Witam bardzo serdecznie z Gorzowa Wielkopolskiego

Tu nowi uzytkownicy witają się ze starymi forumowiczami
ODPOWIEDZ
kraczan
Posty: 2
Rejestracja: ndz 10 sie, 2014 18:47

Witam bardzo serdecznie z Gorzowa Wielkopolskiego

Post autor: kraczan »

Jeżdżę Varadero 125 od tygodnia. Jeżdżę to poważne nadużycie, ponieważ dopiero uczę się. Nigdy nie myślałem o zakupie motocykla. Nawet nie marzyłem o nim. Kolega podesłał mi jakiś czas temu artykuł o możliwości kierowania motocyklem na prawo jazdy kat. B. Czytałem, oglądałem co rynek oferuje w tej pojemności. Zainteresował mnie Junak 123. Jako że nie miałem 4000 złotych, postanowiłem poszukać u naszych zachodnich sąsiadów. Mam blisko i w moim regionie to dosyć popularne. Znalazłem Hondę Varadero XL125 z 2002 roku i 49000 km przebiegu za 450 euro. Sprawdziłem ceny w Polsce i szybko zorientowałem się, że mogę sprzedając ją zarobić na Junaka. Zapakowałem na przyczepkę i do domu. Plan: odpicować i na sprzedaż.
Jako, że nigdy w życiu nie jeździłem na motocyklu poprosiłem znajomych o kilka wskazówek. Tydzień zbierałem się na odwagę aby wsiąść na nią. W zeszłą sobotę wieczorem ruszyłem. Na początek po podwórku na jedynce z 200 m. Kangurki. Dwójka i na polną drogę. Wiatr w oczy. Próba hamowania. Dęba stanął (przedni hamulec, teraz już wiem). Wróciłem na podwórko. Nogi jak z waty. Przerażony, ale niesamowicie podekscytowany. Poszedłem do domu napić się wody. Nie mogłem wysiedzieć. Następne podejście. Jazda na polną drogę. Próba hamulca nogą. Teraz super płynne zatrzymanie. Jadę dalej i próbuję opanować zmianę biegów w górę i w dół. Nabieram pewności i rozpędzam się do 50 km/h. To co przeżyłem to wywołuje teraz banana na mojej twarzy. Zakochałem się. O niczym innym nie mogę myśleć. Nie ma mowy o sprzedaży! Żona nie chce słyszeć o żadnym motorze, więc jej nic nie mówię, ale chciałbym gdzieś uwolnić radość jaka we mnie kipi :)
Dużo pracy przede mną. Spory przebieg i długi postój maszyny na parkingu w Niemczech. Łańcuch sztywny i zardzewiały. Liczę na Waszą pomoc i doświadczenie. Za to silnik jak pszczółka. Pali na dotyk. Chodzi cicho i płynnie.
Kręcę ósemki i trenuję ruszanie i zatrzymywanie. Każdą chwilę wymykam się na choćby kilka minut potrenować. Uwielbiam to :)
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
skawiator
Posty: 166
Rejestracja: śr 15 sty, 2014 16:51

Post autor: skawiator »

aż miło się czyta takich opowieści! :) ja swoją przygodę zacząłem od WSK 125 (mam do dziś). Jeśli łańcuch nie jest jakoś masakrycznie zniszczony przez ząb czasu to trochę smaru, oleju i się dotrze. Życzę owocnej nauki i przyjemności z jazdy :mrgreen:
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1797
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Post autor: szuler »

Taką radość to ja rozumiem :-D
Ucząc się pamiętaj przed wyjechaniem na drogę w Polsce:
- motocykliści często są nieprzyjaźnie traktowani na drodze przez kierowców samochodów
- moto też potrzebuje pewnego dystansu do zatrzymania
- głowa to Twój "nadzorca bezpieczeństwa" - musisz mieć oczy "dookoła głowy" i wszystko widzieć.

Powodzenia w zaprzyjaźnianiu się ze sprzętem. :-D
Zdroworozsądkowo: pogadaj z jakimś instruktorem od nauki jazdy na moto i weź parę jazd przed wyjazdem na czarne :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
bogdanbc
Administrator
Posty: 2428
Rejestracja: pn 04 wrz, 2006 08:03

Post autor: bogdanbc »

Fajnie, kolejny zarażony :-)
Bogdan "bc" z Sopot,
od 21.04.2007 "drużynowy" (w zastępstwie Wiesia)
Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz VCP
Posty: 712
Rejestracja: ndz 01 kwie, 2012 18:59

Post autor: Jacek »

Aż miło się czyta, jak zwariowałeś na punkcie motocykla. Witamy wśród nas. Tu wszyscy tacy wariaci, a czy 125 czy 1000 to już naprawdę drobnostka. Radości i postępów w nauce życzę, no i ostrożnie tam, nie szalej!!! :lol:
Awatar użytkownika
Darth80
Posty: 130
Rejestracja: sob 28 cze, 2014 18:47

Post autor: Darth80 »

Gratuluje!
W dziale o XL125 znajdziesz kilka użytecznych linków jak co wymienić - jak cos to służę pomocą, to co wiem chętnie podpowiem :)
Pozdrawiam!

I pamietaj!
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 16 sie, 2014 19:35 przez Darth80, łącznie zmieniany 1 raz.
Varadero XL 125 01r
http://varadero125.com.pl
tyranek
Posty: 24
Rejestracja: pt 11 lip, 2014 20:01

Post autor: tyranek »

Witaj :-D
Rada, nie wymieniaj na ten chiński szajs ;-)
Awatar użytkownika
Daras
Klubowicz VCP
Posty: 363
Rejestracja: wt 10 gru, 2013 14:24

Post autor: Daras »

Siemanko z Bydzi :)
Jak poczytałem twój post to aż mi się zachciało polatać, tylko późno już. Witaj pozytywnie zwariowany na punkcie jednośladu, szerokiej drogi i miej na uwadze porady Szulera, kolega wie co pisze :)
Honda Varadero XL 1000 / 2003
Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć, a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego.
Pozdrawiamy, Elcia i Daras
krzipi
Posty: 8
Rejestracja: sob 09 sie, 2014 22:55

Post autor: krzipi »

Witam i pozdrawiam z Zabrza też mam coś podobnego w przyszłym tygodniu wrzucę fotki :-)
Awatar użytkownika
dr.esler
Posty: 175
Rejestracja: pn 03 mar, 2014 10:59

Post autor: dr.esler »

Witam z pomorza
Daniel63
Posty: 12
Rejestracja: czw 26 gru, 2013 21:45

Post autor: Daniel63 »

Hej witam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitalnia”