AUDYT w Alpach

Czuli 12-ty zlot tym razem a Austrii

Moderatorzy: bogdanbc, descomp

Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Bierz kaczuszkę bedzie łatwiej dryfować.

Marku
Jak nas woda calkiem nie zaleje to będę planował ruszyc z Krakowa ok 12-13. Czy próbujemy znalesc sie gdzies po drodze do Mikulov ?
Czy odpuszczamy i widzimy sioe na miejscu.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Słyszałem, że w środe spodziewane są przejaśnienia :-D Ja będę startował z Opola w godzinach późniejszych i na razie nawet trudno określić mi trasę którą będę jechał. Jeśli jeszcze będzie lało, to wybiorę trasę łatwą, choć dłuższą: Opole - Kudowa Słone/Nahod - Brno, jeśli pogoda będzie do przyjęcia, być może skieruję się na przejście Pomorzowiczki lub Piotrowice (oba okolice Głubczyc) i pojadę mniej głównymi drogami. Postaram się zatem być w kontakcie w środę, bo a nuż się gdzieś spotkamy.
MP
marekm

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Powodzenia. :-D
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Dochodzą słuchy że na Śląsku jest już tyle wody że niektóre drogi i mosty są zamykane. Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja na trasie Kraków - Katowice - Bielsko - Cieszyn?
A może jakaś inna trasa do szybkiego przelotu na granicę i do Brna?
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Grzelas, widze , że twoje zdjęcie w Avatarku - adekwatnym do sytuacji drogowej jest :-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

He he, to były Bieszczady. Lało trzy dni non stop. :-)

[ Dodano: Pon 17 Maj, 2010 16:00 ]
Właśnie włączyłem wiadomości i przeżyłem szok. Nie wygląda to najlepiej. :-(
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

Owszem wiele drog zlanych i podtopionych w Małopolsce, w Beskidzie i na Slasku w tym Cieszyńskim.
Dla nas z pkt u widzenia dotarcia do Mikulov na razie w zasiegu.
Sytucja zmienia sie dynamicznie. Do srody nic nie mozna przewidziec ani zaplanowac na 100%, Jak cos bedize wiadomo bedzimy pisac na biezaco.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
descomp
Administrator
Posty: 235
Rejestracja: ndz 03 wrz, 2006 09:31

Nieprzeczytany post autor: descomp »

Dzisiaj rano moi pracownicy bez problemów dojechali przez Mikulow do Wiednia, ja w środę rano (8.oo-9.oo) tam jadę więc mogę dać Wam znać co i jak, narazie wiadomo ze w Chałupkach most kolejowy jest zalany ale droga jeszcze nie :-/ , w nocy ma przejśc przez Racibórz to co czechom nadbywa wiec wszystko moze sie zdarzyć :evil:
Michał alias descomp
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Zamknęli Glossglockner Hochalpenstrasse dla jednośladów. Śnieg jest. W ogóle ponoć zima jest.
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

W takim razie co robimy? Jedziemy czy nie?
andrzejtg

Nieprzeczytany post autor: andrzejtg »

Warunki drogowe pogarszają się z godziny na godzinę. W Bielsku-Białej i powiecie bielskim nieprzejezdnych jest wiele dróg i wciąż dołączają do nich kolejne. Przedstawiamy aktualne objazdy i utrudnienia w ruchu.

Pojazdy ciężarowe o masie przekraczającej 3,5 tony, które jadą w stronę Katowic, kierowane są na Cieszyn i DK-81, a samochody osobowe przy skrzyżowaniu z ul. Węglową w Czechowicach-Dziedzicach kierowane są na tzw. stary most na Wiśle. Z kolei pojazdy jadące w stronę Bielska-Białej kierowane są w Tychach na DK-44 i DK-81 (na Mikołów, Wisłę i Cieszyn).

Z uwagi na podtopienia, z ruchu wyłączono kolejny fragment drogi krajowej nr 1 w Goczałkowicach (przy skrzyżowaniu z ul. Borowinową). Policjanci zorganizowali objazdy.

