Cześć i czołem LWG

Tu nowi uzytkownicy witają się ze starymi forumowiczami
ODPOWIEDZ
azja-83
Posty: 8
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 10:20

Cześć i czołem LWG

Post autor: azja-83 »

Cześć jestem Andrzej , i jestem z Raciborza, choć na tym forum się już zarejestrowałem jakiś czas temu to jest to mój pierwszy post, obecnie latam na CBR 1100XX.

W planach mam zakup dużego Wiadra na wtrysku, i takie pytanie odnośnie modelu 2006

Otóż: Naklejka w tym roczniku powinna być już trójwymiarowa czy taka jak w poprzednich modelach ?.
Pytanie drugie choć mogę nie mieć racji. Pytałem ostatnio o Viadro z tego roku pewnego sprzedawce i twierdzi że przewód hamulcowy z 2004r w roczniku 2006 to norma i może tak występować. Według mnie nie, powinien mieć ten sam rok prod co rok modelowy motocykla, tym bardziej że facet zaznaczył że moto to 100% oryginał.
Czy mam racje ?
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1797
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Post autor: szuler »

Witaj,
- wypukły napis Honda zaczęła stosować od modelu od 2007 - po drobnym liftingu
- gdyby moto było z przełomu roku to może mieć części datowane stary/nowy rok. Dwa lata wcześniej nie powinno. W obecnych czasach cała produkcja leci na bieżących dostawach a produkcja jest planowana. Części na wymianę, które mogą poleżeć w magazynach raczej też idą innym kanałem dystrybucji niż produkcyjne.
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
azja-83
Posty: 8
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 10:20

Post autor: azja-83 »

Dzięki Szuler
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Post autor: kocur_q »

szuler pisze:wypukły napis Honda zaczęła stosować od modelu od 2007 - po drobnym liftingu
Panie Marcinie ;-) to nie taka oczywista oczywistośc :!:
wypukły napis pojawił się już w roku 2006 / wersja przed liftem // oczywiście nie było naklejek wokół napisu bo te pojawiły się dopiero w 2007 roku/
dodatkowo ten rocznik miał także czarne felgi

kolory lakierów w rocznikach 2005 i 2006 był natomiast takie SAME

w tym zestawieniu brakuje tylko wersji TRI COLOR ...mało popularnej zresztą
Ostatnio zmieniony wt 06 sty, 2015 14:27 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1797
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Post autor: szuler »

Ot widzisz - nie widziałem Vara przedliftowego z wypuklym napisem a nie zapytałem wujka Googla i skucha :-(
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Post autor: kocur_q »

szuler pisze:nie widziałem Vara przedliftowego z wypuklym napisem
... no to specjalnie dla Ciebie ::ok::
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt 06 sty, 2015 22:19 przez kocur_q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szuler
Posty: 1797
Rejestracja: śr 22 sie, 2007 20:58

Post autor: szuler »

Do tego jeszcze ślepy :shock: :-D
Pozdrawiam,
Marcin

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
azja-83
Posty: 8
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 10:20

Post autor: azja-83 »

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli rozumie że napisy w roku 2006 były i "stare" i wypukłe jeśli to była końcówka roku.?
Galar
Posty: 226
Rejestracja: czw 28 lut, 2013 00:10

Post autor: Galar »

Co do rocznika 2004 na przewodach to należy pamiętać,
że na zachodzie rok produkcji w kwitach to rok pierwszej rejestracji.
Awatar użytkownika
kocur_q
Klubowicz VCP
Posty: 833
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 14:36

Post autor: kocur_q »

azja-83 pisze:napisy w roku 2006 były i "stare" i wypukłe jeśli to była końcówka roku
rocznik 2005 - naklejka + srebrne felgi
rocznik 2006 - napis wypukły + czarne felgi
sprawdź numer VIN ... będziesz maił odpowiedź kiedy moto zostało wyprodukowane -> czyli jak powinno "wyglądać"
każde odstępstwo powinno budzić wątpliwości

poza tym jak napisał Galar w odniesieniu do moto z importu - na zachodzie ważniejsza jest data pierwszej rejestracji a nie faktyczna data produkcji, stąd rozbieżności pomiędzy datami z "dokumentów" a tymi wynikającymi z numeru VIN
azja-83
Posty: 8
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 10:20

Post autor: azja-83 »

OK, dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitalnia”