Zumo 590 LM już użytkowane przez naszych Kolegów od jakiegoś czasu...
Do tablicy proszę o komentarz CHUDEGO, jak się sprawuje 590'ka
Bardzo proszę, o specyfikacji technicznej i parametrach nie będę się rozpisywał, można poczytać na stronie Garmina. Po sezonie użytkowania jestem zadowolony, duży jasny wyświetlacz ( słońce nie stanowi problemu) solidna i estetyczna obudowa, szybkie wyszukiwanie celu podróży w trzech różnych wariantach do wyboru, itp. Polecam ::J::
Oczywiście mogła być tańsza i brakuje pokrowca do przechowywania, ale cóż nie można mieć wszystkiego ::Oo::
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

a pokrowiec to na allegro można kupić:)
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
stoldar
Klubowicz VCP
Posty: 1478
Rejestracja: pt 25 maja, 2007 20:38

Nieprzeczytany post autor: stoldar »

DarekN pisze:a pokrowiec to na allegro można kupić:)
I pewnie nie można porównać Navigatora V do 590'ki , prawda Darku ?
To już chyba inna technologicznie zabawka :-)
Awatar użytkownika
DarekN
Posty: 1976
Rejestracja: wt 02 sty, 2007 20:23

Nieprzeczytany post autor: DarekN »

To chyba to samo samo co Navigator V tylko sygnowane innym logo.ale oprogramowanie pewnie jest inne bo w V mam wszystkie dane z motocykla i sterowanie manetka.
Pozdrowienia

Darek
-------------------------
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Koledzy - pytanie. Czy ktoś wie, jak usunąć produkt o nazwie "Recreational Map of Europe" z urządzenia Garmin Monterra bez szkody dla mapy bazowej :?: Mapa ta zajmuje kupę miejsca w pamięci, a nie można za jej pomocą np. wytyczać tras - obraz tej mapy w urządzeniu nie różni się niczym od mapy papierowej, jest tylko rysunkiem, na którym widać, gdzie jesteśmy i gdzie byśmy chcieli być.
MP
Awatar użytkownika
Kubacar
Klubowicz VCP
Posty: 255
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 12:38

Nieprzeczytany post autor: Kubacar »

Witam.poproszę o podpowiedź w sprawie doboru Zuma .. Się waham pomiędzy 3 a 5- Chudy chwali,Soldar narzeka.. a raczej już Tomka mam dość głównie przez brak ewidentnych dróg gruntowych no i przez szczelny system zakupu map. podobno nowy Rider 450 ma już dożywocie z mapami-ale gruntówek raczej słabo.. Marek P też coś wie o 390 ce.
Poproszę zatem o podpowiedzi ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GPS - legalnie”