O godz. 14.00 sytuacja drogowa wyglądała następująco:

Bielsko-Biała:
1.Nieprzejezdna ul. Pocztowa.
2.Zamknięta ul. Partyzantów (od Kustronia do Michałowicza).
3.Zamknięta ul. Żywiecka.
4.Zamknięta ul. Górska (od kościoła w Straconce, nieprzejezdna od Międzybrodzia).
5.Utrudnienia na ul. Bystrzańskiej w rejonie ul. Willowej.
6.Zalana pętla autobusowa pod zaporą na ul. Tartacznej.
7.Utrudnienia na ul. Sarniej.
8.Zalana ul. Cieszyńska w Wapienicy i podjazd pod lotnisko, utrudniony ruch, silne strumienie wody.
9.Zamknięty most przy ul. Kusia.
10.Zamknięta kładka dla pieszych w rejonie Ratusza, podmycie chodników od ul. Bohaterów Warszawy.
11.Zalana ul. Olimpijska, Grażyńskiego i Trakcyjna, centrum Komorowic.
12.Wyłączony pas ul. Bystrzańskiej w kierunku Szczyrku.
13.Wyłączone z ruchu i zalane ul. Skarpowa i Regera.

Miasto i gmina Czechowice-Dziedzice
1.Nieprzejezdna Droga Krajowa Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach na wysokości ul. Legionów. Objazd do Bielska ul. Węglową i Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, a do Katowic ul. Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach.
2.W Czechowicach-Dziedzicach przerwanie wałów rzeki Wapienica w rejonie ul. Wodnej.
3.W Czechowicach-Dziedzicach zalane: ul. Kopernika, Wodna (przerwanie wałów ok. 500 m), Wierzbowa (przerwanie wałów na rzecze Iłowniczance), Rumana, Wenecka, Jasna, Ligocka, Ochodzka.
4.W Ligocie zalane ul. Bielska, Nadbrzeżna, Śródrzeczna, Rolników, Długa.
5.W Zabrzegu odcięty dojazd od Czechowic-Dziedzic, zamknięte ulice Ligocka i Waryńskiego.
6.W Bronowie zalana ul. Kopernika – utrudnienia.

Gmina Bestwina
1.W Bestwinie zalane ul. Podzamcze, Witosa, Mirowska.
2.W Kaniowie ul. Jawiszowicka, Rybacka.

Gmina Jasienica
1.Międzyrzecze Dolne odcięte, brak możliwości dojechania, zalane ul. Centralna, Ligocka, Rudzicka, Komorowicka.
2.Zamknięta droga między Międzyrzeczem Górnym i Dolnym.
3.Zamknięta droga z Rudzicy do Pierścca.
4.W Landeku zamknięte skrzyżowanie Bronowska-Strumieńska.
5.Zamknięta między Mazańcowicami a Komorowicami.

Gmina Porąbka
1.W Bujakowie na ul. Bielskiej zalewany transformator, podstacja energetyczna, strażacy na bieżąco odpompowują wodę.
2.W Czańcu ul. Karpacka, zalana droga.
3.W Porąbce odcięty przysiółek Wielka Puszcza, droga odcięta powyżej hodowli pstrągów, dojazd tylko od Targanic.

Miasto Szczyrk
Zerwanie kładki dla pieszych na Żylicy w rejonie Skalitego.

Gmina Buczkowice
Utrudnienia w ruchu od strony Rybarzowic i Godziszki, intensywny ruch od Żywca w związku z zamknięciem DK-69.

Gmina Wilkowice
1.Nieprzejezdna DK-69 (ul. Żywiecka) od Wyzwolenia.
2.Utrudnienia ruchu od Buczkowic do Bielska-Białej, intensywny ruch w związku z zamknięciem DK-69.

Gmina Wilamowice
1.W Hecznarowicach centrum, ul. Krakowska zalana, nieprzejezdna.
2.W Dankowicach ul. Kolbego, wystąpienie rzeki, zalanie drogi.

[ Dodano: Pon 17 Maj, 2010 21:39 ]
A tu możecie sobie sami podglądać : http://www.bielsko.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

ojj dzieje sie .... w Krakowie pod Wawelem do mostu brakuje 1,5m
GG rzeczywiscie sniegowo - deszczowo i na jutro prognozy -4*C do -1*C

Na razie nie rezygnujmy
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
MarekP
Posty: 1524
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 10:04

Nieprzeczytany post autor: MarekP »

Tak jest, nie rezygnujmy - w środę wieczorem bylibyśmy dopiero na granicy czesko - austriackiej, dokąd dojechalibyśmy co prawda pewnie w deszczu, ale w czwartek ma się wszystko zmienić o 180° za sprawą jakiegoś zachodnioeuropejskiego wyżu. Być może nie wjedziemy w wysokie góry, w docelowe miejsce, bo śnieg jest tam niemalże pewny i trzeba będzie improwizować z noclegiem gdzie indziej, ale myślę, że z decyzją o wyjeździe można zaczekać do jutra wieczór.
MP
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

no to czekamy do jutra i jutro musimy podjąć decyzję, bo jak nie pojedziemy to moze uda mi sie jeszce odwołać urlop. Mam nadzieje ze będą przejezdne drogi i troche przestanie padać
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Jak by co to na dole też na nas czekają :-) Piotr (ten od pensjonatu) jutro ma podskoczyć pod bramki dowiedzieć się co i jak na górze i jakie plany.

Nie rezygnujmy Panowie. Przekładka terminu w moim przypadku to ciężka sprawa: za dwa tyg jadę do Rumunii, za tydzień też nie bardzo mogę bo nie zdążę zrobić przeglądu który wypadał mi między wyjazdami, Mógłbym dopiero 18 czerwca i to jak przełożę wyjazd rodzinny który planowałem. :-(
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2436
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Nieprzeczytany post autor: bogdanbc »

Panowie - enduro nie penia !

Stopy wody pod kilem, ale z tego co czuję - będziecie mieli słońce i śnieg.

Ahoj ....

P.S. Na VIM-2 lało nonstop i to takim urwaniem chmury, że przez plac namiotowy płyneła sporych rozmiarów rzeczka. Był nawet jeden przypadek załamania nerowowego - Włoch nie wytrzymał i w sobotę rano uciekł do domu.
Z drugiej strony - żyjemy w klimacie umiarkowanym zmiennym - więc należy się dostosowywać.

P.S.2 - tu link do mapek opadów : new.meteo.pl - niezły kocioł w piątek nad zlotowiskiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 18 maja, 2010 07:24 przez bogdanbc, łącznie zmieniany 3 razy.
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

u mnie nie wesolo, firma jest na terenie zalewowym Wisły. (Czernichów, Kłokoczyn ,Rusicice) . Ewakułuja kilka wiosek. Przygotowujemy sie na "kłopoty"
Jesli sytuacja bedzie krytyczna tutaj wlasnie otowrza wały zeby uchronic Krakow (Most Debnicki zamkniety brakuje 30 cm do sklepienia).
Na razie .... postaram sie odezwac wieczorem

[ Dodano: Wto 18 Maj, 2010 17:24 ]
Panowie, niestety jutro nie wyjadę :!:
Sytuacja kryzysowa bardzo sie skomplikowala. Nie spodziewam sie do jutra istotnej zmiany warunkow, dlatego pisze juz teraz.
Musze byc na miejscu i w firmie.
pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Grzelas
Posty: 232
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 21:16

Nieprzeczytany post autor: Grzelas »

Oglądam wiadomości i rozumiem sytuację. :(
Ja tez bym teraz nie zostawił wszystkiego.
Chyba musimy całkiem odpuścić ten termin.
Powodzenia w walce.

Pojedziemy w innym terminie.
Awatar użytkownika
lotnik78
Klubowicz VCP
Posty: 690
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 22:54

Nieprzeczytany post autor: lotnik78 »

ok. moze uda się nam ustalić jakiś inny termin choć u mnie nie będzie to możliwe chyba dopiero w lipcu lub ostatni tydzień czerwca, jeszcze nie wiem
Awatar użytkownika
wojtekst
Klubowicz VCP
Posty: 1605
Rejestracja: pn 25 wrz, 2006 20:56

Nieprzeczytany post autor: wojtekst »

most Debnicki jest jakies 1 km ode mnie w lini prostej .
Na szczescie ja na górce i powyżej mostu . Ale.... tez w lini prostej do Wisły mam jakies 200m :!:

Inny termin, upssss ;-(

rozumiem ze do Mikulova wyslac odwołanie pesnjonatu ??

Marek Jak TY ?
pozdrawiam, Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „2010 VIM-12 Alpy”